Рішення від 01.10.2014 по справі 910/14700/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/14700/14 01.10.14

За позовомПублічного акціонерного товариства «Діпробудмашина»

до Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

провнесення змін до договору

Суддя Смирнова Ю.М.

Представники:

від позивачаГнидка М.В.- представник

від відповідачаМатушек М.Е. - представник

В судовому засіданні 01.10.2014 відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом про внесення змін до договору №858 від 29.09.2006, укладеного між відповідачем та позивачем, шляхом викладення пунктів договору в наступній редакції:

«Пункт 1.1. Договору №858 від 29 вересня 2006р. викласти у наступній редакції:

« 1.1. Сплата Забудовником пайової участі (внесків) на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва (далі - пайовий внесок) у зв'язку із будівництвом адміністративного будинку загальною площею 15383,5 кв. м., їдальні загальною площею 1149,6 кв. м., паркінгу загальною площею 7922,9 кв. м. по вул. Лейпцизькій, 15 в печерському районі м. Києва.»

Пункт 1.2. Договору №858 від 29 вересня 2006р. викласти у наступній редакції:

« 1.2. Розмір пайового внеску становить 14 662 714,97 грн. (чотирнадцять мільйонів шістсот шістдесят дві тисячі сімсот чотирнадцять гривень 97 копійок) згідно із розрахунками, які додаються до цього Договору та є його невід'ємною частиною, і підлягають уточненню після зведення об'єкта в експлуатацію і визначення фактичної загальної кошторисної вартості будівництва та фактичних техніко-економічних показників об'єкту. Величина пайового внеску Забудовника визначається від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкту, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами без врахування витрат на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.»

Пункт 2.1. Договору №858 від 29 вересня 2006р. викласти у наступній редакції:

« 2.1. Забудовник зобов'язаний перерахувати пайовий внесок в сумі 14 662 714,97 грн. (чотирнадцять мільйонів шістсот шістдесят дві тисячі сімсот чотирнадцять гривень 97 копійок) (без ПДВ) на умовах, що визначаються цим Договором, до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Сплата здійснюється на бюджетний рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету.»

Пункт 3.1.2. Договору №858 від 29 вересня 2006р. викласти в наступній редакції:

« 3.1.2. У разі прострочення термінів сплати пайового внеску розмір несплаченої частки пайового внеску коригується на індекс інфляції за весь час прострочення.»

Пункт 4.1. Договору №858 від 29 вересня 2006р. викласти у наступній редакції:

« 4.1. У випадку зміни (збільшення або зменшення) загальної площі об'єкту, зазначеної у п. 1.1 Договору, або зміни інших характеристик, внаслідок чого сума пайового внеску має бути змінена (збільшена або зменшена), Забудовник зобов'язаний письмово повідомити про ці обставини Департаменту економіки та інвестицій. У разі визначення нової суми пайового внеску у зв'язку із Сторони укладають додаткову угоду до цього Договору, на підставі якої або сплачується додаткова сума пайового внеску або повертається надлишково сплачена сума пайового внеску.

Повернення надлишково сплаченої суми пайового внеску здійснюється на банківські реквізити Забудовника, що зазначені в цьому Договорі або повідомлені письмово Забудовником додатково.»

Розрахунок №1 обсягу пайової участі (внеску) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста викласти в наступній редакції: «Забудовник: ПАТ «Діпробудмашина»

Об'єкт: Будівництво адміністративного будинку та їдальні по вул. Лейпцизькій, 15 в Печерському районі м. Києва

Загальна площа приміщень адміністративного будинку, кв. м: 15383,50

Галузь народногосподарського комплексу: адміністративні, офісні будівлі (приміщення), архітектурні, проектні, творчі та інші майстерні тощо

Норматив розміру пайової участі в розрахунку на 1 кв.м загальної площі: 52,80

Зональний коефіцієнт (ситуаційний клас 3): 9,50

Індекс, що враховує інфляцію з 01.01.2009 до 23.06.2014: 1,42

Розмір пайової участі забудовника (інвестора) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, грн.: 10957236,31».

Розрахунок №2 обсягу пайової участі (внеску) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста викласти в наступній редакції:

«Забудовник: ПАТ «Діпробудмашина»

Об'єкт: Будівництво адміністративного будинку та їдальні по вул. Лейпцизькій, 15 в Печерському районі м. Києва

Загальна площа приміщень їдальні, кв. м: 6538,50

Галузь народногосподарського комплексу: Загальноміські, районні та мікрорайонні об'єкти торгівлі (крім автосалонів, магазинів для продажу автомобілів та запасних частин до них) та виставкові центри (приміщення, будівлі, споруди та комплекси), ринки, заклади громадського харчування (крім ресторанів)

Норматив розміру пайової участі в розрахунку на 1 кв.м загальної площі: 26,5

Зональний коефіцієнт (ситуаційний клас19): 9,50

Індекс, що враховує інфляцію з 01.01.2009 до 23.06.2014:1,42

Розмір пайової участі забудовника (інвестора) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, грн.: 2337415,67 грн.

Розрахунок №3 обсягу пайової участі (внеску) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста викласти в наступній редакції: «Забудовник: ПАТ «Діпробудмашина»

Об'єкт: Будівництво адміністративного будинку та їдальні по вул. Лейпцизькій, 15 в Печерському районі м. Києва

Загальна площа приміщень паркінгу, кв. м: 7922,9

Галузь народногосподарського комплексу: гаражі, паркінги, автостоянки

Норматив розміру пайової участі в розрахунку на 1 кв.м загальної площі: 12,8

Зональний коефіцієнт (ситуаційний клас 19): 9,50

Індекс, що враховує інфляцію з 01.01.2009 до 23.06.2014:1,42

Розмір пайової участі забудовника (інвестора) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, грн:1368062,99 грн.

Доповнити Договір Розрахунком №4 обсягу пайової участі (внеску) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, який викласти в наступній редакції:

«Забудовник: ПАТ «Діпробудмашина»

Об'єкт: Будівництво адміністративного будинку та їдальні по вул. Лейпцизькій, 15 в Печерському районі м. Києва

Розрахунковий розмір пайової участі (розрахунок 1,2,3) грн.: 14662714,97;

Кошторисна вартість будівництва без врахування витрат на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій (за розрахунками 1,2,3), тис. грн. 170472,946

10% від кошторисної вартості, тис. грн.17047,295

Всього належить до перерахування (без ПДВ) (за розрахункам 1, 2, 3 та розрахунковому розміру пайової участі 14 662 714,97 грн.).».

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.07.2014 за вказаним позовом порушено провадження у справі № 910/14700/14, розгляд справи призначено на 21.08.2014.

В судовому засіданні 21.08.2014 оголошено перерву до 24.09.2014, про що представників сторін повідомлено під розписку, яка наявна в матеріалах справи.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.08.2014 продовжено строк вирішення спору на 15 днів.

В судовому засіданні 24.09.2014 оголошено перерву до 01.10.2014, про що представників сторін повідомлено під розписку, яка наявна в матеріалах справи.

В судовому засіданні 01.10.2014 представник позивача заявлені вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд позов задовольнити. Вимоги позивача мотивовані тим, що 29.09.2006 між Головним управлінням економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації (правонаступником якого є відповідач) та позивачем було укладено договір № 858 по сплаті пайової участі (внесків) на створення соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури м. Києва у зв'язку із будівництвом адміністративного будинку та їдальні по вул. Лейпцизькій,15 у Печерському районі міста Києва, на виконання умов якого позивачем було сплачено грошові кошти в сумі 17 181 651,65 грн. в якості пайового внеску. Розмір внеску було визначено на підставі Нормативу для визначення розмірів пайової участі (внесків) на створення соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури м. Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради № 271/431 від 27.02.2003. Станом на 12.11.2013 позивачем закінчено І чергу будівництва та отримано сертифікат відповідності закінченого будівництвом адміністративного будинку по вул. Лейпцизькій,15 у Печерському районі міста Києва, площа якого склала 15 383,5 кв.м, та паркінгу площею 7 922,9 кв.м, і вказані відомості, як і відомості щодо кошторисної вартості будівництва (127 080,198 тис. грн..), на думку позивача, мають бути внесені до укладеного договору № 858 від 29.09.2006. Крім того, позивач вказував на те, що вищенаведені нормативи втратили чинність з 01.09.2008, а 12.03.2011 набрав чинності Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», який встановив нові обсяги сплати пайової участі, у зв'язку з чим позивач вважає, що умови договору № 858 від 29.09.2006 підлягають приведенню у відповідність до вимог названого Закону, зокрема і в частині визначення розміру пайового внеску позивача в розмірі 14 662 714,97 грн. Позивачем 24.06.2014 направлено лист з пропозицією укласти договір про внесення змін до договору № 858 від 29.09.2006, проте, відповідачем відповіді на лист позивача отримано не було. Нормативно в обґрунтування позову позивач посилався на припис ч. 4 статті 188 Господарського кодексу України, ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. 27 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000, ст. 40 Закону України «Про регулюванні містобудівної діяльності» від 17.02.2011.

Представник відповідача в судовому засіданні 01.10.2014 проти заявлених вимог заперечував, просив суд у задоволенні позову відмовити. У письмовому відзиві на позов відповідач в обґрунтування заперечень посилався на те, що згідно п. 4.5 Порядку визначення розмірів пайової участі (внесків) забудовників (інвесторів) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 30.12.2010 № 573/5385, обов'язок по виготовленню відповідного проекту договору готує саме відповідач, як і здійснює відповідний розрахунок пайового внеску. Крім того, у запропонованому позивачем проекті договору про внесення змін до договору № 858 від 29.09.2006 розрахунки пайового внеску у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва проведені із застосуванням абз. 2 ч. 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме: з 1 кв.м загальної площі об'єкту, що суперечить абз. 1 ч. 5 ст. 40 наведеного Закону.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

29.09.2006 між Головним управлінням економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації (правонаступником якого є відповідач), з однієї сторони, та ВАТ «Діпробудмашина» (яке в подальшому змінило назву на ПАТ «Діпробудмашина»), як забудовником, укладено Договір № 858 відповідно до Нормативів для визначення розмірів пайової участі (внесків) на створення соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури м. Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради № 271/431 від 27.02.2003 (зі змінами і доповненнями).

Умовами договору № 858 від 29.09.2006 сторони узгодили, що предметом даного договору є сплата забудовником пайової участі (внесків) на створення соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури м. Києва (далі - пайовий внесок) у зв'язку з будівництвом адміністративного будинку загальною площею 12298,00 кв.м та їдальні загальною площею 1149,60 кв.м по вул. Лейпцизькій,15 у Печерськом районі міста Києва (п.п. 1.1), розмір пайового внеску згідно розрахунками 1,2 та 3 становить 13958,68 тис.грн. (п. 1.2), забудовник зобов'язаний перерахувати Головному управлінню економіки та інвестицій пайовий внесок в сумі 13 958,68 тис. в термін з жовтня 2006 року по листопад 2008 року включно, рівними частками , щомісячно, але не пізніше 28 числа на рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету (п. 2.1.1), у разі збільшення вказаної площі споруди забудовник повинен укласти договір з Головним управлінням економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації та перерахувати на бюджетний рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету пайові кошти на створення інженерно - транспортної інфраструктури м. Києва за додатково створені площі (п. 4.1), умови договору можуть змінюватися тільки за письмовою згодою обох сторін (п. 4.3), строк дії договору: початок - з дати реєстрації, закінчення - після виконання умов договору в повному обсязі (розділ 5 договору).

Також, між Головним управлінням економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації (правонаступником якого є відповідач), з однієї сторони, та ВАТ «Діпробудмашина» (яке в подальшому змінило назву на ПАТ «Діпробудмашина»), як забудовником, узгоджено розрахунки обсягів пайової участі (внесків ) на створення соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури м. Києва, а саме:

- за розрахунком № 1: в сумі 12 214,48 тис. грн.;

- за розрахунком № 2: в сумі 797,27 тис. грн.;

- за розрахунком № 3: в сумі 946,93 тис. грн.

Як зазначав позивач у позові, і що не заперечувалось відповідачем, на виконання умов договору позивач пайові внески вніс в повному обсязі.

Станом на 12.11.2013 позивачем закінчено І чергу будівництва та отримано сертифікат відповідності закінченого будівництвом адміністративного будинку по вул. Лейпцизькій,15 у Печерськом районі міста Києва, площа якого склала 15 383,5 кв.м, та паркінгу площею 7 922,9 кв.м, а також оформлено акт готовності об'єкта до експлуатації від 28.08.2013.

Крім того, позивачем для доручення до матеріалів справи надано Експертний звіт щодо розгляду проектної документації за проектом «Будівництво адміністративного будинку та їдальні по вул. Лейпцизькій,15 у Печерськом районі міста Києва», затверджений директором ДП «Укрдержбудекспертиза» у 2014 році.

Вказуючи на те, що Нормативи для визначення розмірів пайової участі (внесків) на створення соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури м. Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради № 271/431 від 27.02.2003 (зі змінами і доповненнями) втратили чинність з 01.09.2008, а 12.03.2011 набрав чинності Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», який встановив нові обсяги сплати пайової участі, позивач стверджує, що умови договору № 858 від 29.09.2006 підлягають приведенню у відповідність до вимог названого Закону, зокрема і в частині визначення розміру пайового внеску позивача в розмірі 14 662 714,97 грн.

24.06.2014 позивачем направлено відповідачу лист з пропозицією укласти договір про внесення змін до договору № 858 від 29.09.2006, а також до листа додано проект відповідної угоди, направлення яких підтверджується фіскальним чеком Укрпошти № 7007 від 24.06.2014 та описом вкладеного у лист на адресу відповідача.

Як встановлено судом, і не заперечувалось сторонами спору, відповідачем не було підписано запропонований позивачем проект угоди про внесення змін до договору № 858 від 29.09.2006.

В свою чергу, відповідачем до матеріалів справи надано листи № 050/08-4078 від 10.07.2014 та № 050/08-9684 від 29.11.2013 «Про пайову участь у створенні інфраструктури міста Києва», в якому відповідач зазначав про те, що у отриманому проекті угоди про внесення змін до договору № 858 від 29.09.2006 розрахунки пайового внеску у створенні соціальної та інженерно - транспортної інфраструктур проведені із застосуванням абз. 2 ч. 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме з 1 кв.м загальної площі об'єкту, що суперечить абз. 1 ч. 5 ст. 40 наведеного Закону. Також, у наведеному листі відповідач наголошував на тому, що обов'язок по виготовленню проектів договорів про зміну розмірів пайових внесків покладено саме на відповідача. Крім того, вказував на те, що позивачем подано не увесь обсяг документів, які необхідні для укладення угоди про внесення змін до договору № 858 від 29.09.2006, а саме: роз'яснення стосовно площ та функціонального призначення об'єктів, які враховані загальною кошторисною вартістю будівництва, затвердженою експертною оцінкою ДП «Укрдержбудескпертиза» щодо розгляду кошторисної частини проектної документації від 16.06.2014 № 00-0516-14/ЕО/КД; містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки за № 1447/0/18-1/009-12; додаток до експертного звіту ДП «Укрдержбудекспертиза» за № 22-2292-13/ЦБ; календарний графік будівництва об'єкта (окрім І черги); дані технічної інвентаризації фактично збудованих об'єктів І черги; інформацію щодо кількості м/місць або загальної площі фактично влаштованої автостоянки І черги та кількості м/місць або загальної площі запроектованої автостоянки ІІ черги; статут; фото фіксація об'єкта.

Крім того, позивачем для долучення до матеріалів справи надано проект додаткової угоди до договору № 858 від 29.09.2006, який запропонований до підписання позивачу відповідачем, а також відповідні розрахунки обсягів пайової участі (внесків) на створення соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури м. Києва.

Проте, як встановлено судом, і не заперечувалось сторонами спору, позивачем не було підписано запропонований відповідачем проект угоди про внесення змін до договору № 858 від 29.09.2006.

Згідно зі ст. 5 Цивільного кодексу України, акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

Пунктом 14 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» 16.09.2008 № 509-VI було доповнено Закон України «Про планування і забудову територій» статтею 27-1, частиною восьмою якої зокрема було визначено, що органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів, крім пайової участі (внеску) замовника, встановленої цією статтею.

14.01.2009 в газеті «Урядовий кур'єр» № 4 було офіційно опубліковано Закон України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» від 25.12.2008 № 800-VI, згідно якого частина восьма статті 27-1 Закону України «Про планування і забудову територій» викладена в редакції, згідно якої органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема, житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі (внеску) замовника, встановленої цією статтею.

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011, який набрав чинності 12.03.2011, також закріплена зазначена заборона, відповідно до якої органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону (ч. 7 ст. 40 Закону).

Частиною 3 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 встановлено, що пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Частиною 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 визначено, що величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Пунктом 6 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 передбачено, що встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати:

1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Пунктом 7 Розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.11р., який набрав чинності 12.03.2011, встановлено, що у разі, якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом. Будь-які рішення органів місцевого самоврядування про надання замовником будівництва будь-яких послуг, передачу активів у будь-якій формі (матеріальній чи нематеріальній), передачу частини (відсоткової частки) площ прийнятих в експлуатацію об'єктів містобудування, крім пайової участі відповідно до цього Закону, прийняті до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із цим Законом.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.

Відповідно до ст. 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погодженні ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 631 Цивільного кодексу України договір набирає чинності з моменту його укладення.

Розділом 5 договору № 858 від 29.09.2006 сторони погодили строк дії договору: початок - з дати реєстрації, закінчення - після виконання умов договору в повному обсязі (розділ 5 договору). Як зазначав позивач у позові, і що не заперечувалось відповідачем, позивачем на виконання умов договору № 858 від 29.09.2006 було перераховано узгоджений сторонами загальний розмір пайового внеску, вказані кошти зараховані до місцевого бюджету, а отже договір № 858 від 29.09.2006 в частині перерахування позивачем узгодженого сторонами розміру пайового внеску, та його зарахування до місцевого бюджету виконаний сторонами у повному обсязі, у сторін не залишилось невиконаних зобов'язань в цій частині, а отже, і підстави застосування до виконаних зобов'язань сторін за договором № 8585 від 29.09.2006 вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011, який набрав чинності 12.03.2011, як нового акту цивільного законодавства, у суду відсутні.

Також суд відзначає, що примусовий порядок укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 Господарського кодексу України та ст. 649 Цивільного кодексу України, виходячи зі змісту яких і принципу свободи укладення договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна з сторін ухиляється від його укладення, та на спори з умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо умов договору. При цьому можливість розгляду цих спорів в судовому порядку обумовлюються обов'язковістю договору, а позивачем, по-перше, не було доведено належними та допустимими доказами, що відповідач ухиляється від укладення договору саме в редакції позивача, адже відповідач листами № 050/08-4078 від 10.07.2014 та № 050/08-9684 від 29.11.2013 «Про пайову участь у створенні інфраструктури міста Києва» повідомляв позивача про підстави неможливості підписанні відповідної угоди в редакції позивача, а також згідно покладених на нього законом обов'язків щодо виготовлення проектів відповідних угод, надіслав позивачу власний проект угоди про внесення змін до договору № 858 від 29.09.2006, який позивачем також не було підписано. По-друге, у відповідача відсутній обов'язок по укладенню угоди саме в редакції позивача, і такий обов'язок відповідача не передбачено ні умовами договору № 8585 від 29.09.2006, ні умовами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011, який набрав чинності 12.03.2011.

За таких обставин позов задоволенню не підлягає.

У зв'язку з відмовою в позові судові витрати відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 33, 49, 82- 85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

У позові відмовити повністю.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено: 17.10.2014

Суддя Ю.М.Смирнова