Справа № 750/11270/14
Провадження № 2-а/750/642/14
10 листопада 2014 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м.Чернігова Логвіна Т.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
31.10.2014 року позивач звернувся до суду з позовом про визнання неправомірними дій відповідача щодо неперерахування та невиплати з 01.01.2014 року щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 15 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язати відповідача здійснити нарахування і виплату йому з 01.01.2014 року додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 15 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як особі, віднесеній до 2 категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Представник відповідача подав письмові заперечення на позов, в яких просить відмовити позивачу у задоволенні позову.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Позивач перебуває на обліку у відповідача та оримує пенсію за віком, має статус потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії
Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" №1622-18 від 31.07.2014 року установлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з вимогами якої управлінням нараховувалась і виплачувалась позивачу його додаткова пенсія.
Крім того 25.01.2012 року рішенням Конституційного Суду України № З-рп/2012 у справі за конституційним поданням правління Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення положень Конституції України, Бюджетного кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України в зв'язку з неоднозначністю їх застосування судами загальної юрисдикції під час вирішення справ про визначення розмірів соціальних виплат, визначено, що принцип законності передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.
Згідно ст. 63 Закону № 796 фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету.
В статті 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України.
Відповідно до ч.2 ст.72 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду не включаються до складу державного бюджету України.
Відповідно з п. 20, 29 ч. 1 ст. 116 Бюджетного кодексу України взяття зобов'язань без відповідних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.
Враховуючи викладене, даний позов не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 158 - 163, 186 КАС України, суд
у задоволенні позову відмовити.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів, які обчислюються з моменту отримання копії постанови.
Суддя: