Справа № 210/5886/14-п
Провадження № 3/210/1442/14
іменем України
"05" листопада 2014 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Чайкіна О.В., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Дзержинського РВ КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Кривого Рогу, не працює, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, до адміністративної відповідальності раніше не притягувався,
- за ст. 185 КУпАП, -
В провадженні судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу знаходиться вищевказана справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ст. 173 КУпАП, яка надійшла 03 листопада 2014 року.
Разом з тим, при підготовці до розгляду адміністративного матеріалу, суд прийшов до висновку про неможливість його розгляду з наступних підстав.
По-перше, згідно ч.2 ст.277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.173КУпАП розглядаються протягом доби. Відповідно до положень ч.2 ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.185 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Таким чином, при поданні даного адміністративного матеріалу до суду працівниками міліції повинна бути одночасно доставлена особа, яка притягається до відповідальності з документом, що посвідчує її особу. Проте, дана вимога закону працівниками міліції не виконана, що унеможливлює розгляд даного адміністративного матеріалу в суді. Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості з приводу повідомлення особі про дату та час розгляду справи в суді.
По-друге, згідно з вимогами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності. Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, зокрема, суть адміністративного правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи. За змістом ст. ст. 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення.
У диспозиції ст. 185 КпАП передбачено, що вимоги працівника міліції повинні бути пред'явлені під час охорони ним громадського порядку. Про перебування його при виконанні службових обов'язків мають свідчити установлена форма одягу, нагрудний знак, а також пред'явлене відповідне посвідчення.
Крім того, з матеріалів адміністративної справи вбачається, що протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ст. 185 КУпАП 26 вересня 2014 року постановою суду було повернуто для належного оформлення.
Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами від імені України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Однак, перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що вказівок зазначених в постанові суду від 26 вересня 2014 року виконано не було.
Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю необхідним направити дану справу до Дзержинського РВ КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 256, 278, 283-285 КУпАП, -
Адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 185 КУпАП повернути до Дзержинського РВ КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області для належного оформлення
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Чайкіна