Ухвала від 17.10.2014 по справі 818/2824/14

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

17 жовтня 2014 р. Справа № 818/2824/14

Cуддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до виконавчого комітету Середино-Будської міської ради Сумської області, Середино-Будської міської ради, треті особи: Відділ Держземагенства у Середино-Будському районі Сумської області, ОСОБА_3 про визнання протиправаними та скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулися ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з адміністративним позовом до виконавчого комітету Середино-Будської міської ради Сумської області, Середино-Будської міської ради, треті особи: Відділ Держземагенства у Середино-Будському районі Сумської області, ОСОБА_3, в якому просять:

- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Середино-Будської міської ради Сумської області М69 від 25.04.2007 про виключення із реєстру будинків та споруд, яким будинок АДРЕСА_1 виключено із реєстру будинків та споруд;

- визнати протиправним та скасувати рішення Середино-Будської міської ради від 29.11.2013 53 сесії шостого скликання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передання у власність земельної ділянки загальною площею 0,0570 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд ОСОБА_3.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що даний позов не підсудний Сумському окружному адміністративному суду з огляду на наступне.

Як встановлено з позовної заяви, відповідачами у справі є виконавчий комітет Середино-Будської міської ради Сумської області та Середино-Будська міська рада.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України від 21.05.1997 року № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні", система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Частиною першою статті 10 Закону України від 21.05.1997 року № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що сільські, селищні, міські, районні у містах ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до статті 11 Закону України від 21.05.1997 року № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчим органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади. У сільських радах, що представляють територіальні громади або сільської ради виконавчий орган ради може не створюватися. У цьому випадку функції виконавчого органу (крім розпорядження земельними та природними ресурсами) здійснює сільський голова одноособово.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Згідно із частиною другою статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Таким чином, враховуючи приписи вказаних правових норм, даний спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цієї справи Сумським окружним адміністративним судом.

Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Проте, повернення позовної заяви не позбавляє права позивача на звернення з нею до відповідного місцевого загального суду як адміністративного суду у встановленому порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 165, 185 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до виконавчого комітету Середино-Будської міської ради Сумської області, Середино-Будської міської ради, треті особи: Відділ Держземагенства у Середино-Будському районі Сумської області, ОСОБА_3 про визнання протиправаними та скасування рішень - повернути позивачам.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко

З оригіналом згідно

Суддя Є.Д. Кравченко