Справа: № 823/1986/14 Головуючий у 1-й інстанції: Тимошенко В.П.
Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.
Іменем України
05 листопада 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого судді: Бєлової Л.В.,
суддів: Гром Л.М., Міщука М.С.
при секретарі: Корінець Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційними скаргами відповідача - Головного управління Держземагенства у Черкаській області, третьої особи - ОСОБА_3 та Заступника прокурора Черкаської області В. Семенова на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 30 липня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Держземагенства у Черкаській області, треті особи: прокуратура Черкаської області, ОСОБА_3 про скасування наказу, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії ,-
У червні 2014 року позивач - ОСОБА_4 звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держземагенства у Черкаській області, в якому просив:
- визнати недійсним та скасувати наказ Головного управління Держземагенства у Черкаській області «Про скасування наказів» №23-1532/14-14-СГ від 10 червня 2014 року;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держземагенства у Черкаській області щодо розгляду: проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,0000 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8,0000 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 10,6578 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 32,3344 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8,1151 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради;
- зобов'язати Головне управління Держземагенства у Черкаській області розглянути заяви щодо затвердження: проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,0000 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8,0000 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 10,6578 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 32,3344 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8,1151 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 30 липня 2014 року адміністративний позов задоволено повністю:
- визнано недійсним та скасувати наказ Головного управління Держземагенства у Черкаській області «Про скасування наказів» №23-1532/14-14-СГ від 10 червня 2014 року;
- визнано протиправною бездіяльність Головного управління Держземагенства у Черкаській області щодо розгляду: проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,0000 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8,0000 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 10,6578 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 32,3344 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8,1151 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради.
- Зобов'язано Головне управління Держземагенства у Черкаській області розглянути заяви ОСОБА_4 щодо затвердження: проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,0000 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8,0000 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 10,6578 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 32,3344 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради; проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8,1151 га в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_4 в адмінмежах Бубнівсько-Слобідської сільської ради.
Не погоджуючись з вищезазначеною постановою, відповідачем - Головним управлінням Держземагенства у Черкаській області, третьою особою - ОСОБА_3 та Заступником прокурора Черкаської області В. Семеновим подано апеляційні скарги, в яких апелянти просять скасувати оскаржувану постанову та ухвалити по справі нове рішення, яким відмовити ОСОБА_4 в задоволені позовних вимог в повному обсязі, в зв'язку з порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши в судовому засіданні суддю доповідача, перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи та пояснення з'явившихся учасників процесу колегія суддів вважає, що апеляційні скарги відповідача - Головного управління Держземагенства у Черкаській області, третьої особи - ОСОБА_3 та Заступника прокурора Черкаської області В. Семенова на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 30 липня 2014 року підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 202 КАС України, суд апеляційної інстанції скасовує постанову суду першої інстанції та приймає нову постанову, якщо суд першої інстанції допустив порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів справи, 24 березня 2014 року відділом розпорядження землями сільськогосподарського призначення Головного управління Держземагенства у Черкаській області було зареєстровано за номерами 1296/030106, 1295/030106, 1293/03016, 1298/030106, 1294/030106 заяви позивача - ОСОБА_4 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок в адміністративних межах Бубнівсько-Слобідської ради Золотоніського району Черкаської області, в тому числі розміром: 8 га, 3 га, 9 га , 40 га та 15,7 га.
27 березня 2014 року за результатами розгляду зазначених заяв Головним управлінням Держземагенства у Черкаській області видано накази:
1) № ЧК/7121581500:05:004/00002822;
2) № ЧК/7121581500:05:002/00002817;
3) № ЧК/7121581500:05:003/00002819;
4) № ЧК/7121581500:05:003/00002818;
5) № ЧК/7121581500:14:003/00002820,
якими надано дозволи на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розміром 8 га, 3 га, 9 га , 40 га та 15,7 га відповідно, громадянину ОСОБА_4 в адміністративних межах Бубнівсько-Слобідської ради Золотоніського району Черкаської області.
В подальшому, ОСОБА_1 №69/0/300-14-СГ від 17 червня 2014 року Головне управління Держземагенства у Черкаській області повідомило позивача про те, що на підставі подання прокуратури Черкаської області № 05/3-801вих.14 від 02 червня 2014 року наказом Головного управління Держземагенства у Черкаській області № 23-1532/14-14-СГ від 10.06.2014 вищезазначені п'ять наказів про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою було скасовано.
Зокрема, з матеріалів справи вбачається, що за результатами перевірки, проведеної прокуратурою Черкаської області в Головному управлінні Держземагенства у Черкаській області, було виявлено порушення, а саме встановлено, що 20 березня 2014 року до Головного управління Держземагенства у Черкаській області звернувся громадянин ОСОБА_3 із 9 заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 131,4 га в оренду для ведення фермерського господарства в адміністративних межах Бубнівсько-Слобідської ради Золотоніського району Черкаської області.
При ухвалені оскаржуваної постанови від 30 липня 2014 року, Черкаський окружний адміністративний суд дійшов висновку, що заявлені в адміністративному позові вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду із зазначеними висновками суду першої інстанції не погоджується, виходячи з наступного.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України від 06.09.2012 № 5245-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», який набрав чинності з 01 січня 2013 року, внесено зміни до Земельного кодексу України, відповідно до частини четвертої статті 122 якого, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або користування для всіх потреб.
Відповідно до наказу Мінагрополітики України від 25 січня 2013 року № 40 «Про внесення змін до наказу Мінагрополітики України від 10 травня 2012 року № 258», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2013 року № 260/11792, внесено зміни до Положення про Головні управління Держземагентства в областях, згідно пункту 4.32 якого, Головні управління Держземагентства в областях наділені повноваженнями передавати відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.
Отже, з наведених вище норм вбачається, що починаючи з 01 березня 2013 року Головне управління є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності.
Як зазначалось вище, 27 березня 2014 року Наказами Головного управління Держземагенства у Черкаській області позивачу надано дозволи на розроблення документації із землеустрою щодо відведення в оренду вищевказаних земельних ділянок.
З матеріалів справи вбачається, що, Прокуратурою черкаської області направлено В.о. начальника Головного управління Держземагенства у Черкаській області подання про усунення порушень земельного законодавства від 02 червня 2014 року № 0513-985-вх14, в якому поставлені вимоги розглянути дане подання; розглянути питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб винних у вказаних в подані порушеннях, зокрема ОСОБА_6, ОСОБА_7; та з урахуванням рішення Конституційного суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 вирішити питання щодо скасування зазначених у поданні наказів Головного управління Держземагенства у Черкаській області, а саме:
1) № ЧК/7121581500:05:004/00002822;
2) № ЧК/7121581500:05:002/00002817;
3) № ЧК/7121581500:05:003/00002819;
4) № ЧК/7121581500:05:003/00002818;
5) № ЧК/7121581500:14:003/00002820,
В обґрунтування вимог подання, Прокуратурою Черкаської області зазначено що за результатами перевірки проведеною прокуратурою області в Головному управлінні було виявлено порушення, а саме встановлено, що 20 березня 2014 року до Головного управління звернувся громадянин ОСОБА_3 із 9 заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 131,4000 га в оренду для ведення фермерського господарства в адміністративних межах Бубнівсько-Слобідської сільської ради Золотоніського району.
Тобто, фактично позивач звернувся до Головного управління на 3 дні пізніше, із заявами на землі, які входять до переліку на які претендує громадянин ОСОБА_3
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», подання - це акт реагування прокурора на виявлені порушення закону з вимогою (вимогами) щодо:
- усунення порушень закону, причин та умов, що їм сприяли;
- притягнення осіб до передбаченої законом відповідальності;
- відшкодування шкоди;
- скасування нормативно-правового акта, окремих його частин або приведення його у відповідність із законом;
- припинення незаконних дій чи бездіяльності посадових і службових осіб.
Подання може бути внесено Прем'єр-міністру України, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, міністерствам та іншим центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, військовим частинам, громадським об'єднанням, органам державного нагляду (контролю), посадовим і службовим особам цих органів, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності, підпорядкованості чи приналежності, фізичним особам -підприємцям.
Апеляційний суд звертає увагу, що судом першої інстанції помилково не досліджено рішення Конституційного суду 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009, відповідно до якого в аспекті конституційного подання положення ч. 2 ст. 19, ст. 144 Конституції України, ст. 25, ч. 1, 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» стосовно права органу місцевого самоврядування скасовувати свої раніше прийняті рішення та вносити до них зміни необхідно розуміти так, що орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Крім того, в даному рішенні Конституційного суду України зазначено, що за органами місцевого самоврядування законодавцем закріплюється право на зміну та скасування власних рішень. Таке право випливає із конституційного повноваження органів місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території, оскільки вони є суб'єктами правотворчості, яка передбачає право формування приписів, їх зміну, доповнення чи скасування.
Відповідно до с. 147 Конституції України, Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні.
Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України.
Системний аналіз наведених положень Конституції і законів України дає підстави вважати, що за органами місцевого самоврядування законодавцем закріплюється право на зміну та скасування власних рішень. Таке право випливає із конституційного повноваження органів місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території, оскільки вони є суб'єктами правотворчості, яка передбачає право формування приписів, їх зміну, доповнення чи скасування.
Отже, Конституційний Суд України дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України, Кабінету Міністрів України.
Системний аналіз цих конституційних і законодавчих положень та положень пункту 5 статті 121, пункту 9 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України свідчить, що на прокуратуру України покладено нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами місцевого самоврядування. Закон України «Про прокуратуру», прийнятий до набуття чинності.
Колегія суддів апеляційної інстанції вважає помилковим висновок Черкаського окружного адміністративного суду, відповідно до якого позивачем подано заяви до Головного управління Держземагенства у Черкаській області 11 листопада 2013 року, так як в матеріалах справи відсутні будь-які підтвердження даної обставини.
Зокрема, позивачем не надано на підтвердження вищезазначеного документів про прийняття в нього (уповноваженого представника) вказаних заяв, або у випадку направлення таких заяв поштою - відповідних квитанцій.
Апеляційний суд звертає увагу, що зазначення ОСОБА_4 11 листопада 2013 року датою створення вказаних заяв не підтверджує факт їх подання до Головного управління Держземагенства у Черкаській області саме в цей день.
Так, відповідно до п. 163 Типової інструкції з діловодства в територіальних органах Держземагенства, державних підприємствах, що належать до сфери його управління, затвердженої Наказом Держземагентства України від 28 лютого 2012 року № 80, документи реєструються лише один раз: вхідні - у день надходження або не пізніше наступного дня, якщо документ надійшов у неробочий час, створювані - у день підписання або затвердження.
Як зазначалось вище, заяви позивача - ОСОБА_4 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок в адміністративних межах Бубнівсько-Слобідської ради Золотоніського району Черкаської області, в тому числі розміром: 8 га, 3 га, 9 га , 40 га та 15,7 га були зареєстровані відділом розпорядження землями сільськогосподарського призначення Головного управління Держземагенства у Черкаській області саме 24 березня 2014 року.
Вказані обставини підтверджуються й копією журналу вхідної кореспонденції відповідача, де вказано що заяви ОСОБА_4 зареєстровані саме 24 березня 2014 року і при їх реєстрації судом не встановлено порушення вимог вказаної вище інструкції.
Підсумовуючи зазначене та враховуючи відсутність в матеріалах справи належних доказів, колегія суддів дійшла висновку про відсутність бездіяльності в діях відповідача щодо реєстрації заяв ОСОБА_4 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок в адміністративних межах Бубнівсько-Слобідської ради Золотоніського району Черкаської області, в тому числі розміром: 8 га, 3 га, 9 га , 40 га та 15,7 га 24 березня 2014 року.
Необґрунтованим є й висновок суду першої інстанції про умисне надання посадовими особами відповідача при реєстрації заяв щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок переваги одним громадянам перед іншими, що потягло порушення гарантованого статтею 13 Конституції України права кожного громадянина користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів справи, та зазначалось вище, однією з підстав для скасування Наказів Головного управління Держземагенства у Черкаській області від 27 березня 2014 року 1) № ЧК/7121581500:05:004/00002822; 2) № ЧК/7121581500:05:002/00002817; 3) № ЧК/7121581500:05:003/00002819; 4) № ЧК/7121581500:05:003/00002818;5) № ЧК/7121581500:14:003/00002820, Прокуратурою Черкаської області було визначено те, що 20 березня 2014 року громадянин ОСОБА_3 звернувся до відповідача із 9 заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 131,4 га в оренду, для ведення фермерського господарства. Проте, станом на 29 травня 2014 року зазначені заяви були не розглянуті відповідачем, хоча за результатами розгляду заяв позивача від 24 березня 2014 року було управлінням було винесено 5 наказів про надання дозволу на розроблення
Крім того, за результатами перевірки, проведеної прокуратурою області в Головному управлінні Держземагентства у Черкаській області було встановлено, що накази видані на ім'я ОСОБА_4 не відповідають й іншим вимогам законодавства України.
Так, Накази Головного управління Держземагенства у Черкаській області від 27 березня 2014 року 1) № ЧК/7121581500:05:004/00002822; 2) № ЧК/7121581500:05:002/00002817; 3) № ЧК/7121581500:05:003/00002819; 4) № ЧК/7121581500:05:003/00002818;5) № ЧК/7121581500:14:003/00002820 не містять підпису начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області, натомість у них міститься відтиск факсиміле, хоча відсутність підпису уповноваженої особи на акті органу державної влади вказує на його невідповідність вимогам закону, отже такий акт зареєстрований та виданий особі бути не міг.
Відповідно з ч. 3 ст. 207 Цивільного кодексу України використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів.
Колегія суддів не погоджується із посиланням суду першої інстанції на Методичні рекомендації щодо порядку реалізації головними управліннями Держземагентства в областях, містах Києві та Севастополі повноважень з передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування (на безконкурентних засадах) для всіх потреб, затвердженими наказом Держземагентства України № 72 від 28 лютого 2013 року, так як даний документ носить рекомендаційний характер. Порядок надання державних земель в користування встановлений ст. 123 Земельного кодексу України.
Колегія суддів вважає необґрунтованими й доводи представника позивача про те, що постанова Черкаського окружного адміністративного суду від 25 липня 2014 року та окрема ухвала від 25 липня 2013 року у справі № 823/1985/14 має преюдиційний характер під час розгляду адміністративного позову ОСОБА_4, так як предметом розгляду даної справи є встановлення законності правомірності наказу Головного управління Держземагенства у Черкаській області «Про скасування наказів» №23-1532/14-14-СГ від 10 червня 2014 року саме стосовно позивача.
Питання щодо правомірності реєстрації заяв ОСОБА_3 та винесення відповідачем Наказів № 23-1537/14-14-СГ, № 23-1538/14-14-СГ, № 23-1540/14-14-СГ, № 23-1541/14-14-СГ від 12червня 2014 року не розглядаються в даному адміністративному провадженні, а зазначені представником позивача судові рішення не є підставою для визнання протиправним і скасування наказу Головного управління Держземагенства у Черкаській області «Про скасування наказів» №23-1532/14-14-СГ від 10 червня 2014 року.
Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що порушення норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясуванням обставин, що мають значення для справи призвели до неправильного вирішення даного адміністративного позову, а тому постанова Черкаського окружного адміністративного суду від 30 липня 2014 року підлягає скасуванню в повному обсязі з подальшим ухваленням апеляційним судом нової постанови про відмову в задоволені адміністративного позову ОСОБА_4 до Головного управління Держземагенства у Черкаській області, треті особи: прокуратура Черкаської області, ОСОБА_3 про скасування наказу, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 202, 205, 207 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційні скарги відповідача - Головного управління Держземагенства у Черкаській області, третьої особи - ОСОБА_3 та Заступника прокурора Черкаської області В. Семенова на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 30 липня 2014 року - задовольнити.
Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 30 липня 2014 року - скасувати та ухвалити по справі нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 до Головного управління Держземагенства у Черкаській області, треті особи: прокуратура Черкаської області, ОСОБА_3 про скасування наказу, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили з моменту ухвалення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів, відповідно до вимог ст. 212 КАС України, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Повний текст постанови виготовлено 10.11.2014 року.
Головуючий суддя: Л.В. Бєлова
Судді: Л.М. Гром,
М.С. Міщук
Головуючий суддя Бєлова Л.В.
Судді: Гром Л.М.
Міщук М.С.