Постанова від 08.11.2014 по справі 820/18126/14

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

08 листопада 2014 р. № 820/18126/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - Панова М.М.,

суддів - Волошина Д.А,

Горшкової О.О.

за участю:

секретаря судового засідання - Каряки С.Г.,

представників сторін:

позивача - ОСОБА_2

відповідача - Гнідченка Г.Г., Ахмедова Д.Г., Харлан В.О.

третьої особи - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Харкові адміністративну справу за позовом

Кандидата у народні депутати України у одномандатному мажоритарному окрузі № 171 ОСОБА_6

до Окружної виборчої комісії одномандатного мажоритарного виборчого округу № 171, за участі третьої особи: Центральної виборчої комісії

провизнання недійсним протоколу про підсумки голосування, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Кандидат у народні депутати України у одномандатному мажоритарному окрузі № 171 ОСОБА_6, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Окружної виборчої комісії одномандатного мажоритарного виборчого округу № 171, за участі третьої особи: Центральної виборчої комісії, в якому просить суд визнати недійсним протокол окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі №171 .

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 30.10.2014 р. членами окружної виборчої комісії одномандатного мажоритарному виборчому округу № 171 був складений та підписаний протокол виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171. На думку позивача, процедура встановлена Законом України "Про вибори народних депутатів України", членами ОВК №171 не дотримувалася, рішення про прийняття (а також й про відмову у прийнятті) виборчих документів (разом з протоколами про підрахунок голосів) від дільничних виборчих комісій не приймалося за законною процедурою, й тому дані протоколів ДВК були внесені до протоколу про підсумки для голосування без прийняття належних рішень з боку ОВК № 171.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав то просив задовольнити в повному обсязі з підстав та мотивів викладених у позовній заяві.

Представники відповідача проти позову заперечували та просили відмовити в повному обсязі. В обгрунтування заперечень зазначили, що протокол виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171 був складений та підписаний у відповідності до вимог Закону України "Про вибори народних депутатів України". Ніяких розбіжностей між даними з протоколів дільничних виборчих комісій та даних зазначених в оскаржуваному протоколі не існує. Рішення про прийняття (а також й про відмову у прийнятті) виборчих документів (разом з протоколами про підрахунок голосів) від дільничних виборчих комісій ним приймалися у відповідності до зазначеного Закону під час безперервного засідання комісії, про що узагальнено зазначено в протоколі даного засідання.

Третя особа, Центральна виборча комісія, повторно у судове засідання не прибула, про причини неявки суд не повідомила, про дату, час та місце судового засідання була повідомлена належним чином, про що свідчить наявний в матеріалах справи доказ направлення ухвали суду про відкритя провадження у справі та судової повістки електронною поштою.

Відповідно до ч. 12 ст. 172 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, врахувавши норми закону, які діяли на момент виникнення правовідносин між сторонами, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_6 відповідно до постанови Центральної виборчої комісії № 1086 від 23.09.2014р. була зареєстрована кандидатом в народні депутати, висунутим Політичною Партією "Народний фронт" в одномандатному виборчому окрузі № 171 на позачергових виборах народних депутатів України 26.10.2014р.

26 жовтня 2014 року проведено голосування на позачергових виборах народних депутатів України.

30.10.2014 р. членами окружної виборчої комісії одномандатного мажоритарному виборчому округу № 171 на підставі прийнятих протоколів дільничних виборчих комісій був складений протокол окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171. Даний протокол було підписано всіма членами комісії за виключенням ОСОБА_7 та з урахуванням окремої думки ОСОБА_8

Основні засади, організація і порядок проведення виборів народних депутатів визначає Закон України "Про вибори народних депутатів України" від 17 листопада 2011 року № 4061-VI (далі за текстом - Закон).

Відповідно ч. 1 до ст. 94 Закону з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. На цей час члени окружної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.

Абз. ч. 2 с. 94 Закону передбачає, що окружна виборча комісія опрацьовує відомості, зазначені у частині тринадцятій статті 85 цього Закону, та передає такі відомості до Центральної виборчої комісії через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему не пізніше 24 години дня голосування. Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Згідно ч. 3 ст. 94 Закону засідання окружної виборчої комісії, зазначене у частині першій цієї статті, оформляється протоколом безперервного засідання, який підписується головою або головуючим на засіданні, а також секретарем виборчої комісії або членом виборчої комісії, який виконував на зазначеному засіданні обов'язки секретаря. До протоколу приєднуються (за наявності) окремі думки членів виборчої комісії, які брали участь у засіданні і не згодні з прийнятим окружною виборчою комісією рішенням.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 закону на засіданні окружної виборчої комісії, зазначеному в частині першій цієї статті, голова окружної виборчої комісії приймає запечатані пакети з протоколами дільничних виборчих комісій, розпечатує їх та оголошує зміст протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, а також приймає запечатані пакети з іншими виборчими документами, передбаченими частиною дванадцятою статті 91 цього Закону. Час прийняття окружною виборчою комісією протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, перелік прийнятих виборчих документів і занесені до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці відомості фіксуються у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Ч. 5 ст. 94 Закону передбачає, що при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень: 1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу; 2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою "Уточнений"; 3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.

Згідно ч. 6 ст. 94 Закону рішення, передбачене частиною п'ятою цієї статті, приймається шляхом голосування усіх членів окружної виборчої комісії більшістю від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Відповідно до ч. 7 ст. 94 Закону протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі почергово, в порядку відкриття пакетів з відповідними протоколами, розглядаються окружною виборчою комісією після оголошення відомостей, зазначених у відповідному протоколі.

У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі виправлень, помилок, неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів, окружна виборча комісія своїм рішенням може зобов'язати дільничну виборчу комісію внести зміни до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці шляхом складання протоколу (протоколів) про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі з поміткою "Уточнений" відповідно до пункту 2 частини п'ятої цієї статті, про що зазначається у протоколі засідання окружної виборчої комісії. Протягом часу розгляду цього питання дільничною виборчою комісією подані до окружної виборчої комісії примірники протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, виборчі бюлетені та інші виборчі документи, зазначені у частині дванадцятій статті 91 цього Закону, зберігаються в окружній виборчій комісії.

У разі виявлення у протоколі виправлень, помилок та неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів та які не потребують внесення змін до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці, окружна виборча комісія приймає рішення, передбачене пунктом 1 частини п'ятої цієї статті із зазначенням про виявлені виправлення, помилки та неточності. Таке рішення додається до протоколу дільничної виборчої комісії.

Згідно ч. 8 ст. 94 Закону дільнична виборча комісія зобов'язана у строк, визначений окружною виборчою комісією, розглянути питання про внесення змін до відповідного протоколу без перерахунку виборчих бюлетенів. Протокол (протоколи) з поміткою "Уточнений" транспортується до окружної виборчої комісії в порядку, встановленому статтею 93 цього Закону. Час прийняття окружною виборчою комісією протоколу (протоколів) дільничної виборчої комісії з поміткою "Уточнений" і занесені до цього протоколу (цих протоколів) відомості фіксуються у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Ч. 9 ст. 94 Закону передбачає, що з моменту початку прийняття окружною виборчою комісією документів дільничних виборчих комісій окружна виборча комісія почергово, після ухвалення рішення про врахування відомостей протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в одномандатному окрузі, на підставі відповідних протоколів дільничних виборчих комісій (у тому числі з поміткою "Уточнений") та повідомлень про зміст таких протоколів дільничних виборчих комісій, переданих за допомогою технічних засобів зв'язку із спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, а в разі повторного підрахунку голосів виборців - також протоколу окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці, через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему передає Центральній виборчій комісії оперативну інформацію про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу (із зазначенням усіх відомостей, що містяться у відповідних протоколах дільничних виборчих комісій). Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на своєму офіційному веб-сайті.

Встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу

Відповідно до ч. 1 ст. 96 Закону окружна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу, у тому числі з поміткою "Уточнений", на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та повідомлень про зміст таких протоколів дільничних виборчих комісій, переданих за допомогою технічних засобів зв'язку з спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, а у разі повторного підрахунку голосів виборців - також протоколу окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу встановлює: 1) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, одержаних окружною виборчою комісією; 2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, погашених окружною виборчою комісією; 3) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, одержаних дільничними виборчими комісіями одномандатного округу; 4) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, виготовлених дільничними виборчими комісіями одномандатного округу; 5) кількість невикористаних виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, погашених дільничними виборчими комісіями одномандатного округу; 6) загальну кількість виборців, внесених до списків виборців на виборчих дільницях одномандатного округу; 7) кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців на виборчих дільницях одномандатного округу; 8) кількість виборців, що отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі у приміщенні для голосування; 9) кількість виборців, що отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі, за місцем перебування; 10) сумарну кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу; 11) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, що не підлягають врахуванню, виявлених на виборчих дільницях одномандатного округу; 12) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному окрузі у приміщенні для голосування; 13) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному окрузі за місцем перебування; 14) загальну кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному окрузі, в межах одномандатного округу; 15) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі, визнаних недійсними; 16) кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії.

Згідно ч. 2 ст. 96 Закону відомості про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу цифрами і прописом заносяться до протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу, форму якого встановлено Центральною виборчою комісією. Відомості, зазначені у пунктах 3-16 частини першої цієї статті, вносяться до протоколу цифрами по кожній виборчій дільниці, що входить до складу одномандатного округу, а також сумарно цифрами і прописом по одномандатному округу.

Ч. 3 ст. 96 Закону передбачає, що протокол про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу складається окружною виборчою комісією у кількості примірників, на три більшій, ніж кількість осіб, які входять до складу окружної виборчої комісії. Примірники протоколу нумеруються і мають однакову юридичну силу.

Згідно ч. 4 ст. 96 закону забороняється заповнювати протокол про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу олівцем, а також підписувати його та засвідчувати печаткою окружної виборчої комісії до остаточного заповнення.

Відповідно до ч. 5 ст. 96 Закону протокол про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами окружної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії, та засвідчується печаткою окружної виборчої комісії. У протоколі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами окружної виборчої комісії. Член виборчої комісії, присутній на засіданні, зобов'язаний підписати протокол про підсумки голосування. У разі своєї незгоди із встановленими підсумками голосування, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу про підсумки голосування. У разі відсутності у протоколі підпису члена окружної виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій, які були присутні при встановленні підсумків голосування.

В позові представник позивача зазначає, що порушення з боку відповідача відбулися при прийнятті уточнених протоколів ДВК, зокрема по ДВК № 631358, 631602, 631613.

Суд зазначає. що як вбачається з протоколу № 23 засідання Окружної виборчої комісії одномандатного мажоритарного виборчого округу № 171 від 26-30 жовтня 2014р. відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 94 Закону відповідачем було затверджено прийняття виборчих документів від дільничних виборчих комісій та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу. З пояснень представників відповідача в судовому засіданні судом встановлено, що рішення про прийняття виборчих документів від ДВК приймалось більшістю голосів. Доказів що спростовують вказані обставини позивачем не надано.

При співставленні уточнених протоколів з ДВК №№ 631358, 631602, 631613 з протоколом окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171 від 30.10.2014р. не вбачається існування розбіжностей в цифрових значеннях.

Також не вбачається розбіжностей цифрових значень також при співставленні витребуваних у відповідача за клопотанням позивача протоколів ДВК №№631356, 631536, 631604, 631605, 631608, 631618, 631624, 631636 з цифровими значеннями вказаними у протоколі окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171 від 30.10.2014р., що не заперечувалось представником позивача у судовому засіданні.

Факт прийняття даних протоколів окружною виборчою комісією підтверджується роздруківкою з ЄІАС "Вибори" щодо відомостей про надходження дільничних протоколів до окружної виборчої комісії та протоколами про підсумки голосування по ДВК (попередні відомості) із зазначення дат реєстрації протоколів в базі даних, дати та часу підтвердження протоколу оператором, які також підтверджують факт введення вказаних протоколів відповідачем в ЄІАС "Вибори".

Крім того, позивач у позовній заяві зазначає, що за свідченням члена ОВК №171 ОСОБА_8, що стало предметом його окремої думки, 29.10.2014р. на засіданні ОВК №171 було оголошено про прийняття лише одного протоколу ДВК № 631624, а дані протоколів з ДВК №№ 631536, 631593, 631608, 631624, 631632, 631636 не були прийняті на засіданні.

Суд зазначає, що як вказано вище, факт прийняття даних протоколів окружною виборчою комісією підтверджується роздруківкою з ЄІАС "Вибори" щодо відомостей про надходження дільничних протоколів до окружної виборчої комісії. З даної роздруківки вбачається, що дані протоколів з ДВК №№ 631536, 631593, 631608, 631624, 631632, 631636 були прийняті 27, 28, та 29 жовтня 2014р.

Неналежне складання протоколу безперервного засідання ОВК не свідчить про неприйняття відповідачем рішень про прийняття виборчих документів від дільничних виборчих комісій та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу та не є підставою для визнання недійсним протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі.

Крім того, позивач зазначає, що уточнені протоколи дільничних виборчих комісій №№631358, 631602, 631613 (на підставі яких вносилися дані до оскаржуваного підсумкового протоколу) є сфальсифікованими, містять підроблені підписи членів ДВК та спостерігачів, інші завідомо недостовірні дані, й тому не можуть бути ураховані при підведенні остаточних підсумків голосування у виборчому окрузі №171.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд зазначає, що позивачем на виконання вказаної норми не надано до суду жодних доказів на підтвердження зазначених обставин, а саме, доказів щодо звернення до правоохоронних органів за даними фактами, копій судових рішень про встановлення відповідних фактів.

Позивачем не надано доказів в підтвердження звернення з відповідними скаргами до відповідача під час безперервного засідання окружної виборчої комісії та відповідних рішень щодо розгляду скарг, актів які свідчать про порушення законодавства про вибори.

З судових рішень наданих відповідачем, а саме ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.11.2014р. по справі 645/9280/14 та ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.11.2014р. по справі 645/9280/14 вбачається, що позивачем були оскаржені протоколи ДВК № 631613 та № 631602. В даних позовах позивачу було відмовлено, рішення набрали законної сили.

З постанови Фрунзенського районного суду м. Харкова від 31.10.2014р. вбачається, що судом було зобов"язано ДВК № 631358 розглянути питання про уточнення даних протоколу, а саме, пунктів 10 та 12. Вказане рішення було фактично виконане, про що свідчить уточнений протокол ДВК № 631358, цифрові значення якого відповідають даним протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171 від 30.10.2014р.

Жодних інших рішень судових чи правоохоронних органів або скарг до відповідних суб"єктів владних повноважень та результати їх розгляду в підтвердження фактів зазначених позивачем до суду не надано

Зі змісту протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171 від 30.10.2014р. вбачається, що він відповідає вимогам, встановленим до даного документу ст. 96 Закону. Жодних фактів наявності у даному протоколі невідповідностей даним, зазначеним у протоколах дільничних виборчих комісії судом не встановлено та позивачем належними та допустимими доказом не доведено. Отже, підстав вважати, що дані, зазначені в протоколі окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 171 від 30.10.2014р. не відповідають волевиявленню виборців даного виборчого округу або впливають на дійсний результат волевиявлення громадян судом не встановлено.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про відмову в задоволенні даного позову у повному обсязі.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 94 КАС України.

Враховуючи викладене, керуючись статями 9, 11, 69, 70, 71, 94, 158-163, 175, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Кандидата у народні депутати України у одномандатному мажоритарному окрузі № 171 ОСОБА_6 до Окружної виборчої комісії одномандатного мажоритарного виборчого округу № 171, за участі третьої особи: Центральної виборчої комісії про визнання недійсним протоколу про підсумки голосування - відмовити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_6 (адреса: АДРЕСА_1, РНКОПП НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, код 37999628, банк ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, рахунок 31217206784011) 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у дводенний строк з дня її постановлення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Головуючий Суддя Панов М.М.

Судді Волошин Д.А.

Горшкова О.О.