Постанова від 11.11.2014 по справі 806/4423/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2014 року Житомир справа № 806/4423/14

час прийняття: 12 год. 10 хв. категорія 2.2

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Попової О. Г.,

за участі секретаря Халімончук С.С.,

за участі представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Директора департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації Коринної Галини Віталіївни про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить визнати неправомірними дії відповідача щодо ненадання інформації за запитами від 27.08.2014 року та 05.09.2014 року та зобов"язати надати публічну інформацію за запитами від 27.08.2014 року та 05.09.2014 року. В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначив, що відповідачем в порушення вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" не надано йому інформації за запитами від 27.08.2014 року та 05.09.2014 року.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав зазначених в позовні заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 звернувся до директора департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації з запитами від 27.08.2014 року та від 05.09.2014 року щодо надання йому інформації та роз"яснення чи дійсно до суду за захистом своїх прав звернувся начальник управління праці та соціального захисту Богунської районної ради міста Житомира Якімів М.І. про визнання неправомірними дії та бездіяльність Департаменту праці та соціального захисту Житомирської обласної державної адміністрації (а.с.6,9).

Листами Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації від 12.09.2014 року №05Б-1376 та від 22.09.2014 року №Б-1446 за підписом директора департаменту Коринної Галини Віталіївни позивачу надано відповіді на зазначені вище запити (а.с.7-8,13).

Згідно вказаних листів, ОСОБА_2 надано роз"яснення щодо виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як інваліду війни 2 групи за 2014 рік. Щодо надання йому інформації про звернення начальника управління праці та соціального захисту Богунської районної ради міста Житомира Якімів М.І. до суду із позовом про визнання дій Департаменту праці та соціального захисту Житомирської обласної державної адміністрації неправомірними та зобов"язання вчинити дії залишено без задоволення із посиланням на ст.10 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначений Законом України "Про доступ до публічної інформації".

Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації

Відповідно до ч. 1 ст.1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

За цим визначенням можна виокремити такі ознаки публічної інформації:

1) готовий продукт інформації, який отриманий або створений лише в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством;

2) заздалегідь відображена або задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація;

3) така інформація знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень або інших розпорядників публічної інформації;

4) інформація не може бути публічною, якщо створена суб'єктом владних повноважень не під час виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків;

5) інформація не може бути публічною, якщо створена не суб'єктом владних повноважень.

У разі відсутності перелічених ознак в інформації, така інформація не належить до публічної.

Отже, визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним лише суб'єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов'язків.

Судом встановлено, що запитувана позивачем згідно запитів від 27.08.2014 року та 05.09.2014 року інформація не є публічною в розумінні статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та не містить необхідних її ознак. Вказані інформаційні запити позивача за своїм змістом є зверненням громадян у розумінні Закону України "Про звернення громадян", а не інформаційним запитом у розумінні Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Відповідач, надаючи відповідь позивачу на запити від 27.08.2014 року та 05.09.2014 року листами від 12.09.2014 року №05Б-1376 та від 22.09.2014 року №Б-1446 не порушив вимоги Закону України "Про доступ до публічної інформації". Департаментом праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації виконано обов"язок щодо належного розгляду та скерування на адресу запитувача інформації, а тому відсутні правові підстави для покладення на відповідача обов"язку щодо надання повторної відповіді на такі інформаційні запити.

Із Довідки про вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» (постанова Пленуму ВАСУ від 30.09.2013 №11) вбачається: суд, встановивши, що запитувана інформація не є публічною в розумінні Закону або відповідач не є розпорядником такої інформації, повинен відмовити у позові.

За таких обставин, з урахуванням того, що запитувана інформація згідно спірних звернень не є публічною, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

постановив:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовити.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.Г. Попова

Повний текст постанови виготовлено: 14 листопада 2014 р.