Справа № 182/8346/14-ц
Провадження № 2-о/0182/204/2014
Іменем України
30.10.2014 року м. Нікополь
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - Тихомирова І.В.
народних засідателів - Бездєтної О.І., Галицького А.І.
секретаря - Рахуба О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Нікополя цивільну справу за заявою Обласного комунального закладу «Нікопольський протитуберкульозний диспансер» ДОР, зацікавлена особа: ОСОБА_1 про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, -
27.10.2014 року Обласний комунальний заклад «Нікопольський протитуберкульозний диспансер» ДОР (далі ОКЗ «НПТД» ДОР) звернувся до суду із заявою, в якій просить визнати обов'язковою госпіталізацію до протитуберкульозного закладу ОСОБА_1, посилаючись на наступні обставини.
ОСОБА_1 потребує лікування в стаціонарі ОКЗ «НПТД» ДОР як такий, що хворіє на заразну форму туберкульозу легень з діагнозом: НЛТБ (25.06.2014) обох легень (дисемінований) Дестр (-) МБТ (+) кат.2, однак перервав лікування з 17.10.2014 року.
Оскільки у нього діагностовано заразну форму туберкульозу, яка становить небезпеку для оточуючих, заявник просить зобов'язати ОСОБА_1 з'явитися для стаціонарного лікування в ОКЗ «НПТД» ДОР, виконувати призначення лікаря протитуберкульозного закладу, проходити у встановлені строки необхідні медичні огляди та обстеження, дотримуватися санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм.
Представник заявника у судове засідання не з'явився, надіслав заяву про слухання справи за їх відсутності (а.с.4).
За даними протитуберкульозного закладу ОСОБА_1 становить загрозу розповсюдження хвороби, а тому суд, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 285 ЦПК України, дійшов висновку про розгляд справи за відсутності хворого.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Як вбачається з мотивувального висновку лікуючого лікаря ОСОБА_2, яка здійснює лікування ОСОБА_1 в ОКЗ «Нікопольський протитуберкульозний диспансер» ДОР, від 22.10.2014 року, хворий перебуває на обліку в КЗ «НПТД» ДОР з 07.06.2010 року як такий, що хворіє на активну форму туберкульозу легень та має діагноз: дисемінований туберкульоз обох легень, фаза розпаду, МБТ (+) кат.2 ( а.с.3).
ОСОБА_1 отримував курс лікування в стаціонарі ОКЗ «Нікопольський протитуберкульозний диспансер» ДОР з 17.09.2014 року по 24.09.2014 року. Він порушує протиепідемічний режим, перервав лікування з 17.10.2014 року, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб. Про необхідність дотримання протиепідемічного режиму та режиму лікування ОСОБА_1 був проінформований.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» у разі якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих.
На підставі викладеного, враховуючи, що ОСОБА_1 хворіє на заразну форму туберкульозу легень, з метою запобігання зараження туберкульозом інших осіб, суд приходить до висновку про необхідність зобов'язання хворого з'явитися на госпіталізацію в протитуберкульозний заклад Обласного комунального закладу «Нікопольський протитуберкульозний диспансер» ДОР, пройти курс лікування в умовах стаціонару та дотримуватися протиепідемічного режиму.
Керуючись ст. 11 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз», ст.ст. 283-286 ЦПК України,-
Заяву Обласного комунального закладу «Нікопольський протитуберкульозний диспансер» ДОР, зацікавлена особа: ОСОБА_1 про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу - задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1, 1985 року народження, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 з'явитися для стаціонарного лікування в Обласний комунальний заклад «Нікопольський протитуберкульозний диспансер» ДОР, виконувати призначення лікаря протитуберкульозного закладу, проходити у встановлені строки необхідні медичні огляди та обстеження, дотримуватися санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм.
Рішення підлягає негайному виконанню.
Копію рішення після набрання законної сили надіслати Нікопольській міській раді для вжиття заходів охорони майна ОСОБА_1.
Апеляційну скаргу на рішення суду до апеляційного суду Дніпропетровської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення через Нікопольський міськрайонний суд.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: І. В. Тихомиров
Народні засідателі: О.І. Бездєтна
А.І. Галицький