Рішення від 23.10.2014 по справі 272/946/14-ц

Справа №: 272/946/14-ц

Провадження № 2/272/440/14

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2014 року

Андрушівський районний суд Житомирської області в складі :

головуючого-судді : Карповця В.В.

при секретарі : Степанчук Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Івницької сільської ради про визнання недійсним державного акта на земельну ділянку та визнання права власності на спадкове майно, суд -

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду із позовом у якому вказував, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла його дружина ОСОБА_2, яка постійно проживала в АДРЕСА_1. Після смерті дружини відкрилась спадщина на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка належала їй на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку 01-12 серії ЖТ №39 загальною площею 0,20 га. На момент смерті дружини позивач проживав разом із нею, що підтверджується довідкою дочірнього підприємства «Крошня» , а тому згідно п.3 ст.1268 ЦК України , вважається що він прийняв спадщину. В шестимісячний термін позивач звернувся до приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_3 з метою оформлення спадкового майна, але він отримав відмову через те, що земельна ділянка не внесена до державного земельного кадастру. Для внесення даних про земельну ділянку необхідно виготовити технічну документацію із землеустрою. Про те після здійснення замірів земельної ділянки було встановлено, що площа зазначена у державному акті 01-12 серії ЖТ №39 не відповідає фактичним розмірам , а саме: площа ділянки згідно державного акта - 0,20 га, згідно фактичних розмірів - 0,1860 га. Через цю розбіжність він не може внести дані до бази та отримати витягу з державного земельного кадастру. Враховуючи викладене позивач просить визнати не дійсним державний акт 01-12 серії ЖТ №39, який зареєстрований 27.05.1996 року Івницькою сільською радою. А також Визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 0,1860 га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, як на спадщину після смерті дружини - ОСОБА_2.

Позивач в судове засідання не з»явився , оскільки надіслав заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує повністю, просить даний позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, оскільки надіслав до суду заяви про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги визнають, не заперечують проти задоволення позову.

Оцінивши зібрані по справі докази, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку. Як вбачається із матеріалів справи, а саме із свідоцтва про смерть, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 (а.с.4). Свідоцтвом про шлюб підтверджує те, що ОСОБА_1 та ОСОБА_4 є подружжям (а.с.11). Згідно довідки дочірнього підприємства «Крошня», ОСОБА_2 на день смерті була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3. Разом із нею за вище зазначеною адресою проживав та проживає по даний час ОСОБА_1 (а.с.8). Відповідно до кадастрових планів земельних ділянок фактичний розмір земельної ділянки становить 0,1860 га., що не відповідає площі, яка зазначена у державному акті 01-12 серії ЖТ №39, а саме: 0, 20 га.

( а.с.6,12,13).

Згідно з ч.3 ст.1268 Цивільного кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким що прийняв спадщини, якщо протягом строку, встановленого ст.. 1270 ЦК України він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ст.1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини не припинились внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.2 ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власно не встановлена судом.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що даний позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню в межах заявлених позовних вимог.

Керуючись ст. ст.328, 1218, 1268 ,1270 Цивільного кодексу України, Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 „Про судову практику у справах про спадкування», ст.ст.10, 57, 60, 61, 64, 88, 208, 209, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України,

ВИРІШИВ:

позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 (і.к.НОМЕР_1) право власності на земельну ділянку площею 0,1860 га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, як на спадщину після смерті дружини - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом

Суддя:В. В. Карповець

Попередній документ
41353734
Наступний документ
41353736
Інформація про рішення:
№ рішення: 41353735
№ справи: 272/946/14-ц
Дата рішення: 23.10.2014
Дата публікації: 19.11.2014
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Андрушівський районний суд Житомирської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із земельних правовідносин