06 листопада 2014 року Справа № 876/9010/14
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Яворського І.О.,
суддів: Кухтея Р.В., Клюби В.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2014 року за заявою ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 березня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести донарахування вислуги років військової служби, -
28 серпня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із заявою про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами. У заяві зазначається, що Івано-Франківським окружним адміністративним судом розглянуто справу № 2а-152/11/0970, у якій постанова набрала законної сили 22 жовтня 2013 року. Уточнюючи позовні вимоги, ОСОБА_1 просив суд визнати протиправною з 24 вересня 2010 року бездіяльність з боку військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо виконання п.2.18 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби та членів їх сімей та вимог п.3 вказаного наказу; зобов'язати провести донарахування вислуги років військової служби з врахуванням періоду після 07 січня 1995 року. Суд прийшов до висновку, що позивач не набув права на донарахування вислуги років військової служби за період з 07 січня 1995 року. Проте, розглядаючи справу у касаційному порядку, в ухвалі від 10 липня 2014 року Вищий адміністративний суд України встановив, що днем звільнення з військової служби є 09 січня 1995 року. Про такий висновок суду касаційної інстанції позивачу стало відомо після 31 липня 2014 року з отриманням копії вказаної ухвали.
Заявник просив розглянути заяву про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами у справі № 2а-152/11/0970; скасувати постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 березня 2011 року і ухвалити нове судове рішення у справі № 2а-152/11/0970.
Ухвалою колегії суддів Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2014 року заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 березня 2011 року по справі за його позовом до військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання протиправною з 24 вересня 2010 року бездіяльності з обчислення вислуги років, зобов'язання провести донарахування вислуги років військової служби після 07 січня 1995 року, залишено без задоволення.
Суд першої інстанції, зокрема, вказав, що наведені заявником обставини з приводу дати його звільнення з військової служби були предметом дослідження Івано-Франківського окружного адміністративного суду під час розгляду справи, з приводу них - судом зроблені відповідні висновки. Зокрема, зроблено висновок про те, що днем звільнення ОСОБА_1 з військової служби є 09 січня 1995 року.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказує на те, що суд першої інстанції у своїй ухвалі «перекрутив» зміст матеріальних та процесуальних норм і тому прийняв незаконне рішення.
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступило, а тому, колегія суддів, у відповідності до ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану ухвалу залишити без змін. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.
Згідно ст.245 КАС України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами. Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є, зокрема, істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
На підставі ч.1 ст.247 КАС України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатись про ці обставини. При цьому заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої статті 245 цього Кодексу, може бути подана не пізніше ніж через три роки з дня набрання судовим рішенням законної сили. У разі якщо така заява подана до адміністративного суду після закінчення цього строку, адміністративний суд відмовляє у відкритті провадження за нововиявленими обставинами, незалежно від поважності причини пропуску цього строку.
Заява ОСОБА_1 мотивована тим, що постанова суду від 30 березня 2011 року, якою відмовлено в позові ОСОБА_1 , підлягає перегляду за нововиявленими обставинами, що мають істотне значення для справи і не були відомі позивачу по справі та суду раніше. До таких належить обставина встановлена судом касаційної інстанції під час перегляду судового рішення по даній справі, а саме те, що днем звільнення ОСОБА_1 з військової служби є 09 січня 1995 року.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 березня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2013 року та ухвалою Вищого адміністративного суду від 10 липня 2014 року, відмовлено в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання протиправною з 24.09.2010 року бездіяльності з обчислення вислуги років, зобов'язання провести донарахування вислуги років військової служби після 07 січня 1995 року. Тобто, судове рішення від 30 березня 2011 року набрало законної сили.
Дату звільнення - 09 січня 1995 року заявник помилково вважає нововиявленими обставинами.
Разом з тим, наведені заявником обставини з приводу дати його звільнення з військової служби були предметом дослідження Івано-Франківським окружним адміністративним судом, де і вказана дата звільнення - 09 січня 1995 року.
Тому колегія суддів прийшла до висновку, що в задоволенні апеляційної скарги необхідно відмовити, оскільки вважає апеляційні вимоги неаргументованими.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду першої інстанції без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.195, ст.197, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.206, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2014 року - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий І.О. Яворський
Судді Р.В. Кухтей
В.В. Клюба