Постанова від 06.11.2014 по справі 813/7426/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2014 року № 813/7426/14

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Кухар Н.А.

секретаря судового засідання Жовковської Ю.В.

за участю представника позивача - Слюсар Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Самборі та Самбірському районі Львівської області до Відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції про визнання неправомірними дій і скасування постанови,-

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в м.Самборі та Самбірському районі Львівської області звернулось до суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції, в якому просить визнати неправомірними дії старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції та скасувати постанову від 14.10.2014 року ВП № 44777247 про закінчення виконавчого провадження.

Позовні вимоги мотивує тим, що старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції винесено постанову від 14.10.2014 року ВП № 44777247 про закінчення виконавчого провадження щодо стягнення з ВАТ «Самбірський радіозавод «Сигнал» на користь управління заборгованості зі сплати пільгових пенсій у розмірі 1146,77 грн. Зазначає, що такі дії є неправомірними, оскільки згідно ст.3 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платники збору, визначені пунктами 5-7, 9 і 10 ст.1 цього Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачують на рахунки з обліку коштів спеціального фонду державного бюджету, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну підтримку у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів. Ці кошти в установленому порядку зараховуються до спеціального фонду державного бюджету використовуються згідно із законом про Державний бюджет України. Вважає, що винесена державним виконавцем постанова про закінчення виконавчого провадження є безпідставною та підлягає скасуванню.

Відповідач подав заперечення на позовну заяву, в якому зазначив, що на виконанні знаходився виконавчий лист № 813/4989/14 від 11.08.2014 року виданий Львівським окружним адміністративним судом про стягнення з ВАТ «Самбірський радіозавод «Сигнал» в користь Управління пенсійного фонду України у м.Самборі та Самбірському районі Львівської області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 у розмірі 1146 грн.77 коп. Згідно платіжного доручення № 115 від 30.09.2014 року кошти у розмірі 1146,77 грн. перераховано на рахунок стягувача у виконавчому провадженні, а тому із фактичним виконанням виконавчого документа на підставі п.8.ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем 14.10.2014 року винесено постанову про закінчення виконавчого провадження. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю,. Просив позов задовольнити повністю.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомив, заяв про розгляд справи без участі уповноваженого представника до суду не подав, а тому суд ухвалив розглядати справу без його участі.

Суд, заслухав пояснення представника позивача, дослідив матеріали справи та подані документи, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору.

Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 813/3692/14 від 14.08.2014 року про стягнення з ВАТ «Самбірський радіозавод «Сигнал» в користь Управління пенсійного фонду України у м.Самборі та Самбірському районі Львівської області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 у розмірі 1146 грн.77 коп.

14.10.2014 року старшим державним виконавцем Присліпською Г.Р. відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП 44777247 із фактичним виконанням виконавчого документа на підставі п.8.ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження», що підтверджується платіжним дорученням № 149 від 30.09.2014 року.

Вирішуючи спір суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню, у разі невиконання їх у добровільному порядку, регламентується Законом України "Про виконавче провадження".

Виконавче провадження - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у Законі України "Про виконавче провадження", спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (стаття 1 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV "Про виконавче провадження").

Державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження та їх клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їх права і обов'язки; проводить оцінку (переоцінку) майна в порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 Закону України "Про виконавче провадження" підлягає виконанню державною виконавчою службою такий виконавчий документ як виконавчий лист, що видається судами.

Пунктом 1 ч.1 ст.19 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону у тому числі за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.

Згідно з частинами 1 та 2 ст.25 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. Частиною 5 цієї ж статті визначено, що копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та боржникові.

Відповідно до ч.1 ст.27 Закону України "Про виконавче провадження" у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.

Відповідно до ч.8 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

З матеріалів справи вбачається, що ВАТ «Самбірський радіозавод «Сигнал» добровільно виконало судове рішення, яким його, як божника зобов'язано Управління пенсійного фонду України у м.Самборі та Самбірському районі Львівської області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 у розмірі 1146 грн.77 коп.

Суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що відповідач зобов'язаний був здійснювати стягнення у порядку календарної черговості настання строків сплати відповідних сум платежів, оскільки державний виконавець при примусовому виконанні рішення суду керується нормами Закону України «Про виконавче провадження», а не вимогами ст.3 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п.5.4 Постанови Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-2.

Відповідно до ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Враховуючи вищенаведені норми, суд вважає, що державний виконавець при винесені постанови від 14.10.2014 року ВП № 44777247 про закінчення виконавчого провадження діяв з дотриманням вимог Закону України "Про виконавче провадження", та в межах повноважень і в спосіб передбачений ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про необґрунтованість та безпідставність позовних вимог і вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.

Щодо судових витрат, то такі у відповідності до ст. 94 КАС України зі сторін не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

В задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної карги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кухар Н.А.

Повний текст постанови виготовлено 11.11.2014 року.