Ухвала від 21.10.2014 по справі 163/2150/14-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2014 р. Справа № 8886/14/876

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Гулида Р.М.,

суддів - Кузьмича С.М., Улицького В.З.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі Волинської області на постанову Любомильського районного суду Волинської області від 26 серпня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі Волинської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Управління пенсійного фонду України в Любомльському районі Волинської області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що вона з 25 серпня 2011 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Любомльському районі та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу". Однак при призначені їй пенсії управлінням Пенсійного фонду України в Любомльському районі не було враховано всі додаткові виплати, а саме не було враховано матеріальну допомогу на оздоровлення, допомогу для вирішення соціально - побутових питань, оплати роботи в нічний час, та індексації заробітної плати. Вказує, що 23 липня 2014 року звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням вищезазначених грошових виплат, однак управління пенсійного фонду України в Любомльському районі відмовило їй в перерахунку пенсії, мотивуючи, що дані грошові виплати не включаються до заробітної плати при обчислені пенсії держаному службовцю. Зазначає, що з даним рішенням не згідна вважає його неправомірним та незаконним.

Постановою Любомильського районного суду Волинської області від 26 серпня 2014 року, - позов задоволено.

Визнано дії управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі Волинської області щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 пенсії державного службовця протиправними.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі включити в заробітну плату для призначення пенсії ОСОБА_1 матеріальну допомогу на оздоровлення, допомогу для вирішення соціально - побутових питань, індексації заробітної плати, оплату праці в нічний час, та інші виплати на які нараховувався та був сплачений збір на загальнообов'язкове пенсійне страхування за період з 01 серпня 2009 року по 31 липня 2011 року.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі Волинської області подало апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції порушив норми матеріального права, а допущена упереджена оцінка зібраних доказів та довільне трактування законодавства за текстом постанови, не відповідає фактичним обставинам справи, що призвело до неправильного вирішення справи по суті позовних вимог.

Сторони в судове засідання не прибули, хоч про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, колегія суддів, у відповідності до ч.1 п.2 ст.197 КАС України, вважає за можливе розглядати справу у порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідача - суддю Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, мотивуючи це наступним.

Судом першої інстанції встановлено, що 25 серпня 2011 року ОСОБА_1 призначено пенсію державного службовця.

Також встановлено, що позивач 23 липня 2014 року звернулась до Управління пенсійного фонду України в Любомльському районі з приводу перерахунку її пенсії та виплати недоплаченої пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально - побутових питань, оплати праці в нічний час, та індексації заробітної плати.

Відповідно до листа Управління пенсійного фонду України в Любомльському районі №31/Д-01 від 05 серпня 2014 року, ОСОБА_1 було відмовлено в перерахунку пенсії, оскільки немає законних підстав для включення до заробітної плати при перерахунку пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально - побутових питань, оплати праці в нічний час, та індексації заробітної плати.

Відповідно до довідки № 04/847/-05 виданою 09 липня 2014 року державною ветеринарною та фітосанітарною службою України ОСОБА_1 за період роботи з 01 серпня 2009 року по 31 липня 2011 року до заробітку для визначення розміру пенсії не було включено 17526 гривень 09 копійок, оплата матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально - побутових питань, індексації заробітної плати, оплати за роботу в нічний час.

За змістом ст.37 Закону України «Про державну службу», пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У ч.1 ст.1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально - побутових питань, оплати праці в нічний час, та індексації заробітної плати входили до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до ч.1 ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються усі види оплати праці, на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом України у постанові від 14.05.2013 року в справі № 21-125а13, в якій визначено, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, а доводи апелянта на правомірність прийнятої постанови не впливають та висновків суду не спростовують.

Відтак, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції у відповідності до вимог ст.200 КАС України, правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційних скарг не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.

Керуючись ст. 160, ст. 195, ст. 197, п.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в Любомльському районі Волинської області - залишити без задоволення, а постанову Любомльського районного суду Волинської області від 26 серпня 2014 року у справі № 163/2150/14-а - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: Р.М. Гулид

Судді: C.М. Кузьмич

В.З. Улицький