Ухвала від 31.10.2014 по справі 361/6354/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 361/6354/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Телепенько А.Д. Суддя-доповідач: Бужак Н.П.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого: Бужак Н.П.

Суддів: Костюк Л.О., Троян Н.М.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу на Управління Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 02 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату неоотриманих сум пенсії,

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсію з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати.

Відповідно до постанови Броварського міськрайонного суду Київської області від 02 вересня 2014 року позовні вимоги задоволено.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову суду та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 п є пенсіонером та отримує пенсію за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1, НОМЕР_2, виданим 23 жовтня 2013 року Пенсійним фондом України.

05 серпня 2014 року позивачка звернулася до Управління Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області із заявою здійснити перерахунок її пенсії з врахуванням розміру матеріальної допомоги на оздоровлення і соціально-побутові питання, та індексації.

До заяви додала довідку № 05-9/9-3/1271 від 04 серпня 2014 року, видану відділом Держземагенства в м. Бровари Київської області про складові її заробітної плати за формою затвердженою Правлінням ПФУ від 14 лютого 2011 року № 5-1, з якої вбачається, що у період з травня 2006 року по квітень 2011 року ОСОБА_2, крім заробітної плати були нараховані «Інші виплати»: 9122 грн. 80 коп. матеріальної допомоги на оздоровлення; 3460 грн. - матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби; 7259 грн. 90 коп. - індексації заробітної плати.

Листом № 270/Ш-01 від 06 серпня 2014 року Управлінням Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області відмовлено позивачці у перерахунку пенсії мотивуючи тим, що її пенсія призначена відповідно до вимог діючого законодавства.

Не погоджуючись з рішенням відповідача позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом за захистом своїх прав.

Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу», пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

У частині 2 статті 37-1 цього Закону закріплено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Відповідно до положень частини 2 статті 33 Закону України «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок

Згідно з частиною 1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

У статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже, отримувані державним службовцем суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Тому, враховуючи наявну в матеріалах справи довідку про заробітну плату, згідно до якої єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування нараховувався на всі виплати, отримані позивачем за місцем роботи, у тому числі й, на: матеріальну допомогу на оздоровлення, суми індексації заробітної плати, неврахування при обчислені пенсії позивача, зазначених видів, призвело до неправильного розрахунку і нарахування пенсії позивачу, що свідчить про протиправність дій Управління Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області щодо відмови позивачу у проведені перерахунку пенсії та необхідність зобов'язання останнього провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням складових заробітної плати, що зазначені в графі «Інші виплати».

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду є законною і обґрунтованою, ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для її скасування не має.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Згідно зі ст.ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 167, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, судова колегія , -

УХВАЛИЛА

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області залишити без задоволення, а постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 02 вересня 2014 року без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та подальшому оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Бужак Н.П.

Судді Костюк Л.О.

Троян Н.М.

Головуючий суддя Бужак Н.П.

Судді: Костюк Л.О.

Троян Н.М.