Ухвала від 16.10.2014 по справі 2-а/344/181/13

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2014 року Справа № 11553/13

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого суддіЗатолочного В.С.,

суддівКаралюса В.М., Матковської З.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 14.08.2013 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області про визнання незаконним рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області про визнання незаконним рішення.

Постановою від 14.08.2013 року Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в задоволенні позову відмовив.

Позивач оскаржив дане судове рішення в апеляційному порядку, просить його скасувати та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Вказує, що судом першої інстанції неповно встановлені обставини справи. Зокрема, поза увагою суду залишилось те, що позивач вуличної торгівлі не здійснює; торгова палатка, щодо знесення якої винесене спірне рішення, йому не належить; рішення про знесення торгової палатки йому не вручалося і відношення до продавця цієї палатки, якому було вручене рішення, він не має.

Сторони правом на участь у судовому засіданні не скористалися, у зв'язку з чим справа розглядалася в порядку письмового провадження.

Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а оскаржувана постанова підлягає залишенню без змін з наступних підстав.

Вирішуючи спір, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, застосував до спірних правовідносин відповідні правові норми, не допустивши при цьому порушення норм процесуального та матеріального права.

Згідно підпункту 7 п. «а» ч. 1 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.

Частинами 1, 2 ст. 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» регламентовано, що самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюється сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами. Для здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, виконанням Правил благоустрою території населеного пункту, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, сільські, селищні, міські ради можуть утворювати інспекції з благоустрою населених пунктів.

На території міста Івано-Франківська створене та діє Комунальне підприємство «Муніципальна інспекція з благоустрою», яке здійснює контролю за станом благоустрою на території м. Івано-Франківська, та керується Правилами благоустрою м. Івано-Франківська, що затверджені рішенням Івано-Франківської міської ради від 30.07.2009 року.

29.06.2012 року на ОСОБА_4 інспектором КП «Муніципальна інспекція благоустрою» складений протоко про адміністративне правопорушення за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. п. 12.10., 18.1.5. Правил благоустрою м. Івано-Франківська.

Вказаний протокол відповідно до норм Кодексу України про адміністративні правопорушення був предметом розгляду адміністративної комісії при виконавчому комітету міської ради. За наслідками розгляду вказаною комісією 26.07.2012 року винесено постанову за №11/396 про вчинення позивачем адміністративного порушення, за що на позивача в межах санкції статті 152 КУпА накладено штраф в сумі 850 грн. (п'ятдесят мінімумів доходів громадян).

Вказана постанова в порядку ст.ст. 287, 288, 289 КУпАП оскаржувалась до виконавчого комітету міської ради, яка останнім була залишена. До суду за твердженнями відповідача згадана постанова не оскаржувалась і на момент розгляду справи по суті є чинною та не скасованою жодним органом.

Тому суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що факт порушення Правил благоустрою м. Івано-Франківська та Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлений протоколом про адміністративне правопорушення 29.06.2012 року.

Також судом першої інстанції вірно зазначено, що відповідно до ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: - власні (самоврядні) повноваження: розгляд і внесення до відповідних органів виконавчої влади пропозицій до планів і програм будівництва та реконструкції об'єктів на відповідній території; визначення у встановленому законодавством порядку відповідно до рішень ради території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією; підготовка і подання на затвердження ради відповідних місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, іншої містобудівної документації; встановлення на відповідній території режиму використання та забудови земель, на яких передбачена перспективна містобудівна діяльність; - делеговані повноваження: здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу; вирішення відповідно до законодавства спорів з питань містобудування.

Пунктом 2.4.1. Положення про порядок розміщення та функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську», затвердженого рішенням 11 сесії Івано-Франківської міської ради від 14.07.2011 № 308-11, передбачено, що дозвільний центр реєструє подану заяву та передає її для опрацювання в управління архітектури і містобудування для підготовки висновку щодо можливості розміщення тимчасової споруди. Виконавчий комітет міської ради протягом місяця після реєстрації документів приймає рішення щодо розміщення/продовження дозволу на розташування тимчасової споруди.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти міської ради прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Вимоги вищевказаного рішення сесії міської ради з обсягу досліджених судом доказів позивачем при здійсненні робіт по встановлені тимчасової споруди (торгової палатки) по Тринітарській, 13 не дотримано.

Згідно листа департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради від 18.07.2013 року №836/01-08/06 будівля по вул. Тринітарській є кутовою: один фасад виходить на вул. Тринітарську, а інший - на вул. Шеремети. З боку вул. Шеремети облаштовані входи в приміщення громадського призначення. Лоток на тротуарі біля цих входів, а не на проїзній частині вул. Шеремети, адресу в рішенні виконавчого комітету міської ради зазначено правильно. У випадку відсутності входів в будинку по вул.. Тринітарській з вулиці Шеремети, розташування торгового лотка можна було вважати по вул. Шеремети. Також, вказане твердження підтверджується наявних в матеріалах справи схемах розташування.

Водночас, частинами 1, 2 ст. 83 Земельного кодексу України передбачено, що землі. які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю, у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.

Згідно листа управління земельних відносин виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 15.07.2013 року №134/01-13/13 договорів оренди земельної ділянки по вул.. Тринітарській з СПД ОСОБА_4 не укладалось.

Отже висновок суду першої інстанції, що земельна ділянка, на якій розташована самовільно встановлена палатка, належить територіальній громаді міста Івано-Франківська і є комунальною власністю, ґрунтується на матеріалах справи.

Згідно з ст. 317 ЦК України власникові належать права володінні, користування та розпоряджання своїм майном.

Виходячи з вищенаведених обставин, колегія суддів апеляційного суду, погоджується з висновком суду попередньої інстанції, що відповідачем оскаржуване рішення прийняте у відповідності до норм чинного законодавства України і у зв'язку із тим, що ОСОБА_4 порушено вимоги рішення 11 сесії Івано-Франківської міської ради від 14.07.2011 № 308-11 «Про затвердження Положення про порядок розміщення та функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську».

Тому доводи апеляційної скарги не відповідають законодавству України та не можуть бути підставою для її задоволення.

З огляду на викладене, постанова суду першої інстанції відповідає обставинам справи, наявним в ній доказам, правильно застосованим нормам матеріального та процесуального права, а тому підстав для її скасування колегія суддів не знаходить.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, постанову Івано-Франківського міського суду від 14.08.2013 року у справі № 0907/15672/2012 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючи: В.С. Затолочний

Судді В.М. Каралюс

З.М. Матковська