Постанова від 03.11.2014 по справі 822/4321/14

Копія

Справа № 822/4321/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіПольового О.Л.

при секретаріГук В.В.

за участі:представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Хмельницького обласного підприємства по заготівлях і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам "Облпаливо" до Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Хмельницьке обласне підприємство по заготівлях і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам "Облпаливо" звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що на підставі акту камеральної перевірки №561/1500/01883134 від 28.03.2014 року прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № 0003761500 від 14.04.2014 року, відповідно до якого Хмельницьке обласне підприємство по заготівлях і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам "Облпаливо" зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% суми грошового зобов'язання, а саме 6258, 67 грн. Позивач просить визнати протиправним та скасувати вищезазначене податкове повідомлення-рішення, оскільки вважає, що вийшли граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача адміністративний позов не визнав, 27.10.2014 подав заперечення до суду, в якому просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи та надані докази у їх єдності, взаємному зв'язку та сукупності, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити у повному обсязі, виходячи із наступних підстав.

Судом встановлено, що 28.03.2014 року посадовими особами Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції проведена камеральна перевірка своєчасності сплати грошового зобов'язання земельного податку.

За результатами проведеної перевірки було складено акт від 28.03.2014 року №561/1500/01883134 де встановлено, що Хмельницьким обласним підприємством по заготівлях і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам "Облпаливо" порушено терміни сплати грошового зобов'язання з земельного податку протягом строків зазначених п.287.3 ст.287, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Так, на підставі акту від 28.03.2014 року №561/1500/01883134 Шепетівською об'єднаною державною податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № 0003761500 від 14.04.2014 року про застосування штрафних санкцій за порушення граничного строку сплати грошового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб в розмірі штрафу у сумі 6258, 67 грн.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.75.1. ст.75 Кодексу органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п.п. 14.1.39. ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Також слід зазначити, що відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Водночас п. 57.1 ст.57 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Тобто вимоги даної статті зобов'язують платника, який самостійно визначив у поданій ним податковій декларації визначене ним грошове зобов'язання зі сплати земельного податку сплатити узгоджену ним суму у стоки визначені п.287.3 ст. 287 ПК України відповідно до якої податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають, за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Однак, у вказані строки позивачем сплату земельного податку не здійснено.

Відповідно до п. 114.1. ст. 114 граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов'язань, визначеним статтею 102 цього Кодексу.

Згідно п. 102.1. ст. 102 Контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У відповідності до вимог п. 126.1. ст. 126 Кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Враховуючи вищезазначені норми Кодексу, суд приходить до висновку, що право на застосування штрафних санкцій до позивача за несвоєчасну плату грошового зобов'язання з земельного податку у відповідача виникло з моменту погашення позивачем суми податкового боргу, тобто 29.04.2011 року. Отже, Шепетівською ОДПІ застосовано штрафні санкції до позивача в межах строку передбаченого ст. 102 Кодексу (1095 днів).

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Хмельницького обласного підприємства по заготівлях і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам "Облпаливо" про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "Ш" №0003761500 від 14.04.2014 року, є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Хмельницького обласного підприємства по заготівлях і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам "Облпаливо" до Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 07 листопада 2014 року.

Суддя/підпис/О.Л. Польовий

"Згідно з оригіналом" Суддя О.Л. Польовий