Справа № 820/17397/14
Україна
16 жовтня 2014 р. м. Харків
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Лук'яненко М.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, кандидата у народні депутати України ОСОБА_7 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, комунального підприємства "Харківводоканал", комунального підприємства "Лозоваводоканал" про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивачі, звернулись до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просять суд: скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 630 від 30.05.2014 року "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП "Лозоваводоканал"; зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг провести новий розрахунок тарифів та привести їх у відповідність до п.1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 879 від 04.07.2014 року "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП "Харківводоканал"; зобов'язати КП "Лозоваводоканал" провести перерахунок, нарахованих та сплачених Абонентами коштів за водопостачання та водовідведення, відповідно до економічно обґрунтованих розрахунків та тарифів.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання КП "Лозоваводоканал" провести перерахунок, нарахованих та сплачених абонентами коштів за водопостачання та водовідведення, відповідно до економічно обґрунтованих розрахунків та тарифів, суд зазначає наступне:
Під час розгляду судами цивільних, господарських, кримінальних та адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення останні, мають розглядатися в порядку, визначеному відповідно Цивільним процесуальним кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Кримінально - процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, як це зазначено в п.7 ч.1 ст. 3 КАС України.
З огляду на наведене, суд зазначає, що комунальне підприємство "Лозоваводоканал" та комунальне підприємство "Харківводоканал", не є суб'єктом владних повноважень в розумінні п. 7 ч.1 ст. 3 КАС України.
А отже, позовна вимога позивача щодо зобов'язання КП "Лозоваводоканал" провести перерахунок, нарахованих та сплачених абонентами коштів за водопостачання та водовідведення, відповідно до економічно обґрунтованих розрахунків та тарифів повинна вирішуватись у порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене, суд відмовляє у відкриття провадження в частині позовних вимог щодо зобов'язання КП "Лозоваводоканал" провести перерахунок, нарахованих та сплачених абонентами коштів за водопостачання та водовідведення, відповідно до економічно обґрунтованих розрахунків та тарифів
Щодо позовних вимог про скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 630 від 30.05.2014 року "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП "Лозоваводоканал"; зобов'язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг провести новий розрахунок тарифів та привести їх у відповідність до п.1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 879 від 04.07.2014 року "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП "Харківводоканал", суд зазначає наступне:
Згідно частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Суд зазначає, що в даному випадку не підлягають застосуванню правила альтернативної підсудності, що визначені частиною 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки предметом позовних вимог позивачів не є оскарження правових актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені), виключно стосовно ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, кандидата у народні депутати України ОСОБА_7
Таким чином, поданий позов підлягає розгляду адміністративним судом за місцем знаходженням відповідача, а саме: Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Відповідно до частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст. ст. 108, 109, 186, 254 КАС України, суд -
Відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, кандидата у народні депутати України ОСОБА_7 до комунального підприємства "Харківводоканал", комунального підприємства "Лозоваводоканал" в частині позовних вимог щодо зобов'язання КП "Лозоваводоканал" провести перерахунок, нарахованих та сплачених абонентами коштів за водопостачання та водовідведення, відповідно до економічно обґрунтованих розрахунків та тарифів.
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, кандидата у народні депутати України ОСОБА_7 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг в частині позовних вимог щодо скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 630 від 30.05.2014 року "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП "Лозоваводоканал"; зобов'язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг провести новий розрахунок тарифів та привести їх у відповідність до п.1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 879 від 04.07.2014 року "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП "Харківводоканал" - повернути позивачу.
Копію ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати особам, які подали позовну заяву.
Роз'яснити позивачам, що повернення позовної заяви не позбавляє їх права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом із дотриманням вимог статті 19 КАС України. Поряд з цим, роз'яснити, що відмова у відкритті провадження позбавляє їх права на повторне звернення з таким самим адміністративним позовом до суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Лук'яненко М.О.