12.11.2014
Провадження 2/235/2003/14
Єдиний унікальний № 235/5161/14-ц
10 листопада 2014 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області у складі головуючої судді Стоілової Т.В.,
при секретарі Ковальовій В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красноармійська Донецької області цивільну справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, про стягнення грошових коштів,-
25.09.2014р. до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім»єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу та стягнення грошових коштів, яка передана судді Стоіловій Т.В. на новий судовий розгляд після скасування рішення Будьонівського районного суду м. Донецька від 25 листопада 2013 року та ухвали апеляційного суду Донецької області від 11 березня 2014 року, відповідно до ст.1 ЗУ "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" та розпорядження голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ(ВССУ) від 02.09.2014р. № 2710/38-14.
Ухвалою судді від 26 вересня 2014 року справу прийнято до провадження та призначено до судового розгляду на 06 жовтня 2014 року, згодом, із-за неявки сторін відкладено на 14.10.2014 року та 28.10.2014 року.
28.10.2014 року сторони знову не з'явились до судового засідання, про дату та час слухання справи повідомлені належним чином. Позивач ОСОБА_1 надіслала суду клопотання про розгляд справи за її відсутності, оскільки в зв'язку з ситуацією, що склалась в зоні проведення антитерористичної операції , вона не має можливості брати участь у судових засіданнях.
Згідно статті 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Відповідно до ч.2 ст.160 ЦПК України головуючий в судовому засіданні керує ходом судового засідання, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин справи.
Оскільки справу направлено до нового розгляду судом першої інстанції, суд ухвалою від 28 жовтня 2014 року визнав, що пояснення сторін є необхідним для розгляду справи та постановлення законного і обґрунтованого рішення, та визнав явку позивачки ОСОБА_3 і відповідача ОСОБА_2 до суду для дачі пояснень обов'язковою. Зазначена ухвала разом з повістками була направлена сторонам рекомендованими листами, крім того позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_4 були повідомлені судом телефонограмами про обов'язкову явку до суду на 13.00 годину 10 листопада 2014 року, але зазначені особи ухвалу суду не виконали, тобто повторно не з'явились до судового засідання.
Відповідно до ч.3 ст.169 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, якщо позивач, належним чином повідомлений про дату та час слухання справи, повторно не з'явився в судове засідання та якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності .
Оскільки судом була визнана явка позивача в судове засідання для дачі пояснень обов'язковою і вона не виконала ухвалу суду, повторно не з'явившись до судового засідання, суд вважає, що її позовну заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ст. ст. 77, 169 ч.3, п.3 ч.1 ст.207 ЦПК України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, про стягнення грошових коштів залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачці, що вона має право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в Апеляційний суд Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя