Справа № 761/20508/14-а
Провадження №2-а/761/507/2014
іменем України
24 жовтня 2014 року
Шевченківський районний суд м. Києва
в складі: головуючого-суддіМальцева Д. О.
при секретаріЖигня І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Інспектора ДПС Шевченківського ВДАІ Бакшалова Олександра Вікторовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_3 (далі позивач) звернулася до суду з позовом до інспектора ДПС Шевченківського ВДАІ Бакшалова Олександра Вікторовича (далі відповідач) про скасування постанови ПС1 № 712453 від 08 липня 2014 року по справі про адміністративне правопорушення щодо притягнення її до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 493 грн. за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Вказує, що дії відповідача є неправомірними, а постанова по справі про адміністративне правопорушення незаконною.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Відповідач у судове засіданні не з'явився, через канцелярію суду надав письмові заперечення.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи вважає, що зазначений позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідно до постанови в справі про адміністративне правопорушення, 08 липня 2014року позивач керуючи автомобілем «Мітсубіші Аутлендер» державний знак НОМЕР_1 здійснила рух трамвайною колією зустрічного напрямку чим порушила п.11.9 Правил дорожнього руху за що передбачена адміністративна відповідальність відповідно до ч.2 ст.122 КУпАП. За результатами розгляду протоколу про скоєне адміністративне правопорушення, постановою відповідача від 08 липня 2014 року позивача притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 493 грн.
З пояснень позивача вбачається, що 08.07.2014року вона дійсно рухалася за адресою вул.Артема, 93, проте позивач не рухався трамвайною колією зустрічного напрямку, а здійснила лівий поворот. При складанні протоколу про скоєне адміністративне правопорушення та прийняття оскаржуваної постанови позивач не погоджуючись з діями працівників ДАЇ заявив клопотання продемонструвати відео фіксацію скоєного правопорушення або покази свідків. Проте відповідачем у задоволенні зазначеного клопотання було відмовлено.
Відповідно до ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справ про правопорушення, передбачені ч.1 ст.122 цього Кодексу, покладено на органи внутрішніх справ (міліцію).
Відповідно до ст. 251 КпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами.
Згідно положень ст. 254 КпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду N 14 України від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 КпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Згідно положень ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ч.2 ст.71 в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищенаведене та ту обставину, що відповідачем не було надано доказів в підтвердження порушення позивачем правил дорожнього руху України, суд приходить до висновку про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ПС1 № 712453 від 08 липня 2014 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч.2 ст.122 КпАП України.
Керуючись статтями 11, 69, 70, 71, ч.4 ст.128, 160-163, 167, 172-2 КАС України, ст.ст. 122, 251, 258, 268, 280, 283 КУпАП, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_3 - задовольнити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення ПС № 712453 від 08.07.2012р., винесену інспектором ДАІ Шевченківського ВДАІ Бакшаловим Олександром Вікторовичем про накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 493 грн. та закрити провадження у справі.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя