Справа №295/17682/14-а
Категорія 43
2-а/295/782/14
Іменем України
12.11.2014 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Чішман Л.М., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції України в Житомирській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
11.11.2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить визнати неправомірними дії та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення №05431 від 26.06.2014 року, якою її притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.188-5 КУпАП.
Ознайомившись з позовом, доданими до нього документами, суддя прийшов до висновку, що даний адміністративний позов повинен бути залишений без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Відповідно до ст.289 КУпАП, скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана протягом десяти днів з дня винесення постанови.
В силу п. 3 ч.1 ст. 288 КУпАП позивач мав право оскаржити постанову по справі про адміністративне правопорушення до вищестоящого органу (вищестоящій посадовій особі) або до суду. Тобто, законом передбачено право вибору особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, щодо порядку оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення. Звернення позивача до вищестоящого органу зі скаргою не є визначеним досудовим порядком вирішення спору, а є альтернативним способом захисту своїх прав.
Зі змісту позову позивач звертався до вищестоящого органу, однак відповіді не отримала.
Відтак, оскільки позивач повторно оскаржує первісне рішення відповідача - постанову по справі про адміністративне правопорушення, суд, дослідивши матеріали позовної заяви, не знайшов підстав для поновлення строку звернення позивача до суду, оскільки звернення до вищестоящого органу та очікування ним відповіді на свою скаргу від вищестоящого органу не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду з даним позовом.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Керуючись ст. ст. 99,100 КАС України,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції України в Житомирській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без розгляду.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена позивачем до Київського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя