Ухвала від 12.11.2014 по справі 810/6352/14

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду

12 листопада 2014 року 810/6352/14

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., при секретарі - Мостовому О.В., розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

доМіністерства внутрішніх справ України

проскасування наказів про звільнення з посади, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправними та скасування наказів від 11.08.2014 №879 в частині накладення на заступника начальника слідчого відділу Артемівського міського відділу (з обслуговування м. Артемівська та Артемівського району) ГУ МВС України в Донецькій області майора міліції ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1) дисциплінарного стягнення - звільнення з органів внутрішніх справ та від 26.08.2014 №1667 о/с в частині звільнення заступника начальника слідчого відділу Артемівського міського відділу (з обслуговування м. Артемівська та Артемівського району) ГУ МВС України в Донецькій області майора міліції ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1) з органів внутрішніх справ, поновлення ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1) на посаді заступника начальника слідчого відділу Артемівського міського відділу (з обслуговування м.Артемівська та Артемівського району) ГУ МВС України в Донецькій області та стягнення грошове забезпечення за час вимушеного прогулу.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.11.2014 відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.

У попереднє судове засідання, призначене на 12.11.2014, з'явився представник позивача.

Відповідач у попереднє судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив.

До початку розгляду справи по суті представником позивача подано до суду клопотання про передачу адміністративної справи № 810/6352/14 за правилами територіальної підсудності до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає передачі за територіальною підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва з огляду на наступне.

Згідно з частиною другою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Таким чином, у випадку звернення зацікавлених осіб до суду з адміністративним позовом мають застосовуватися лише ті процесуальні норми, що діють на момент вчинення певної процесуальної дії, незалежно від того, коли виникло те чи інше адміністративне правовідношення.

Статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України визначено територіальну підсудність адміністративних справ.

Так, територіальна підсудність адміністративних справ поряд з правилами предметної та інстанційної підсудності складають алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи. Правила територіальної підсудності дозволяють визначити, до якого конкретного адміністративного суду відповідної судової ланки необхідно звернутися у кожному конкретному випадку, тобто встановлюють персоніфікацію адміністративних судів.

Як загальне, в адміністративному судочинстві сформульоване правило територіальної підсудності про розгляд справи за місцезнаходженням відповідача (частина перша статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України).

Приписами частини другої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що місце проживання позивача - ОСОБА_1 є м. Артемівськ Донецької області.

Водночас, місцезнаходженням відповідача, суб'єкта владних повноважень - Міністерства внутрішніх справ України, - є м. Київ.

Згідно з положеннями Указу Президента України від 16 листопада 2004 року "Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів", в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Однак, територіальна юрисдикція даного суду поширюється на Київську область, а не на місто Київ.

З огляду на те, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду та вирішення справ, з метою недопущення наявності у сторін сумнівів щодо законності рішення суду та посилання як на підставу для його скасування у зв'язку з недотримання судом приписів статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа не може бути розглянута Київським окружним адміністративним судом, а підлягає розгляду Окружним адміністративним судом міста Києва.

Пунктом 3 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.

В силу положень частини сьомої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Керуючись статтями 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу № 810/6352/14 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про скасування наказів про звільнення з посади, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, - передати за територіальною підсудністю на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Балаклицький А. І.