"18" червня 2013 р. справа № 2а-2112/10
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Проценко О.А.
суддів: Шлай А.В. Туркіної Л.П.
при секретарі судового засідання:Кязимовій Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська про роз'яснення постанови Кіровського районного суду м.Дніпропетровська від 23.12.2010р. по справі № 2а-2112/10 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська про зобов'язання здійснити перерахунок щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни", -
Заявлено позов про визнання дій відповідача неправомірними та зобов'язання останнього здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком згідно ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.07.2007 року по 31.10.2010 року. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач має статус дитини війни, якій за ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» повинна виплачуватись пенсія, або щомісячне грошове утримання з підвищенням на 30% розміру мінімально пенсії за віком, але всупереч вказаним нормами відповідач не нарахував та не виплатив позивачу вищезазначену надбавку до пенсії.
23 грудня 2010 року суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив частково: зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з підвищенням відповідно до ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 04.11.2010 року.
Постанова суду була оскаржена відповідачем в апеляційному порядку. За результатами розгляду апеляційної скарги Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом 14.06.2011 року винесено постанову.
Відповідач звернувся до апеляційного суду із заявою про роз'яснення постанови Кіровського районного суду м.Дніпропетровська від 23.12.2010р. по справі № 2а-2112/10, в якій зазначає, що відповідачу є незрозумілим, чи застосовувати зміни розміру прожиткового мінімуму при здійсненні перерахунку пенсії при нарахуванні надбавки «дітям війни» ОСОБА_2.
Розглянувши дану заяву, колегія суддів зазначає наступне.
Порядок роз'яснення судового рішення визначено ст.170 КАС України, відповідно до норм якої якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Як свідчать матеріали справи, постанову від 23.12.2010р. винесено судом першої інстанції, тобто Кіровським районним судом м.Дніпропетровська.
Таким чином, колегія суддів на підставі ч.1 ст.170 КАС України вважає за необхідне відмовити у роз'ясненні постанови Кіровського районного суду м.Дніпропетровська від 23.12.2010 року.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. 170 КАС України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Відмовити Управлінню Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська в роз'ясненні постанови Кіровського районного суду м.Дніпропетровська від 23.12.2010р. по справі № 2а-2112/10.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий: О.А. Проценко
Суддя: А.В. Шлай
Суддя: Л.П. Туркіна