Ухвала від 20.10.2014 по справі 201/8809/14а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2014 рокусправа № 201/8809/14а (2а/201/270/2014)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Прокопчук Т.С.

суддів: Божко Л.А. Лукманової О.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську матеріали адміністративної справи за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська на постанову Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 04 серпня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 08.07.2014 року звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просила:

- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська щодо здійснення перерахунку пенсії на виконання постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду по справі №201/10228/13-а (2а/201/282/2013) від 15 травня 2014 року із зменшенням загального проценту розрахунку пенсії від заробітку з 90 відсотків на 80 відсотків;

- скасувати розпорядження Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська №195921 від 11.06.2014 року;

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснити перерахунок та виплату пенсії посадовій особі місцевого самоврядування ОСОБА_1 з 01.08.2013 року перерахунок, нарахування та виплату пенсії у розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати, з якої справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 04 серпня 2014 року позовні вимоги задоволені частково.

Не погодившись з постановою суду відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, та відмовити в задоволенні позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, а також правильність застосування судом норм матеріального права та правової оцінки обставин у справі, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно статті 183-2 КАС України справу розглянуто в порядку скороченого провадження.

Судом першої інстанції встановлено і це вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, що позивач 21.01.2011 року вийшла на пенсію державного службовця. Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду по справі №201/10228/13-а (2а/201/282/2013) від 15 травня 2014 року скасовано постанову Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 18 жовтня 2013 року та позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково та зобов'язано УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснити позивачу перерахунок пенсії державного службовця починаючи з 01 серпня 2013 року, включивши до складу заробітної плати для призначення пенсії суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, відповідно до довідки Державної фінансової інспекції у Дніпропетровській області №04-11-05-19/9247 від 26 липня 2013 року та виплатити суму недоотриманої пенсії.

27 травня 2014 року позивач звернулася до відповідача із заявою, в якій просила зробити їй перерахунок пенсії відповідно постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду по справі №201/10228/13-а (2а/201/282/2013) від 15 травня 2014 року.

Листом від 20.06.2014 року №А-114 відповідач у здійсненні такого порахунку відмовив з посиланням на ст.33 Закону України "про державну службу" (а.с.18-21).

За змістом статті 37 Закону № 3723-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) на одержання пенсії держаного службовця мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 % від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 % заробітної плати.

У частині першій статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95ВР "Про оплату праці" (далі Закон №108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону № 3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Крім того, статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року №1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (далі Закон № 1788-XII) врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон № 1058-IV) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Таким чином, судом першої інстанції зроблено правильний висновок про необхідність перерахунку пенсії позивачу в розмірі 90 % від заробітку, що вказаний в довідці Державної фінансової інспекції у Дніпропетровській області №04-11-05-19/9247 від 26.07.2013 року, виходячи із стажу державного службовця ОСОБА_1 - 29 років 5 місяців 3 дні.

Доводами апеляційної скарги зазначені обставини не спростовані.

За таких обставин, суд вважає, що судом першої інстанції в достатньому обсязі з'ясовано обставини справи та ухвалене рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська - залишити без задоволення.

Постанову Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 04 серпня 2014 року - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту постановлення та відповідно до ч.10 ст.183-2 КАС України є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий: Т.С. Прокопчук

Суддя: Л.А. Божко

Суддя: О.М. Лукманова