Постанова від 11.09.2014 по справі 822/3337/14

Копія

Справа № 822/3337/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Тарновецького І.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації третя особа Ярмолинецька районна державна адміністрація про визнання відмови неправомірною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації, третя особа Ярмолинецька районна державна адміністрація про визнання відмови неправомірною та зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що її батько ОСОБА_2, був інвалідом Великої Вітчизняної війни та перебував на обліку в Головному управлінні праці та соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації по забезпеченню спеціальним транспортом. ОСОБА_2 було забезпечено автомобілем ЗАЗ-110206-41, державний номер НОМЕР_1 в якості отримання гуманітарної допомоги. ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 помер. Позивач, як донька померлого інваліда, що разом з ним проживала однією сім'єю, звернулася до відповідача із заявою про переоформлення автомобіля на своє ім'я. Листом від 10.07.2014 року № 04.03-8218 позивачу було відмовлено у переоформленні автомобіля на його ім'я.

Позивач просить суд зобов'язати Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації надати ОСОБА_1 дозвіл на перереєстрацію автомобіля ЗАЗ-110206-41, державний номер НОМЕР_1 , ввезеного, як гуманітарна допомога інваліду ОСОБА_2, який помер 16.03.2014 року.

Позивач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, в судове засідання не з'явився, 11 вересня 2014 року подав до суду клопотання про слухання справи за його відсутності. З підстав викладених в позовній заяві просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, в судове засідання не з'явився, 18 серпня 2014 року подав до суду клопотання про слухання справи за його відсутності.

Третя особа на стороні відповідача - Ярмолинецька районна державна адміністрація, належним чином повідомлена про дату, час і місце судового розгляду, в судове засідання не з'явилася. 10 вересня 2014 року надіслала до суду клопотання про слухання справи за її відсутності.

На підставі ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа розглянута в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 виданого 17 березня 2014 року.

Судом встановлено, що позивач являється донькою померлого інваліда та зареєстрована за адресою АДРЕСА_1. Згідно довідки виданої Баламутівською сільською радою Ярмолинецького району від 10.07.2014 року № 420, ОСОБА_2 на день смерті постійно проживав зі своєю дочкою ОСОБА_1 та вели спільне господарство.

Згідно ст. 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Позивач, як донька померлого інваліда, що разом з ним проживала однією сім'єю, звернулася до відповідача із заявою про переоформлення автомобіля на своє ім'я. Листом від 10.07.2014 року № 04.03-8218 ОСОБА_1 було відмовлено у переоформленні автомобіля на її ім'я.

Відмова Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації у переоформленні автомобіля ОСОБА_1, доньці померлого інваліда ґрунтується на тому, що у департаменту немає підстав для переоформлення автомобіля ЗАЗ-110206-41, державний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску, яким було забезпечено через органи соціального захисту населення інваліда ОСОБА_2, оскільки відсутній факт реєстрації позивача по місцю реєстрації інваліда.

У зв'язку із даною відмовою, позивач, вважаючи, що порушено його права, був вимушений звернутися до суду для їх захисту.

Суд вирішуючи спір по суті виходить з наступного.

Відповідно до абз. 6, 7, 8 пункту 16 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року №999, іншому члену сім'ї померлого інваліда, який зареєстрований за місцем реєстрації інваліда, автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, залишається у разі сплати ним протягом шести місяців з дня смерті інваліда до державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Казначейства, а членом сім'ї померлого інваліда внаслідок трудового каліцтва - на рахунки відповідних управлінь виконавчої дирекції вартості автомобіля з урахуванням розрахункової суми для викупу автомобіля та суми, сплаченої за нього інвалідом.

Розрахункова сума для викупу автомобіля визначається головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції з урахуванням зносу автомобіля 0,84 відсотка за кожний повний місяць або 10 відсотків за кожний повний рік. Під час розрахунку неповний місяць користування автомобілем (незалежно від кількості днів) зараховується як повний місяць. За результатами розрахунку складається довідка-рахунок за формою, що затверджується Мінсоцполітики.

В іншому разі автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, повертається (вилучається) головному, районному управлінню соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції у повному комплекті.

Згідно із п. 3 вказаного вище Порядку, до членів сім'ї інваліда належать громадяни України, які проживають разом з ним, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, опіки або піклування над неповнолітніми дітьми, а також на інших підставах, які не заборонені законом і не суперечать моральним засадам суспільства, та місце проживання яких зареєстровано в Україні в установленому законодавством порядку.

Судом встановлено, що в матеріалах справи знаходиться довідка видана Баламутівською сільською радою Ярмолинецького району від 10.07.2014 року № 420, яка підтверджує, що ОСОБА_2 на день смерті постійно проживав з донькою ОСОБА_1 і вели спільне господарство.

Також, матеріали справи містять довідку видану Баламутівською сільською радою Ярмолинецького району від 10.07.2014 року № 421, згідно якої вбачається, що позивач за власні кошти похоронила батька ОСОБА_2.

Внаслідок чого суд приходить до висновку, що позивач - ОСОБА_1, у відповідності до положень Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року №999, належить до категорії осіб, які мають право на переоформлення автомобіля ЗАЗ-110206-41, державний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску (яким було забезпечено через органи соціального захисту населення інваліда ОСОБА_2.), після смерті батька на умовах визначених вказаним Порядком.

Отже, виходячи зі змісту наведених норм законодавства та враховуючи встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що представником відповідача правомірність своїх дій не доведена, що в свою чергу тягне за собою скасування відмови Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації від 10.07.2014 року № 04.03-8218, яким ОСОБА_1 було відмовлено у переоформленні автомобіля на її ім'я.

Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.ст.11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтвердженими належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому належать до задоволення.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Керуючись ст.ст. 12, 41, 71, 86, 104, 128, 158-163, 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати неправомірною відмову Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації у наданні дозволу ОСОБА_1 на переоформлення автомобіля ЗАЗ-110206-41, державний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску, після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Зобов'язати Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації надати ОСОБА_1 дозвіл на переоформлення автомобіля ЗАЗ-110206-41, державний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску, після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький