Ухвала від 14.11.2014 по справі 823/3414/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 листопада 2014 року справа № 823/3414/14

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків і профзахворювань в м. Черкаси про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та визнання рішення незаконним, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків і профзахворювань в м. Черкаси (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії та визнання рішення незаконним, в якому просить:

- витребувати у відповідача справу №25;

- визнати порушення при прийнятті рішення №2 від 23.10.2014 року, а саме рішення визнати незаконним;

- зобов'язати відповідача відновити справу № 25.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.

Вичерпний перелік вимог до позовної заяви визначено в ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Пунктом 5 ч. 1 ст.106 передбачено можливість, у разі необхідності, зазначення у позовній заяві клопотання про звільнення від сплати судового збору. До матеріалів позовної заяви позивачем не додано документів на підтвердження сплати судового збору та не заявлено клопотання про звільнення від його сплати.

Частиною 2 ст. 87 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Суддя звертає увагу, що позивач не привів позовні вимоги у відповідність приписам частин 4 і 5 статті 105 КАС України. В частині 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Виходячи зі змісту поданої ОСОБА_1 позовної заяви не вбачається, в чому саме полягають вчинені відповідачем порушення при прийнятті оскаржуваного рішення №2 від 23.10.2014 року та яким саме чином порушуються права та інтереси позивача.

У поданій до суду позовній заяві позивач зазначає найменування відповідача як Фонд соціального страхування від нещасних випадків і профзахворювань в м. Черкаси. Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів, оскаржувані позивачем дії, вчинені відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Черкаси. Відповідно до ч.3 ст. 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Пунктом 3 ч. 1 ст. 106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі. Суддя звертає увагу, що достовірне найменування відповідача має суттєве значення при вирішенні питання про відкриття провадження у справі.

Позивачем в порушення ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, де зазначено про необхідність надання доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та за яких, на його думку, порушено його права, свободи чи інтереси, не подано документів на обґрунтування заявлених позовних вимог та засвідчення описаних у позові незаконних дій відповідача, які можуть бути використані судом при розгляді даного позову.

В прохальній частині позовної заяви позивач просить витребувати у відповідача справу № 25. Також, однією з позовних вимог ОСОБА_1 є зобов'язання відповідача відновити справу № 25. Стосовно вказаних позовних вимог суд зазначає, що відповідно до частини 2 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка заявляє клопотання перед судом про витребування від інших осіб письмових доказів, повинна зазначити: який письмовий доказ вимагається, орган чи особу, у яких він знаходиться, та обставини, які може підтвердити цей доказ.

У відповідності до ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Суддя зазначає, що до матеріалів позовної заяви не додано документів, що дають можливість встановити адміністративну процесуальну правоздатність позивача.

З метою забезпечення права позивача на судовий захист своїх прав та інтересів суд дійшов висновку надати позивачу достатній строк для усунення недоліків позовної заяви і приведення її у сувору відповідність з вимогами ст.ст.105-106 КАС України.

Керуючись статтями 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву, подану ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків і профзахворювань в м. Черкаси про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та визнання рішення незаконним - залишити без руху.

Позивачу надати строк до 04 грудня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку ст.186 КАС.

Суддя П.Г. Паламар