Постанова від 14.10.2014 по справі 712/11442/14-п

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 33/793/275/14 Справа № 712/11442/14-п Головуючий по 1 інстанції Орленко В.В.

Категорія:ст. 124 КУпАП Доповідач в апеляційній інстанції Швидкий Д. М.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" жовтня 2014 р. м. Черкаси

Суддя апеляційного суду Черкаської області Швидкий Д.М., за участі особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_3, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Соснівського районного суду м. Черкаси за апеляційною скаргою ОСОБА_3, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 19 вересня 2014 року

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого

адміністратором ПП «Мажар», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,

визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП і до нього застосовано адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на шість місяців.

ОСОБА_3 притягнутий до адміністративної відповідальності за те, що він, 27.07.2014 року о 06 годині, керуючи автомобілем НОМЕР_1 (належному «Порше Лізинг Україна») в м. Черкаси по вул. Пролетарській, при виїзді на перехрестя з бульв. Шевченка, не надав переваги в русі автомобілю НОМЕР_2 (належному ТОВ «Унікредит Лізинг») під керуванням водія ОСОБА_4, який рухався по головній дорозі, та скоїв з ним зіткнення, після чого допустив наїзд на дерево, що знаходилось на узбіччі бульв. Шевченка, внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив п.п. 2.3б, 16.11 ПДР України.

На вказану постанову ОСОБА_3 подав скаргу, в якій просить її змінити в частині призначення йому адміністративного стягнення з позбавлення права керування транспортними засобами на штраф, посилаючись на те, що його робота пов'язана з керуванням транспортними засобами, оскільки він працює на посаді адміністратора ПП «Мажар», що являється для нього єдиним джерелом доходу, і застосування до нього такого суворого виду стягнення позбавить його в подальшому можливості повноцінно виконувати свої посадові обов'язки.

Водночас, вважаючи пропущений ним строк на оскарження поважним, ОСОБА_3 просить його поновити, мотивуючи тим, що суд першої інстанції не повідомив його належним чином про час та місце розгляду справи, розглянув її в його відсутність, копія рішення суду йому не вручалась та по пошті не направлялась, а тому він не міг у встановлений законодавством термін оскаржити її до апеляційного суду.

Заслухавши думку ОСОБА_3, який просить поновити строк на оскарження постанови суду, підтримав подану скаргу і просить її задовольнити в повному обсязі, вивчивши доводи апеляційної скарги та матеріали адміністративної справи, вважаю, що вона підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 289 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою може бути поновлено.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_3, під підпис, повідомлено про розгляд адміністративної справи відносно нього 08.08.2014р.. Однак постанова судді датована 19.09.2014р., при цьому данні про належне повідомлення ОСОБА_3 про дату, час та місце розгляду справи, в матеріалах справи відсутні, є лише копія повістки про виклик до суду, без розписки про її отримання. Отже ОСОБА_3 не було відомо про дату розгляду адміністративної справи відносно нього, він не був присутнім під час її розгляду і не знав про зміст винесеного по ній рішення, а копія постанови суду, в супереч вимогам ст. 285 КУпАП, йому вручена не була.

Посилання судді в постанові про те, що ОСОБА_3 був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, є недоречним і спростовується матеріалами справи та доводами останнього, наведеними в апеляційній скарзі.

За таких обставин вважаю, що строк на апеляційне оскарження ОСОБА_3 фактично пропущений не був, оскільки він дізнався про винесене відносно нього рішення 25 вересня 2014 року, про що свідчить його розписка на обкладинці справи, а апеляційну скаргу подав 26 вересня 2014 року, тобто в десятиденний строк на апеляційне оскарження.

Відповідно до ст. 245 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі точного додержання законності, всебічного і об'єктивного з'ясування всіх обставин справи, правильного і справедливого її вирішення.

Так, висновок судді районного суду про винність ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення при обставинах, наведених у постанові, ґрунтується на зібраних та досліджених в судовому засіданні доказах, яким суд дав належну правову оцінку.

Вина ОСОБА_3 стверджується даними: протоколу про адміністративне правопорушення від 06.08.2014 року серія АВ2 №052159, з якого вбачається, що водій автомобіля НОМЕР_1 під час руху порушив п.п. 2.3б, 16.11 ПДР України, внаслідок чого сталася дорожньо-транспортна пригода; схеми пригоди від 27.07.2014 року; поясненнями самого правопорушника та учасника ДТП ОСОБА_4.

З урахуванням доказів, що маються в матеріалах адміністративної справи, суддя обґрунтовано прийшов до висновку про порушення ОСОБА_3 вимог п.п. 2.3б, 16.11 ПДР України, а звідси і його вину, та правильно кваліфікував його дії за ст. 124 КУпАП.

Як вбачається з апеляційної скарги ОСОБА_3 та пояснень, які він дав в суді апеляційної інстанції, з притягненням до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП правопорушник погодився, щиро розкаявся, фактичні обставини і кваліфікацію дій не оскаржує.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати ряд обставин серед яких і ті, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обствини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність правопорушника визначені ст.ст. 34,35 КУпАП.

Однак, при розгляді даної справи судом не дотримано вимоги вказаних норм закону, з огляду на це постанова районного суду підлягає зміні.

Крім того, при наявності альтернативних стягнень за правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, суддя не навів у постанові відповідних мотивів застосування саме стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 6 місяців, а не іншого стягнення.

Так, при призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_3 апеляційний суд враховує характер вчиненного правопорушення, ступінь його вини, обставини вчиненного ДТП, дані про особу правопорушника, який вину у вчиненному визнав повністю та щиро розкаявся, позитивно характеризується за місцем роботи, на даний час працює водієм у ФОП, де за посадою використовує транспортний засіб і заробіток на цій посаді є основним і єдиним для нього джерелом доходу.

На підставі викладеного, вважаю за можливе змінити постанову суду в частині накладеного на ОСОБА_3 стягнення в бік його пом'якшення і призначити йому адмінстягнення у виді штрафу в межах санкції ст.124 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст.294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_3 задовольнити.

Постанову судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 19 вересня 2014 року про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП - змінити в частині накладеного на нього адміністративного стягнення, а саме - із позбавлення права керувати транспортними засобами строком на 6 місяців на штраф в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 340 гривень.

В решті постанову суду залишити без змін.

Постанова набирає законної сили негайно, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя Д. М. Швидкий