Справа № 755/16949/14-п
іменем України
04.07.2014 року суддя Дніпровського районного суду міста Києва Гаврилова О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, Дніпровського РУ ГУМВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Києва, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.187 КУпАП, -
Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення серії КИ №0041338 від 12.06.2014 року, ОСОБА_1 11.06.2014р., о 22 годині 15 хвилин, без поважних причин був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила під адмін. наглядом.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вимоги до змісту протоколу про адміністративні правопорушення чітко визначені положеннями ст.256 КУпАП, яких повинна дотримуватись та виконувати посадова особа, уповноважена на складання такого протоколу.
Згідно з положеннями ст.256 КУпАП в змісті протоколу про адміністративне правопорушення повинні бути зазначені: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Крім того, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Разом з тим, при складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Однак, вивченням справи про адміністративне правопорушення, встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не були виконані вимоги, передбачені ст.256 КУпАП.
Так, при викладенні суті адміністративного правопорушення в протоколі, зазначено, що ОСОБА_1 11.06.2014р., о 22 годині 15 хвилин, без поважних причин був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила під адмін. наглядом. При цьому, інспектором в протоколі не зазначено, яке саме правопорушення вчинено ОСОБА_1 Посилання на ч. 1 ст. 187 КУпАП міститься лише у вступній частині цього протоколу. Зазначена норма статі передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд. Однак, протокол про адміністративне правопорушення не містить посилання на встановлення щодо ОСОБА_1 адміністративного нагляду, як і зазначення судового рішення, яким його було встановлено. Долучення до адміністративного матеріалу ухвали Березанського міського суду Київської області від 07.08.2013 року не може підміняти необхідність викладення в протоколі суті адміністративного правопорушення, про що прямо зазначено в ст.256 КУпАП.
Вищезазначені обставини суттєво впливають на вирішення питання про наявність чи відсутність в діянні ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, оскільки сама по собі відсутність особи за місцем свого проживання, без встановлення щодо неї судом певних обмежень в цьому, не містить складу вищезазначеного адміністративного правопорушення, його суб'єктом є особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд.
Основних положень провадження в справах про адміністративні правопорушення, передбачених розділом IV КУпАП, повинні дотримуватись не тільки суди, але й посадові особи, уповноважені на складання протоколів про адміністративні правопорушення (ст.ст.254, 255 КУпАП).
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КУпАП тягнуть за собою повернення адміністративної справи Дніпровському РУ ГУМВС України в м. Києві для належного оформлення, оскільки наявність таких порушень перешкоджає всебічному, повному і об'єктивному розгляду адміністративної справи з дотриманням гарантованих Конституцією України та передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст.254, 256, 278, 280, 287 КУпАП, суддя, -
Адміністративну справу №755/16949/14-п щодо ОСОБА_1 повернути до Дніпровського РУ ГУМВС України в м. Києві для належного оформлення та усунення недоліків, викладених в мотивувальній частині даної постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:О. В. Гаврилова