Ухвала від 07.11.2014 по справі 902/399/14

РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

"07" листопада 2014 р. Справа № 902/399/14

Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючого судді Миханюк М.В.

судді Павлюк І. Ю. ,

судді Савченко Г.І.

розглянувши апеляційну скаргу позивача Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на рішення господарського суду Вінницької області від "13" жовтня 2014 р. у справі № 902/399/14

за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2

до Публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" (Структурна одиниця "Замостянські електричні мережі")

про визнання договору недійсним та застосування наслідків його недійсності

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Вінницької області від 13.10.2014 р. у справі № 902/399/14 відмовлено в позові Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" (Структурна одиниця "Замостянські електричні мережі") про визнання договору недійсним та застосування наслідків його недійсності.

Не погоджуючись із вищезазначеним рішенням, позивач Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 звернулась до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати повністю рішення господарського суду Вінницької області від 13.10.2014 р. по справі № 902/399/14 та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 задовільнити повністю.

Розглянувши матеріали апеляційної скарги, перевіривши відповідність їх вимогам Господарського процесуального кодексу України, Рівненський апеляційний господарський суд вважає, що підстави для прийняття до провадження вищезазначеної апеляційної скарги відсутні, враховуючи наступне.

Згідно з ч.3 ст.94 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про судовий збір" платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду.

Порядок сплати судового збору, повернення і звільнення від сплати, розміри судового збору визначені Законом України "Про судовий збір", який набрав чинності 01 листопада 2011 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно підпункту 4 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" N 719-VII від 16.01.2014 з 1 січня 2014 року мінімальна заробітна плата становить 1218 гривень.

Згідно п. 2.10. постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI господарського процесуального кодексу України" від 21 лютого 2013 року № 7 у випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з пунктом 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру.

Оскільки, в поданій апеляційній скарзі об'єднано вимоги як майнового, так і немайнового характеру, то належний розмір судового збору, з урахуванням вищенаведених норм, становить 1522,50 грн. (913,50 грн. за вимогу майнового характеру та 609 грн. за вимогу немайнового характеру).

До апеляційної скарги скаржником додано квитанцію № 0.0.310433356.1 від 24.10.2014 відповідно до якої скаржник сплатив 913,50 грн. Отже, апелянт не додав до апеляційної скарги докази, які б підтверджували сплату судового збору у встановленому розмірі.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

За наведених обставин, апеляційна скарга Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на рішення господарського суду Вінницької області від 13.10.2014 р. у справі № 902/399/14 не приймається до розгляду і підлягає поверненню відповідно до положень п. 3 ч.1 ст. 97 ГПК України.

Колегія суддів звертає увагу скаржника на те, що після усунення обставин, які зазначені у п. 3 ч.1 ст. 97 ГПК та стали причиною повернення скарги, скаржник має право повторно подати апеляційну скаргу в строки, визначені ГПК України.

Керуючись ст. 86, п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Повернути апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на рішення господарського суду Вінницької області від 13.10.2014 р. у справі № 902/399/14.

2. Матеріали справи № 902/399/14 повернути до господарського суду Вінницької області.

Головуючий суддя Миханюк М.В.

Суддя Павлюк І. Ю.

Суддя Савченко Г.І.

Попередній документ
41240860
Наступний документ
41240862
Інформація про рішення:
№ рішення: 41240861
№ справи: 902/399/14
Дата рішення: 07.11.2014
Дата публікації: 11.11.2014
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Рівненський апеляційний господарський суд
Категорія справи: