Ухвала від 10.03.2011 по справі 7226/09

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" березня 2011 р. справа № 2а-39/08

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Поплавського В.Ю.

суддів: Чепурнова Д.В. Суховарова А.В.

при секретарі судового засідання: Хімушкіній О.Ю

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську клопотання Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська

про роз'яснення постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2010 року про часткове задоволення апеляційної скарги Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська на постанову Заводського районного суду м. Дніпродзержинська від 28 листопада 2008 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2010 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська було задоволено частково. Постанову Заводського районного суду м. Дніпродзержинська від 28 листопада 2008 року змінено, резолютивну частину постанови викладено в наступній редакції:

«Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 основної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірах, передбачених ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з урахуванням положень ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 основну та додаткову пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірах, передбачених ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з урахуванням положень ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»з 01 січня 2006 року.»

В грудні 2010 року відповідач звернувся до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду з клопотанням про роз'яснення постанови апеляційного суду. Посилався на те, що постанова суду від 15 квітня 2010 року є не зрозумілою в частині проведення перерахунку та виплати пенсії, а саме вказано з якого періоду необхідно провести перерахунок (01.01.2006 року), але не вказано кінцевого терміну.

Перевіривши матеріли справи, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для роз'яснення судового рішення з наступних підстав.

Згідно із ч.1 ст.170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Тобто, за змістом зазначеної норми, підставою для роз'яснення рішення, є його незрозумілість, яка ускладнює або взагалі не дає можливості його виконання, тому судом роз'яснюється резолютивна частина рішення.

З матеріалів справи вбачається, що підставою для звернення позивача до суду за захистом своїх прав, стали протиправні дії відповідача, а саме, Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська, при нарахуванні ним позивачу - довічно державної пенсії по інвалідності та додаткової пенсії, як особі, яка віднесена до 1 категорії та її виплати у розмірах менших, ніж передбачено ст. 50 та ч.4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Вказане свідчить про те, що даний вид пенсії позивачу призначено самим відповідачем довічно.

По даній справі в мотивувальній частині постанови апеляційного суду чітко викладені позиція та підстави, за яких діяв апеляційний суд, частково задовольняючи позовні вимоги стосовно зобов'язання відповідача вчинити певні дії з урахуванням права позивача на пенсійне забезпечення відповідно до ст. 50 та ч.4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як особі віднесеної до першої категорії постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, інваліда другої групи.

В мотивувальній частині постанови чітко та послідовно наведено, за яких обставин відповідач повинен діяти відповідно до вимог ст. 50 та ч.4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 01 січня 2006 року, а в резолютивній частині постанови суду апеляційної інстанції зрозуміло зазначено, які саме дії та з якого часу повинен вчинити відповідач задля відновлення порушених прав позивача, якому відповідачем уже призначена довічно державна пенсія по інвалідності та додаткова пенсія, відповідно до ст. 50 та ч.4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Відсутність зазначень в резолютивній частині постанови апеляційного суду конкретної дати закінчення перерахунку пенсії позивача -не є перешкодою для виконання суб'єктом владних повноважень своїх функцій, які покладені на нього державою

Виходячи з визначених ст.2 КАС України завдань адміністративного судочинства, встановлених ст.17 КАС України меж компетенції адміністративного суду, колегія суддів вважає, що адміністративний суд не наділений повноваженнями керувати суб'єктом владних повноважень щодо застосування ним нормативно-правових актів України при виконанні судового рішення.

Більш того, пенсійний Фонд України уже роз'яснював територіальним органам ПФУ їх дії при нарахуванні та виплаті особам пенсій, і за змістом цих роз'яснень суб'єкти владних повноважень, на які державною покладено обов'язок пенсійного забезпечення осіб зі статусом постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи повинні діяти відповідно до приписів Закону до моменту внесення відповідних змін або до зміни обставин на підставі яких у особи виникло право на пенсійне забезпечення згідно статей 50 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно чинного законодавства функції по призначенню, перерахунку і виплаті пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом -покладені саме на Пенсійний Фонд України, який відповідно до п.15 Положення "Про Пенсійний фонд України", Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження через створенні в установленому порядку територіальні управління.

Керуючись ст.170, ст.205, ст.206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська у роз'ясненні постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2010 року

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту виготовлення повного тексту.

Повний текст виготовлено 4 квітня 2011 року.

Головуючий: В.Ю. Поплавський

Суддя: Д.В. Чепурнов

Суддя: А.В. Суховаров