10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Бичківська К.Г.
Суддя-доповідач:Капустинський М.М.
іменем України
"21" жовтня 2014 р. Справа № 281/1046/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Капустинського М.М.
суддів: Мацького Є.М.
Шидловського В.Б.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області на постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "15" вересня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області, Відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести нарахування і виплату коштів ,
02 червня 2014 року позивач - ОСОБА_3 звернулася до Лугинського районного суду Житомирської області з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області, Відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації, про визнання дій відповідачів неправомірними і зобов'язання зробити перерахунок і виплату коштів, передбачених ст.ст.37, 39, 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Постановою Лугинського районного суду Житомирської області від "15" вересня 2014 року адміністративний позов задоволено повністю.
Визнано дії відповідачів - Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації, Відділу освіти, молоді та спорту Лугинської райдержадміністрації, Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі, щодо невиплати ОСОБА_3 у повному розмірі коштів, передбачених ст.ст.37, 39, 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - протиправними.
Зобов'язано Відділ освіти, молоді та спорту Лугинської райдержадміністрації зробити перерахунок ОСОБА_3 доплати до заробітної плати, передбаченої частиною 1 статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01.01.2014 року по 31.05.2014 року, в розмірі двох мінімальних заробітних плат, щомісячно (з урахуванням відпрацьованого часу), з застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати, згідно статті 8 Закону України "Про державний бюджет на 2014 рік", з урахуванням фактично виплачених коштів та передати його до Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації.
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації виплатити ОСОБА_3 доплати до заробітної плати, передбаченої частиною 1 статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01.01.2014 року по 31.05.2014 року, в розмірі двох мінімальних заробітних плат, щомісячно (з урахуванням відпрацьованого часу), з застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати, згідно статті 8 Закону України "Про державний бюджет на 2014 рік", з урахуванням фактично виплачених коштів, відповідно до розрахунку поданого Відділом освіти, молоді та спорту Лугинської райдержадміністрації.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у Лугинському районі провести нарахування та виплату ОСОБА_3 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю особі, віднесеній до категорії 1, інваліду 3 групи в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком, щомісячно, передбаченої статтею 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з застосуванням відповідної мінімальної пенсії за віком, згідно статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням фактично виплачених коштів по доплаті до пенсії, за період з 01.01.2014 року по 31.03.2014 року.
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області зробити перерахунок та виплатити ОСОБА_3 недоплачену щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в розмірі 40 % мінімальної заробітної плати, щомісячно, з застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати, згідно статті 8 Закону України "Про державний бюджет на 2014 рік", з урахуванням фактично виплачених коштів по доплаті, за період з 01.01.2014 року по 30.04.2014 року.
Вважаючи, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, відповідач - Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області звернувся до Житомирського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення яким у задоволенні адміністративного позову - відмовити.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Колегією суддів встановлено, що позивач - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює у Відділі освіти, молоді та спорту Лугинської райдержадміністрації, в смт.Лугини Лугинського району Житомирської області, яке відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 106 від 23.07.1991 року віднесено до зони гарантованого добровільного відселення; а також є потерпілим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії та має третю групу інвалідності.
Відповідач виплачував позивачу кошти у сумах, які на думку позивача, є значно нижчими, ніж передбачено статтею 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у зв'язку з чим позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених прав.
Відповідно до статті 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", інвалідам 3-ї групи віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Однак, статтею 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що порядок обчислення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особі віднесеній до категорії 1, визначається Кабінетом Міністрів України.
На виконання вказаного положення статті 50 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову "Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 23.11.2011 року № 1210.
Відповідно до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, позивачу провадиться нарахування та виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особі віднесеній до категорії 1.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, які виникли між сторонами, колегія суддів зазначає наступне.
Положення пункту 28 розділу II Закону України "Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 107-VI, яким були внесені зміни до статті 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи", які обмежували права громадян, щодо виплати додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особі віднесеній до категорії 1, рішенням Конституційного суду України у справі № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, визнано неконституційними.
Відповідно до частини 2 статті 152 Конституції України, закони, інші правові акти або їхні окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Відтак, вище наведені положення статті 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи", є чинними у редакції до внесення змін до них Законом України "Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
Закони України "Про державний бюджет України на 2011 рік", "Про державний бюджет України на 2012 рік" та "Про державний бюджет України на 2013 рік" втратили чинність.
Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" від 16 січня 2014 року № 719-VII, що набрав чинності з 01 січня 2014 року, такі обмеження не встановлені.
Враховуючи вищевикладене, починаючи з 01 січня 2014 року, є чинними і підлягають застосуванню:
- стаття 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи", в редакції, відповідно до якої додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особі віднесеній до категорії 1, призначається у розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком.
Доводи відповідача, щодо правомірності своїх дій з посиланням на відсутність бюджетних коштів на фінансування виплат в порядку статті 50 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обґрунтовано не взяті судом до уваги, оскільки питання фінансування цих видатків не виступає предметом даного спору.
Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "15" вересня 2014 року винесено з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування зазначеної постанови.
Доводи, наведені апелянтом в поданій ним апеляційній скарзі не спростовують висновків суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "15" вересня 2014 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя М.М. Капустинський
судді: Є.М. Мацький
В.Б. Шидловський
З оригіналом згідно: суддя ________________________________ М.М. Капустинський
Роздруковано та надіслано: рек з пов про вруч
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3 - відповідачу: Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області вул.Червона Гірка,21, смт.Лугини, Лугинський район, Житомирська область, 11301
4 - Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області вул.К.Маркса,2-а, смт.Лугини, Лугинський район, Житомирська область, 11301
5 - Відділ освіти,молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації вул.К.Маркса,4, смт.Лугини, Лугинський район, Житомирська область, 11301
- ,