Постанова від 11.11.2014 по справі 824/2932/14-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2014 року м. Чернівці Справа № 824/2932/14-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лелюка О.П.,

за участю:

секретаря судового засідання Кіщук О.І.,

представника позивача ОСОБА_1 та представника відповідача Патєхіної Ж.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_3 до відділу реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області про визнання нечинним висновку та зобов'язання до вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом до відділу реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області про визнання нечинним висновку та зобов'язання до вчинення певних дій.

Позивач просить суд визнати нечинним висновок відділу реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області від 29 липня 2014 року про відмову у виправленні неправильної дати народження та зобов'язати відповідача внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 і виправити неправильну дату народження з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_1 року».

В обґрунтування позову ОСОБА_3 вказує про неправомірність і необґрунтованість оскаржуваного ним висновку, оскільки відповідач при розгляді його заяви про виправлення неправильної дати народження з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_1 року» та дублікату медичного свідоцтва від 11 липня 2014 року №51, виданого Глибоцькою центральною районною лікарнею, не заперечував і не надав зазначеному документу жодної оцінки. Водночас у цьому дублікаті зазначено про те, що у гр. ОСОБА_4 (мати ОСОБА_3.) саме ІНФОРМАЦІЯ_1 народився хлопчик, а не ІНФОРМАЦІЯ_2, як вказує відповідач.

На думку позивача, відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення безпідставно було взято до уваги актовий запис про шлюб ОСОБА_3 від 20 вересня 1992 року, актові записи про народження його дітей, до яких виконкомом Синьовецької сільської ради за заявою ОСОБА_3 від 28 вересня 2005 року було виправлено дату його народження з « ІНФОРМАЦІЯ_1 року» на « ІНФОРМАЦІЯ_2».

У позовній заяві, з посиланням на Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затверджене наказом Міністерства юстиції України від 26 вересня 2002 року №86/5, та наявність у виконкомі Синьовецької сільської ради погосподарських книг, вказується також про неправомірність виправлення у 2005 році виконкомом Синьовецької сільської ради дати народження ОСОБА_3 та про те, що позивач жодних заяв про внесення змін до актового запису про його народження або про укладення шлюбу до виконкому Синьовецької сільської ради не подавав, оскільки перебував за кордоном.

Крім цього, на підтвердження того, що датою народження позивача є « ІНФОРМАЦІЯ_1 року», а не « ІНФОРМАЦІЯ_2», останній посилається на копію форми-1 паспорта СРСР НОМЕР_2 від 29 січня 1988 року, військовий квиток НОМЕР_1, трудову книжку НОМЕР_3, картку профілактичних щеплень, закордонний паспорт та документи, видані в Італії.

Відповідач надав суду заперечення у письмовій формі, в яких вказував про правомірність своїх дій при винесенні оскаржуваного позивачем рішення. Зокрема, зазначав про те, що відділ реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області діяв у відповідності до положень Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання», затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року №96/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за №55/18793. Відповідач вказував, що документи, на які посилається позивач (військовий квиток, трудова книжка, картка профілактичних щеплень та ін.), до поданої ним заяви не додавались. До того ж, ці документи, передусім, підтверджують відомості щодо проходження військової служби, перебування у трудових відносинах, наявність захворювань тощо, та не жодним чином не свідчать про правильність, зазначеної в них, дати народження позивача. При прийнятті оскаржуваного висновку, вказує відповідач, було взято до уваги актовий запис про народження позивача від ІНФОРМАЦІЯ_2 №16 та його паспорт громадянина України. Також, на думку відповідача, є необґрунтованими твердження позивача щодо неправомірного виправлення виконкомом Синьовецької сільської ради дати його народження та вказується про неоскарження ОСОБА_3 таких дій.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позові. Просив суд позов задовольнити повністю.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував та надав пояснення аналогічні тим, що містяться у письмових запереченнях проти позову. Просив суд в позові відмовити повністю.

Заслухавши пояснення осіб, які прибули в судове засідання, дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 22 липня 2014 року ОСОБА_3 звернувся до відділу реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області із заявою про внесення змін до актового запису про народження №16, складеного 29 серпня 1971 року виконавчим комітетом Синьовецької сільської ради Глибоцького району Чернівецькій області. Просив виправити дату свого народження з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_1 року».

До поданої заяви додав копію тимчасового посвідчення, що підтверджує особу громадянина України; копію свідоцтва про народження своєї дитини ОСОБА_5. (НОМЕР_4); дублікат медичного свідоцтва від 11 липня 2014 року №51, виданий Глибоцькою центральною районною лікарнею, в якому зазначено про те, що у гр. ОСОБА_4 (мати ОСОБА_3.) ІНФОРМАЦІЯ_1 народився хлопчик.

Відділом реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області 29 липня 2014 року складено висновок про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану.

В зазначеному висновку вказано про відмову у внесенні зміни до актового запису про народження на ОСОБА_3 №16, складеного 29 серпня 1971 року виконавчим комітетом Синьовецької сільської ради Глибоцького району Чернівецькій області, а саме щодо виправлення дати народження з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_1 року», оскільки не має підстав для внесення змін: в актових записах про народження, про шлюб, народжених дітей та паспорті громадянина України ОСОБА_3 зазначено дату народження « ІНФОРМАЦІЯ_2».

Не погоджуючись з таким рішенням суб'єкта владних повноважень, ОСОБА_3 звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду з даним позовом.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану регулює та визначає Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01 липня 2010 року №2398-VI (далі - Закон №2398-VI).

Відповідно до статті 2 Закону №2398-VI актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.

Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Згідно пункту 2 частини першої статті 4 Закону №2398-VI органами державної реєстрації актів цивільного стану є відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану).

Частиною першою статті 6 Закону №2398-VI передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Відповідно до частин першої - п'ятої статі 9 Закону №2398-VI державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.

Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.

Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

Актовий запис цивільного стану складається у двох примірниках.

Інформація про персональні дані фізичної особи, що містяться в актовому записі цивільного стану, є конфіденційною і не підлягає розголошенню.

Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

Зразки актових записів цивільного стану затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Для державної реєстрації актів цивільного стану подається паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця заявника та документи, які підтверджують факти, що підлягають державній реєстрації.

Правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.

Так, наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року №96/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за №55/18793, було затверджено «Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» (далі - Правила №96/5).

Відповідно до пункту 1.1 Правил №96/5 внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.

У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Згідно пункту 1.5. Правил №96/5 заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами.

Відповідно до пункту 1.10. Правил №96/5 питання про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання розглядається у тримісячний строк з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Пунктом 2.1. Правил №96/5 визначено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред'явленні паспорта або паспортного документа.

Згідно пункту 2.5. Правил №96/5 заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається: особою, щодо якої складено актовий запис; одним із батьків неповнолітнього (малолітнього); піклувальником неповнолітнього та опікуном малолітнього; опікуном недієздатної особи; спадкоємцем померлого; представником органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Відповідно до пункту 2.6. Правил №96/5 разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Пунктом 2.7. Правил №96/5 передбачено що на підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

Згідно пункту 2.12. на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Відповідно до пункту 2.13. Правил №96/5 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: 2.13.1 рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану; 2.13.2 постанова адміністративного суду; 2.13.3 висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міст обласного значення), міськрайонного, міжрайонного управління юстиції або дипломатичного представництва чи консульської установи України; 2.13.4 заява про визнання батьківства (додаток 3); 2.13.5 заява матері, яка не перебуває у шлюбі, опікуна, піклувальника або самої повнолітньої особи щодо внесення відомостей про батька дитини, якщо вони не зазначені в актовому записі про народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України; 2.13.6 заява дружини або чоловіка, які зберегли дошлюбні прізвища, про обрання прізвища одного з них як спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища прізвища другого з подружжя згідно із статтею 53 Сімейного кодексу України за формою, наведеною в додатку 4; 2.13.7 заява про зміну прізвища малолітньої дитини обох батьків у разі зміни прізвища одного з них та згода дитини, яка досягла семи років, згідно з частиною третьою статті 148 Сімейного кодексу України за формою, наведеною в додатку 5; 2.13.8 заява про зміну прізвища малолітньої дитини обох батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, та згода дитини віком від семи до чотирнадцяти років, якій при державній реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, згідно з частиною четвертою статті 148 Сімейного кодексу України за формою, наведеною в додатку 5; 2.13.9 актовий запис про зміну імені. Цей актовий запис є підставою: для зміни прізвища батьків в актовому записі про народження малолітніх дітей у разі зміни їх прізвища з дотриманням вимог статті 148 Сімейного кодексу України; для зміни імені батька та по батькові дитини в актовому записі про народження малолітньої дитини у разі подання батьками заяви про зміну по батькові дитини. 2.13.10 актовий запис про шлюб та розірвання шлюбу. Ці актові записи є підставою для зміни прізвищ батьків (одного з них) в актовому записі про народження малолітньої дитини при умові одночасної зміни прізвища дитини; 2.13.11 рішення органу опіки та піклування, оформлене розпорядженням районної державної адміністрації чи рішенням виконавчого комітету про зміну прізвища малолітньої дитини відповідно до частини п'ятої статті 148 Сімейного кодексу України. 2.13.12. Внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.

Внесення зміни до актового запису цивільного стану визначено і статтею 22 Закону №2398-VI, яка, фактично, містить аналогічні наведеним вище положення.

Таким чином, указаними нормами матеріального права передбачено, зокрема, що за заявою особи, щодо якої складено актовий запис, про внесення змін до актових записів цивільного стану та доданих до неї документів, необхідних для розгляду заяви та вирішення питання по суті, відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня подання такої заяви розглядається питання про внесення змін до актових записів цивільного стану. За результатами розгляду поданої заяви та наданих заявником документів, доданих відділом державної реєстрації актів цивільного стану до матеріалів справи повних витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копій відповідних актових записів цивільного стану та на підставі зібраних відділом державної реєстрації актів цивільного стану документів останнім складається обґрунтований висновок за встановленою законом формою про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому. У разі ж відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у відповідному висновку повинно бути вказано причини такої відмови та зазначено про можливість його оскарження в судовому порядку. При цьому зміни в актові записи цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану з передбачених законом підстав (пункт 2.13 Правил №96/5).

Як вбачається з обставин даної справи, за результатом розгляду поданої 22 липня 2014 року ОСОБА_3 заяви про внесення змін до актового запису про народження та доданих до неї документів (копія тимчасового посвідчення, що підтверджує особу громадянина України; копія свідоцтва про народження дитини; дублікат медичного свідоцтва від 11 липня 2014 року №51), а також зібраних та доданих до справи відділом державної реєстрації актів цивільного стану повних витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів: про народження (реєстраційний НОМЕР_5), про народження (реєстраційний НОМЕР_6), про шлюб (реєстраційний НОМЕР_7); паспорту громадянина України, відділом реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області 29 липня 2014 року складено висновок про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану, оскільки не має підстав для внесення змін: в актових записах про народження, про шлюб, народжених дітей та паспорті громадянина України ОСОБА_3 зазначено дату народження « ІНФОРМАЦІЯ_2». Також у цьому висновку зазначено про можливість його оскарження в судовому порядку.

Перевіривши дотримання відповідачем наведених вище вимог закону, суд приходить до висновку про те, що оскаржуване позивачем рішення прийнято уповноваженим на те органом, у встановленій законом формі, в передбачений законом строк та на підставі повно і всебічно розглянутих документів, наданих заявником та зібраних суб'єктом владних повноважень.

Висновок про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану від 29 липня 2014 року є обґрунтованим, адже в ньому вказано мотиви його прийняття. При цьому суд вважає, що оскільки в актовому записі про народження №16 від ІНФОРМАЦІЯ_2, в актовому записі про шлюб №13 від 20 вересня 1992 року, актових записах про народжених дітей №14 від 15 грудня 1998 року та №8 від 08 червня 1993 року, свідоцтві про народження та паспорті громадянина України ОСОБА_3 зазначено дату народження « ІНФОРМАЦІЯ_2», та зважаючи, що до заяви ОСОБА_3 на підтвердження того, що датою його народження є « ІНФОРМАЦІЯ_1 року» було подано лише дублікат медичного свідоцтва Глибоцької центральної районної лікарні від 11 липня 2014 року №51, то у відділу реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області не було законних підстав для внесення зміни до актового запису про народження позивача із зазначенням дати народження « ІНФОРМАЦІЯ_1 року».

Суд погоджується з твердженнями відповідача про те, що за наявності вказаної вище інформації та документів з датою народження ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2» саме лише зазначення у дублікаті медичного свідоцтва Глибоцької центральної районної лікарні від 11 липня 2014 року №51, що у гр. ОСОБА_4 (мати ОСОБА_3.) ІНФОРМАЦІЯ_1 народився хлопчик, не є підставою для прийняття висновку про внесення зміни до актового запису із виправленням дати народження з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_1 року».

Інших документів на підтвердження того, що датою народження ОСОБА_3 є « ІНФОРМАЦІЯ_1 року», крім дублікату медичного свідоцтва Глибоцької центральної районної лікарні від 11 липня 2014 року №51, позивачем до відділу державної реєстрації актів цивільного стану разом із заявою подано не було, що не заперечувалось представником позивача в судовому засіданні.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що при прийнятті висновку про відмову у внесенні зміни до актового запису цивільного стану від 29 липня 2014 року відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано; добросовісно й своєчасно.

Суд вважає безпідставними посилання позивача в обґрунтування позову на документи щодо підтвердження дати народження « ІНФОРМАЦІЯ_1 року»: копія форми-1 паспорта СРСР НОМЕР_2 від 29 січня 1988 року, військовий квиток НОМЕР_1, трудова книжка НОМЕР_3, картка профілактичних щеплень, закордонний паспорт, документи, що видані в Італії, - оскільки такі до відділу реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області ОСОБА_3 не подавались та, відповідно, не розглядались відповідачем, а тому не можуть братись судом до уваги при перевірці правомірності та обґрунтованості прийняття суб'єктом владних повноважень оскаржуваного у даній справі рішення.

Як у позові, так і в судовому засіданні представник позивача неодноразово наголошував на незаконності дій та рішень, вчинених у 2005 році виконкомом Синьовецької сільської ради Глибоцького району Чернівецькій області щодо виправлення дати народження позивача з « ІНФОРМАЦІЯ_1 року» на « ІНФОРМАЦІЯ_2».

Проте, разом із заявою про внесення змін до актового запису про народження від 22 липня 2014 року позивачем не було подано до відділу державної реєстрації актів цивільного стану рішення суду про установлення неправильності в актовому записі цивільного стану, що відповідно до пункту 2.13.1 Правил №96/5 є підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану. При цьому пунктом 2.16.7. Правил №96/5 передбачено, що на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.

Як вказав представник позивача в судовому засіданні, такі дії та рішення виконкому Синьовецької сільської ради Глибоцького району Чернівецькій області ОСОБА_3 в судовому порядку не оскаржував, будучи при цьому з ними ознайомлений.

Відтак, твердження позивача про неправомірність виправлення виконкомом Синьовецької сільської ради Глибоцького району Чернівецькій області дати його народження є безпідставними.

Поряд з цим суд зазначає, що такі твердження позивача фактично не мають значення при вирішенні даного спору, оскільки його предметом є встановлення правомірності прийняття відділом реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області висновку про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану від 29 липня 2014 року, а не рішення та дії Синьовецької сільської ради Глибоцького району Чернівецькій області щодо виправлення дати народження ОСОБА_3

Доказами в адміністративному судочинстві, за визначенням частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України, є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

У відповідності до частини першої статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною першою та другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

В ході розгляду даної справи позивач не надав суду належних доказів на підтвердження своїх доводів щодо протиправності висновку відділу реєстрації актів цивільного стану Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану від 29 липня 2014 року, та не довів протиправність оскаржуваного рішення.

Водночас відповідач-суб'єкт владних повноважень, який заперечував проти позову, довів суду правомірність прийнятого ним та оскаржуваного позивачем рішення.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення заявленого ОСОБА_3 позову.

Керуючись статтями 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Лелюк

Постанова у повному обсязі складена 13 листопада 2014 року.