ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
05 листопада 2014 року м. Київ № 826/16834/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2
доМіністерства внутрішніх справ України
провизнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, -
30 жовтня 2014 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернуись до суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України про:
- визнання протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо ненадання за запитами на інформацію ОСОБА_1 та ОСОБА_2 інформації;
- зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України надати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 інформацію по всім питанням, поставленим в запитах на інформацію №1 від 15.09.2014 року, №3 від 15.09.2014 року №4 від 15.09.2014 року та від 23.09.2014 року або надати вмотивовану відмову в наданні такої інформації.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (далі по тексту - Закон №3674-VI), за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» установлена мінімальна заробітна плата з 01 січня 2014 року у місячному розмірі 1 218,00 гривень.
Відповідно, до частини 6 статті 6 Закону №3674-VI у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Водночас, Закон не містить заборони сплати усієї суми судового збору одним з кількох позивачів у справі. Визначальним у такому разі є сам факт повного надходження належної до сплати суми судового збору в доход Державного бюджету України.
Разом з тим, до позовної заяви на підтвердження сплати судового збору додано квитанцію про сплату судового збору позивачем - ОСОБА_1 Доказів на підтвердження сплати судового збору ОСОБА_2, на захист прав, свобод та інтересів якої в тому числі поданий адміністративний позов, до позовної заяви не додано.
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки необхідно усунути у встановлений судом строк шляхом подання до суду належних доказів на підтвердження сплати судового збору у повному обсязі.
З огляду на зазначене та керуючись ст.ст. 106, 107 ч.1 ст.108, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 залишити без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку встановленому ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя Н.А. Добрівська