Справа № 815/6439/14
Про залишення позовної заяви без руху
13 листопада 2014 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної фінансової інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування Вимоги про усунення виявлених ревізією порушень фінансової дисципліни від 05.06.2014р. №15-031-23-14/5453 в частині п.6 щодо вжиття заходів стягнення з начальника відділу освіти Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_1 зайво витрачених коштів у сумі 150289,92грн.,-
ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати Вимогу Державної фінансової інспекції в Одеській області про усунення виявлених ревізією порушень фінансової дисципліни від 05.06.2014р. №15-031-23-14/5453 в частині п.6 щодо вжиття заходів стягнення з начальника відділу освіти Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_1 зайво витрачених коштів у сумі 150289,92грн.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Зокрема, судом встановлено, що підставою для звернення ОСОБА_1 до Одеського окружного адміністративного суду з даним адміністративним позовом слугувала виставлена 05.06.2014р. Державною фінансовою інспекцією в Одеській області начальнику відділу освіти Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_1 Вимога про усунення виявлених ревізією порушень фінансової дисципліни №15-031-23-14/5453 пунктом 6 якої вимагалось вжити заходів щодо стягнення з начальника відділу освіти Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_1 зайво витрачених коштів у сумі 150289,92грн.
Згідно з ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до ч.4 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Так, у контексті положень частини 1 статті 6 КАС України, яка передбачає право на судовий захист, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи в публічно-правових відносинах. При цьому, захист прав, свобод та охоронюваних законом інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що особа має право звернути до суду за захистом, зокрема, порушеного права. Тобто, право на позов має особа, права, свободи або інтереси якої апріорі порушено, та відповідно при зверненні до суду позивач належними та допустимими доказами повинен довести свою юридичну заінтересованість у зверненні до суду з позовом.
Так, як встановлено судом та зазначено вище, п.6 спірної Вимоги Державної фінансової інспекції в Одеській області про усунення виявлених ревізією порушень фінансової дисципліни від 05.06.2014р. №15-031-23-14/5453, вимагається вжити заходів щодо стягнення зайво витрачених коштів у сумі 150289,92грн., зокрема, з начальника відділу освіти Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_1
При цьому, судом з'ясовано, що позивачем за даним адміністративним позовом є фізична особа ОСОБА_1. Водночас, позивачем у позовній заяві не зазначено, та до адміністративного позову не додано жодних належних доказів на підтвердження порушення прав, та охоронюваних законом інтересів, зокрема, ОСОБА_1 як фізичної особи.
Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фінансової інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування Вимоги про усунення виявлених ревізією порушень фінансової дисципліни від 05.06.2014р. №15-031-23-14/5453 в частині п.6 щодо вжиття заходів стягнення з начальника відділу освіти Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_1 зайво витрачених коштів у сумі 150289,92грн., без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків до 17.11.2014року.
Керуючись ч.2 ст.106, п.п.3,5,6 ч.1 ст.107, ч.1 ст.108, ст.ст.160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фінансової інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування Вимоги про усунення виявлених ревізією порушень фінансової дисципліни від 05.06.2014р. №15-031-23-14/5453 в частині п.6 щодо вжиття заходів стягнення з начальника відділу освіти Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_1 зайво витрачених коштів у сумі 150289,92грн., залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 17.11.2014року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів ч.3 п.1 ст.108 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.
17.11.14