ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого
14 листопада 2014 року № 813/5964/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий суддя Гулкевич І.З.
секретар - Капустинської Н.М.
з участю:
представників позивача Таряника В.О.
розглянув у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу від 14.08.2014 р ВП №43565200,-
Головне управління пенсійного фонду України у Львівській області звернулось до Львівського окружного адміністративного суду є справа з позовом до Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області , у якому просить : визнати неправомірними дії Головного управління юстиції у Львівській області щодо нездійснення керівництва управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області та координування і контролю за їх діяльністю; визнати протиправними дії державного виконавця при винесені постанови від 14.08.2014 ВП №43565200 про накладення штрафу в розмірі 1 020,00 грн; скасувати постанову державного виконавця від 14.08.2014 ВП №43565200 про накладення штрафу в розмірі 1 020,00 грн.
Ухвалою суду від 28 серпня 2014 року відкрито провадження у справі.
В судовому засіданні поставилось на обговорення питання про передачу адміністративної справи за підсудністю.
Представник позивача в судовому засіданні щодо передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого заперечив повністю.
Представники відповідача в судове засідання не з»явились, причини не явки не повідомили, належним чином повідомленні.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, і відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті.
Відповідно до норми п. 2 ст. 3, ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний суд - це суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ; місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції.
Cтаттею 181 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.
Згідно з ч. 6, якою доповнено ст. 181 КАС України, адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивачем оскаржуються дії державного виконавця при винесенні постанови про накладення штрафу ВП №43565200 від 14.08.2014 р, на підставі виконавчого листа №1304/412/2012 виданого Галицьким районним судом м.Львова.
Порушення судом правил предметної підсудності є безумовною підставою для скасування судового рішення (п.4 ч.1 ст.201 КАС України).
Відповідно до імперативної норми закріпленої у п. 2 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого п. 5 ч. 1 цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання. (ч. 4 ст. 22 КАС України).
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого п. 5 ч. 1 цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено. (ч. 5 ст. 22 КАС України).
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення. (ч. 6 ст. 22 КАС України).
Згідно з ч. 7 ст. 22 КАС України, адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються (ч. 8 ст. 22 КАС України).
Враховуючи роз'яснення постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України №10 від 12.09.2014р., справа повинна бути розглянута адміністративним судом, який видавав виконавчий лист.
За наведених вище обставин суд вважає, що адміністративну справу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу від 14.08.2014 р ВП №43565200 слід передати на розгляд Галицькому районному суду м. Львова - за предметною підсудністю.
Керуючись ст.ст. 22, 158, 160, 165 КАС України, суд -
Ухвалив:
Передати адміністративну справу за позовом Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу від 14.08.2014 р ВП №43565200 до Галицького районного суду м. Львова.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Гулкевич І.З.