Постанова від 25.09.2014 по справі 804/4959/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2014 рокусправа № 804/4959/14

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Кругового О.О.

суддів: Богданенка І.Ю. Дадим Ю.М.

за участю секретаря судового засідання: Спірічева Я.В..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 травня 2014 року у справі №804/4959/14 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Оберон Торг» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій,-

в с та н о в и в :

09 квітня 2014 року товариство з обмеженою відповідальністю «Оберон Торг» звернулось до суду з адміністративним позовом, в якому, з урахуванням заяв про зміну позовних вимог, просило:

визнати протиправними дії державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області з проведення заходів зустрічної звірки, за результатами яких 31.03.2014 року складено Акт №466/04-62-22-3/38905305 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» щодо не підтвердження реальності господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за січень 2014 року» та 04.04.2014 року складено Акт №823/04-62-22-3/38905305 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Обертон Торг» з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами за лютий 2014 року»;

визнати протиправними дії державної податкової інспекції в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області щодо коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ ТОВ «Оберон Торг» в електронних автоматизованих системах співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, в тому числі в Інтегрованій автоматизованій системі «Податковий блок» та її підсистемах, на підставі Акту №466/04-62-22-3/38905305 від 31.03. 2014 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» щодо не підтвердження реальності господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за січень 2014 року» та на підставі Акту №823/04-62-22-3/38905305 від 04.04.2014 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами за лютий 2014 року».

Зобов'язати державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області вилучити з діючих електронних автоматизованих систем співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, в тому числі з Інтегрованої автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок» та її підсистем, інформацію, внесену на підставі Акту №466/04-62-22-3/38905305 від 31.03. 2014 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» щодо не підтвердження реальності господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за січень 2014 року» та на підставі Акту №823/04-62-22-3/38905305 від 04.04.2014 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами за лютий 2014 року».

Адміністративний позов обґрунтовано тим, що відповідачем було неправомірно використано результати перевірки позивача, які не відповідають дійсним обставинам справи, на підставі яких внесено коригування до податкової звітності позивача в АІС співставлення сум податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів за січень та лютий 2013 року. Вказане порушує права та законні інтереси позивача як платника податку, а також його контрагентів - суб'єктів господарювання.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 травня 2014 року адміністративний позов задоволено:

визнано протиправними дії державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області з проведення заходів зустрічної звірки, за результатами яких 31.03.2014 року складено Акт №466/04-62-22-3/38905305 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» щодо не підтвердження реальності господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за січень 2014 року» та 04.04.2014 року складено Акт №823/04-62-22-3/38905305 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Обертон Торг» з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами за лютий 2014 року»;

визнано протиправними дії державної податкової інспекції в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області щодо коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ ТОВ «Оберон Торг» в електронних автоматизованих системах співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, в тому числі в Інтегрованій автоматизованій системі «Податковий блок» та її підсистемах, на підставі Акту №466/04-62-22-3/38905305 від 31.03. 2014 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» щодо не підтвердження реальності господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за січень 2014 року» та на підставі Акту №823/04-62-22-3/38905305 від 04.04.2014 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами за лютий 2014 року».

Зобов'язано державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області вилучити з діючих електронних автоматизованих систем співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, в тому числі з Інтегрованої автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок» та її підсистем, інформацію, внесену на підставі Акту №466/04-62-22-3/38905305 від 31.03. 2014 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» щодо не підтвердження реальності господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за січень 2014 року» та на підставі Акту №823/04-62-22-3/38905305 від 04.04.2014 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами за лютий 2014 року».

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції державна податкова інспекція в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, відповідач, звернулась з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом вимог норм матеріального та процесуального права просить оскаржувану постанову суду скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні адміністративного позову.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що податковим органом не було допущено порушень вимог норм чинного податкового законодавства при формуванні актів про неможливість проведення зустрічної звірки. Також відповідачем було проведено коригування податкової звітності позивача на підставі висновків актів про неможливість проведення зустрічної звірки, однак дані коригування не впливають на права та обов'язки платника податків, а відтак підстави для їх скасування - відсутні.

Сторони, які були належним чином повідомлені про час та місце проведення розгляду справи, в судове засідання не з'явились, у зв'язку з чим відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового процесу не здійснювалось.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 31.03.2014 року посадовими особами ДПІ в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська складено Акт про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» щодо не підтвердження реальності здійснення господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за січень 2014 року, який зареєстровано за №466/04-62-22-3/38905305.

Вказаний акт про неможливість проведення зустрічної звірки містить такі висновки:

Зустрічною звіркою ТОВ «Оберон Торг» за січень 2014 року не підтверджено реальність здійснення господарських відносин з контрагентами, їх вид, обсяг, якість та розрахунки, а саме встановлено відсутність об'єктів оподаткування та неможливість реального здійснення платником податку операцій постачальники - ТОВ «Оберон Торг» - покупці за січень 2014 року не мали та не могли мати ніякого юридичного змісту та зв'язку з наведеним вище.

Звіркою ТОВ «Оберон Торг» встановлено відсутність операцій, що підпадають під визначення статті 185 Податкового кодексу України за січень 2014 року.

Також, 01.04.2014 року посадовими особами ДПІ в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська складено Акт про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами за лютий 2014 року, який зареєстровано за №823/04-62-22-3/38905305.

Даний акт про неможливість проведення зустрічної звірки містить такі висновки:

Зустрічною звіркою ТОВ «Оберон Торг» за лютий 2014 року не підтверджено реальність здійснення господарських відносин із контрагентами, їх вид обсяг, якість та розрахунки, а саме встановлено відсутність об'єктів оподаткування та неможливість реального здійснення платником податків операцій постачальники - ТОВ «Оберон Торг» - покупці за лютий 2014 року не мали та не могли мати ніякого юридичного змісту в зв'язку з наведеним вище.

Звіркою ТОВ «Оберон Торг» встановлено відсутність операцій, що підлягають під визначення статті 185 Податкового кодексу України за лютий 2014 року.

За наслідками зазначених актів про неможливість проведення зустрічних звірок податковим органом було здійснено коригування податкової звітності позивача в електронних системах співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, в тому числі з Інтегрованої автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок» та її підсистемах.

Правомірність та обґрунтованість дій податкового органу щодо оформлення результатів неможливості проведення зустрічної звірки та внесення коригувань в податкову звітність позивача в електронних системах автоматизованих баз даних на рівні ДПА є предметом спору переданого на вирішення суду.

Вирішуючи спір між сторонами та задовольняючи адміністративний позов суд першої інстанції виходив з того, що податковим органом було неправомірно здійснено заходи щодо оформлення результатів неможливості проведення зустрічної звірки позивача, а саме: акти про неможливість проведення зустрічної звірки не відповідають затвердженим Кабінетом Міністрів формам документів. Також, на думку суду першої інстанції відповідачем було неправомірно проведено коригування податкової звітності позивача в електронній базі даних на рівні ДПА, вказане порушило права та законні інтереси позивача як платника податку.

Суд апеляційної інстанції частково погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

У відповідності до п. 73.5. ст.. 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації контролюючі органи мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.

Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Згідно з п. 4. Порядку проведення зустрічних звірок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 27.12.2010 року №1232, орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Відповідно до п. 7 зазначеного Порядку, за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Згідно п. 8. Порядку, Довідка про проведення зустрічної звірки підлягає реєстрації в органах державної податкової служби (як ініціатора, так і виконавця).

Як вбачається зі змісту актів про неможливість проведення зустрічної звірки позивача посадовими особами відповідача було здійснено вихід за адресою - місцезнаходженням ТОВ «Оберон Трог» та виявлено, що позивач відсутній за своїм місцем знаходження. У зв'язку з цим, податковим органом складено акти про неможливість проведення зустрічної звірки, хоча, фактично акти містять дані щодо фактів встановлених шляхом проведення відповідачем зустрічної звірки «Оберон Торг».

Правомірність своїх дій ДПІ в Бабушкінському районі обґрунтовує із посиланням на п.п.4 Наказу ДПА України від 22 квітня 2011 року №236 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації та проведення державної податкової служби зустрічних звірок» у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єктів господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/ або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (далі - Акт) (додаток 3), реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання , неявки для підписання, відмови від підписання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України.

Згідно до додатку 3 (форма Акту про неможливість проведення зустрічної звірки) а Акті описуються встановлені обставини, що з'ясувались під час обробки податкової інформації.

Отже, виходячи з аналізу зазначених норм права суд апеляційною інстанції вважає за необхідне зазначити, що підстави проведення зустрічної звірки встановлені чинним податковим кодексом України, передбачають проведення зустрічної звірки лише у разі наявної необхідності здійснення співставлення показників податкової звітності суб'єктів господарювання. При цьому, не знаходження суб'єкта господарювання за податковою адресою, та неотримання ним письмового запиту щодо надання податкової інформації не позбавляє податковий орган можливості проведення співставлення податкової інформації суб'єкта господарювання, яка знаходиться в його розпорядженні.

Таким чином, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити, що неотримання ТОВ «Оберон Торг» письмового запиту щодо надання інформації та її документального підтвердження стосовно правовідносин, що мали місце в січні - лютому 2014 року не позбавило податковий орган права на проведення звірки податкової інформації, наявної в ДПІ в Бабушкінському районі м.Дніпропетровську, та відображення в актах обставин, що з'ясувались під час обробки податкової інформації позивача.

За таких обставин, дослідивши обставини справи суд дійшов всиновку, що проведення податковим органом співставлення податкової інформації та відображення її в актах про неможливість проведення зустрічної звірки не потягло за собою порушення прав та законних інтересів платника податку, які могли б стати підставою для звернення до суду з адміністративним позовом, а відтак підстави для задовлення позовних вимог в цій частині відсутні.

Щодо вимог позивача про визнання протиправними дій про внесення коригувань в податкову звітність позивача в електронних базах податкового органу в розрізі контрагентів за результатами перевіркии позивача, суд зазначає наступне.

Згідно ст. 74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом державної податкової служби. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.

Згідно пункту 1.3 Методичних рекомендацій щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 18.04.2008 № 266 (далі - Методичні рекомендації №266), для реалізації Методичних рекомендацій створені такі програмні продукти, зокрема, система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України.

Згідно п. 2.14 Методичних рекомендацій №266 інформація податкової звітності з ПДВ, надіслана до центральної бази даних податкової звітності, підлягає розподілу відповідно до вимог Методичних рекомендацій щодо порядку розподілу платників податків за категоріями уваги та співставленню засобами системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України.

Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України є програмним продуктом, який було розроблено для реалізації Порядку взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 18.04.2008 № 266 (далі - Порядок).

Як випливає зі змісту підпункту 2.10.3 пункт 2.10 Порядку, співставлення даних податкової звітності з ПДВ з інформацією з інших джерел, а саме інформації кол. 2 розділу II Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, кол. 3 Розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість з даними Реєстру платників ПДВ здійснюється у складі автоматизованого контролю.

Відповідно до пункту 2.14 Порядку інформація податкової звітності з ПДВ, надіслана до центральної бази даних податкової звітності, у розрізі контрагентів підлягає співставленню засобами системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України з метою виявлення платників ПДВ, якими занижено суму податкових зобов'язань або завищено суму податкового кредиту.

Пунктом 2.21 Порядку передбачено, що підсумки перевірок за результатами автоматизованого співставлення податкової звітності з ПДВ на центральному рівні відображаються в описовій частині акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з одним контрагентом та фіксуються в АС «Аудит». По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з ПДВ за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення.

Згідно пункту 4.16 Порядку якщо платником ПДВ (постачальником) до податкових зобов'язань включено суму ПДВ меншу, ніж контрагентом (отримувачем) до податкового кредиту, працівники підрозділу оподаткування юридичних, фізичних осіб органу ДПС, на обліку якого знаходиться платник ПДВ (постачальник), та органу ДПС, на обліку якого знаходиться платник ПДВ (отримувач), відповідно до пункту 3 статті 11, пункту 3 статті 111 Закону № 509 звертаються в письмовій формі до таких платників ПДВ щодо одержання пояснень та їх документальних підтверджень (перелік документів, що затребується у платника ПДВ, передбачений пунктом 4.2 Порядку) з метою встановлення причин розбіжностей даних, що містяться у поданій ними податковій звітності з податку на додану вартість, виявлених під час камеральної перевірки, та/або за результатами автоматизованого співставлення.

Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженою наказом ДПА України від 18.07.05 №276, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.08.05 за №843/11123 (надалі - Інструкція), встановлюється порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), надходження яких контролюється органами державної податкової служби і які передбачені бюджетною класифікацією України за доходами до Державного бюджету України, місцевих бюджетів та державних цільових фондів, надходжень на погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками, а також сум штрафних (фінансових) санкцій та пені, що застосовуються до платників податків відповідно до чинного законодавства.

Згідно з пунктами 3.1, 3.6 Інструкції з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. Зворотний бік картки особового рахунку відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).

Пунктом 4.1 Інструкції встановлено, що нарахуванню в особових рахунках платників підлягають: податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником; податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, нараховані органом державної податкової служби та узгоджені платником відповідно до чинного законодавства; пеня за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання; відсотки за користування розстроченням (відстроченням) податкових зобов'язань; непогашені суми векселя, що видається суб'єктом господарювання при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах.

АІС «Податковий блок» створена у рамках інтегрованої автоматизованої інформаційної системи ДПС, як програмний продукт для реалізації Методичних рекомендацій щодо взаємодії органів Державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з ПДВ з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів (надалі - Методичні рекомендації), які затверджені наказом ДПА України від 18.04.2008 № 266 «Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів».

Коригування податкових зобов'язань платника податків в інформаційних базах на підставі актів перевірок без винесення податкових повідомлень рішень (далі по тексту - ППР) є застосуванням правових наслідків нікчемних угод у позасудовому порядку.

Судом першої інстанції встановлено, що за результатами складання актів про неможливість проведення зустрічних звірок №823/04-62-22-3/38905305 та №466/04-62-22-3/38905305 без винесення податкового повідомлення-рішення, відповідач самостійно здійснив коригування сум податкових зобов'язань і податкового кредиту платника податків в інформаційних базах податкового органу.

Отже, оскільки податковий орган позбавлений права самостійно вносити до інформаційно-електронної бази зміни на підставі актів перевірок, оскільки внесення змін до облікових даних платника податків, що пов'язані із змінами податкового навантаження, можливо тільки на підставі самостійно наданої декларації (коригувань, уточнюючих розрахунків) платником податків, або прийнятого контролюючим органом податкового повідомлення-рішення по збігу строку його узгодження, то суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо достатності підстав для задоволення позовних вимог в цій частині.

Отже, з огляду на вище викладене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції щодо неправомірності внесення відповідачем коригувань до податкової звітності ТОВ "Оберон Торг" в електронних системах на рівні ДПА, та достатності підстав для задовлення позовних вимог в цій частині.

Крім того, суд апеляційної інстанції зазначає, що визнання протиправними дій ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська в частині внесення коригувань до податкової звітності ТОВ "Оберон Торг" в електринних системах на рівні ДПА зумвлює необхідність зобов'язання відповідача вчинити дії по відновленню показників податкової звітності позивача в електронних базах на рівні ДПА задля повного захисту та віднослення порушених прав позивача.

У зв'язку з зазначеним, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо необхідності задоволення позовних вимог ТОВ «Оберон Торг» в частині зобов'язання ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська вилучити внесені коригування податкової звітності позивача з діючих електронних автоматизованих систем співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, в тому числі з Інтегрованої автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок» та її підсистем.

За викладених вище обставин, суд апеляційної інстанції вважає, що постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 травня 2014 року в частині задовлених позовних вимог про визнання протиправним дій ДПІ в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська щодо проведення заходів зустрічної звірки, за результатами яких 31.03.2014 року складено Акт №466/04-62-22-3/38905305 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» щодо не підтвердження реальності господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за січень 2014 року» та 04.04.2014 року складено Акт №823/04-62-22-3/38905305 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Обертон Торг» з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами за лютий 2014 року» - скасувати та в задоволенні позовних вимог відмовити, в іншій частині постанову слід залишити без змін.

Керуючись ст.ст.196, 198, 202, 207 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - задовольнити частково.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 травня 2014 року у справі №804/4959/14 в частині задовлених позовних вимог про визнання протиправним дій ДПІ в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська щодо проведення заходів зустрічної звірки, за результатами яких 31.03.2014 року складено Акт №466/04-62-22-3/38905305 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Оберон Торг» щодо не підтвердження реальності господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за січень 2014 року» та 04.04.2014 року складено Акт №823/04-62-22-3/38905305 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Обертон Торг» з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами за лютий 2014 року» - скасувати та в задоволенні позовних вимог відмовити.

В іншій частині Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 травня 2014 року у справі №804/4959/14 - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.

Головуючий: О.О. Круговий

Суддя: І.Ю. Богданенко

Суддя: Ю.М. Дадим