Ухвала від 20.10.2014 по справі 815/3878/14

Справа № 815/3878/14

УХВАЛА

20 жовтня 2014 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді: Білостоцького О.В.

При секретарі: Солдатовій О.С.

За участю сторін:

Представника позивача: ОСОБА_1

Представника відповідача: Лобанова Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа №815/3878/14 за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови №000545 від 04.04.2013 року про накладення на позивача адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510,00 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно частини 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України правосуддя в адміністративних судах здійснюється адміністративними судами.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Крім того, відповідно до п.6 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» від 06.03.2008 року №2, у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності, суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 КАС України). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Ст. 19 КАС України, якою визначено територіальну підсудність справ адміністративної юрисдикції, передбачено що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом (ч.ч. 1 та 2).

Як вбачається з матеріалів справи ФОП ОСОБА_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1

Враховуючи викладене, суд вважає, що з метою дотримання правил предметної підсудності, справу за позовом ОСОБА_3 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови №000545 від 04.04.2013 року про накладення на позивача адміністративного стягнення необхідно передати для розгляду за підсудністю до Комінтернівського районного суду Одеської області, як адміністративного суду.

У судовому засіданні 20.10.2014 року судом поставлено на обговорення питання щодо передачі адміністративної справи № 815/3878/14 на розгляд до місцевого загального суду, як адміністративного, за місцем знаходженням позивача.

Представники позивача та відповідача проти передачі адміністративної справи №815/3878/14 до іншого адміністративного суду не заперечували.

Керуючись ст.ст. 7-14, 18,122, 133, 155, 158-160, 165 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу №815/3878/14 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови №000545 від 04.04.2013 року Державної інспекції сільського господарства в Одеській області передати до Комінтернівського районного суду Одеської області, як адміністративного суду.

Ухвалу суду може бути оскаржено шляхом подання через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст ухвали виготовлений та підписаний суддею 24 жовтня 2014 року.

Суддя Білостоцький О.В.