09 листопада 2014 року Справа № 808/7770/14 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С.М., розглянувши матеріали адміністративного
за позовом: кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 79 ОСОБА_1 в особі довіреної особи кандидата ОСОБА_2
до: Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №79
про: визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії
Кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 79 ОСОБА_1 з в особі довіреної особи кандидата ОСОБА_2 вернувся з адміністративним позовом до Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 79, в якому просить:
1) визнати протиправною та скасувати повністю постанову від 09.11.2014 «Про визнання недійсними виборчих бюлетенів «Щодо 107 виборчих бюлетенів, в яких виборці віддали свої глоси за кандидата в народні депутати України ОСОБА_1;
2) визнати 107 спірних виборчих бюлетенів дійсними та зобов'язати окружну виборчу комісію врахувати 107 спірних виборчих бюлетенів при повторному голосуванні виборців на виборчій дільниці № 230041 за кандидата в народні депутати України ОСОБА_1
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму належать до юрисдикції адміністративних судів та мають розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підсудна Запорізькому окружному адміністративному суду, підстав для повернення, залишення позовної заяви без розгляду чи відмови у відкритті провадження по справі не встановлено, у зв'язку з чим, провадження у справі підлягає відкриттю.
Позивачем дотриманий строк звернення до адміністративного суду, встановлений частиною 6 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 24 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів, у зв'язку з чим справа підлягає розгляду колегією у складі трьох судів.
У порядку підготовки справи до судового розгляду суддя вважає за необхідне залучити як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 59 ОСОБА_4.
Також, в порядку підготовки справи до судового розгляду суддя, відповідно до положень статей 69 та 79 Кодексу адміністративного судочинства України, приходить до висновку про необхідність витребування у відповідача доказів.
Заявлене позивачем клопотання про забезпечення адміністративного позову підлягає розгляду в судовому засіданні за участю представників сторін.
Керуючись статтями 17, 107, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
1. Відкрити провадження в адміністративній справі № 808/7770/14.
2. Залучити як третю особу, які не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 79 ОСОБА_4.
3. Закінчити підготовче провадження у справі і призначити справу до судового розгляду, який буде проводитися колегією у складі трьох суддів - головуючий суддя Каракуша С.М., судді Горобцова Я.В., Матяш О.В.
Судове засідання призначити на 09 листопада 2014 року о 19:00 яке відбудеться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в.
4. Зобов'язати позивача надати в судове засідання документи на підтвердження повноважень особи, що підписала адміністративний позов, докази наявності у позивача повноважень на звернення до суду з цим позовом; належним чином засвідчені копії, документів, що будуть подані та доданих до позову надати у справу, усі докази, на які є посилання у адміністративному позові, оригінали - для огляду.
5. Запропонувати відповідачу надати: документи на підтвердження повноважень; довіреність на представника; у разі невизнання адміністративного позову подати заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень; довіреність на представника; усі документи, що стосуються предмету позову; належно засвідчені копії документів, що будуть подані надати у справу, оригінали - для огляду.
6. До судового засідання у разі заперечення проти позову відповідач, як суб'єкт владних повноважень, зобов'язаний подати всі матеріали, що були або мали бути взяті до уваги при вчиненні оскаржуваних дій.
7. Витребувати у Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №79: 107 бюлетенів, яки визнані недійсними; постанову від 09.11.2014 щодо визнання виборчих бюлетенів недійсними та протокол засідання комісії, на якому прийнято зазначене рішення; протокол окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів на виборчий дільниці № 230041; копію скарги кандидата в народні депутати України ОСОБА_5; постанови Центральної виборчої комісії щодо складу Окружної виборчої комісії № 79.
8. Викликати у судове засідання осіб, які беруть участь у справі.
9. Копію даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Відповідно до статей 14, 255 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала суду є обов'язковою до виконання.
Суддя С.М. Каракуша
про права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
Стаття 49 КАС України
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 КАС України
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси.