Ухвала від 13.10.2014 по справі 826/12605/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду в частині

13 жовтня 2014 року м. Київ № 826/12605/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Шрамко Ю.Т., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи

за позовомОСОБА_1

до Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації, Виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів

прозобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

26 серпня 2014 року ОСОБА_1, (далі по тексту - позивач), звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації, Виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів про зобов'язання вчинити дії.

З урахуванням поданої позивачем уточненої позовної заяви ОСОБА_1 у позовних вимогах просила:

1) зобов'язати Відділ обліку та розподілу житлової площі Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрацій взяти ОСОБА_1 на облік потребуючих поліпшення житлових умов та внести її до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

2) зобов'язати Виконавчий комітет Київської міської ради народних депутатів видати в порядку черговості ОСОБА_1 ордер на квартиру у будинку державного чи громадського житлового фонду в м. Києві.

З матеріалів справи вбачається, що позивач 08.05.2012 р. звернулась до Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації з проханням зарахування на квартирний облік, проте остання Листом від 14.05.2012 №73/14 повідомила позивачу про відмову у задоволенні прохання.

Згідно вимог ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч.1 ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

З урахуванням вимог ч. 2 ст. 99 КАС України, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та законних інтересів, в частині зобов'язання Відділу обліку та розподілу житлової площі Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрацій взяти ОСОБА_1 на облік потребуючих поліпшення житлових умов та внести її до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та констатує, що позивачем не надано жодних доказів в обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду з даною позовною вимогою, в силу чого, суд не вбачає підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Суд також звертає увагу, що положення ч.1 ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України за своєю суттю носять імперативний характер у формулюванні норми про залишення позовної заяви без розгляду, якщо на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суд не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, і, за жодних обставин, не встановлюють для суду обов'язок витребовувати додатково докази причин пропуску строку звернення до суду та не передбачають вчинення судом інших дій, окрім залишення позовної заяви без розгляду.

Вказані вище положення ч.1 ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України та наслідок їх застосування у вигляді залишення позову без розгляду жодним чином не можуть тлумачитись як такі, що обмежують доступ сторін до правосуддя, оскільки, відповідно до положень ч. 3 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право повторно звернутись до адміністративного суду в загальному порядку.

Приймаючи до уваги викладене в сукупності, керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації, Виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів про зобов'язання вчинити дії, в частині зобов'язання Відділу обліку та розподілу житлової площі Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрацій взяти ОСОБА_1 на облік потребуючих поліпшення житлових умов та внести її до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Ю.Т. Шрамко