Ухвала від 21.10.2014 по справі 817/1817/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.

Суддя-доповідач:Капустинський М.М.

УХВАЛА

іменем України

"21" жовтня 2014 р. Справа № 817/1817/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Капустинського М.М.

суддів: Мацького Є.М.

Шидловського В.Б.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "04" серпня 2014 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств до Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області про скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств звернулося з позовом до Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області про скасування рішення №0001621700 від 02.06.2014 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску згідно з актом перевірки.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 04.08.2014 року у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств відмовлено повністю.

В апеляційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та прийняти нову - про задоволення позовних вимог.

Розглянувши справу у межах визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що Здолбунівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Рівненській області проведено камеральну перевірку своєчасності сплати єдиного соціального внеску та складено акт №501/17/3352082 від 30.05.2014 р..

У результаті встановлених порушень прийнято рішення №0001621700 від 02.06.2014 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

З матеріалів справи вбачається, що згідно картки особового рахунку позивача по справі встановлено несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску: при терміні сплати 20.12.2013р. - сплачено 27.12.2013р. в сумі 24087,56 грн., чим порушено вимоги пп.1 ч.2 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати, повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Пунктом 6 ч.1 ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, що недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

У відповідності до ч.1 ст.26 Закону №2464-VI, посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за: порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску; неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску; подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інших відомостей, передбачених цим Законом.

Згідно п.10 ст.25 Закону №2464-VI, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Судом першої інстанції вірно взято до до уваги той факт, що постанова суду у справі про адміністративне правопорушення від 18.02.2014 Серії АР №343318, винесена відносно посадової особи Товариства з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств скасована судом у зв'язку з відсутністю вини останньої, як керівника цього підприємства через відсутність коштів на рахунках не є підставою для звільнення від фінансової відповідальності юридичної особи.

Відповідно до пп. 2 п. 7.2 розділу VІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України № 455 від 09.09.2013 року розрахунок фінансових санкцій за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний період, за який сплачується єдиний внесок, незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

Отже враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального права, які призвели до неправильного вирішення справи, тобто прийнята постанова відповідає матеріалам справи та вимогам закону і підстав для її скасування не вбачається.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних підстав.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "04" серпня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя М.М. Капустинський

судді: Є.М. Мацький

В.Б. Шидловський

З оригіналом згідно: суддя ________________________________ М.М. Капустинський

Роздруковано та надіслано: ( рек. з пов. про вруч.)

1- в справу:

2 - позивачу Товариство з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств вул. 8-го Березня,37,м.Здолбунів,Рівненська область,35705

3- відповідачу Здолбунівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області вул. Приходька,1а,м. Здолбунів,Рівненська область,35705

- ,