Ухвала від 09.10.2014 по справі 826/15341/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

09 жовтня 2014 року м. Київ № 826/15341/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1

доКабінету Міністрів України

прозобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

01 жовтня 2014 року ОСОБА_1 направив до суду позов до Кабінету Міністрів України, у якому просив «зобов'язати відповідача відмовити п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2008 року №518 «Деякі питання обігу наркотичних засобів і психотропних речовин»».

Відповідно до п.5, п.6 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Абзацом першим частини другої статті 5 КАС України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. (в редакції від 22.04.2008 року).

Строк звернення до адміністративного суду - це строк, який регламентує часові межі захисту прав і інтересів у сфері публічно-правових відносин. Строк звернення до адміністративного суду встановлено статтею 99 КАС України. Відповідно до частини 1 вказаної статті адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 оскаржує п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2008 року №518 «Деякі питання обігу наркотичних засобів і психотропних речовин».

Судом встановлено, що вказаний нормативно-правовий акт був опублікований в «Урядовому кур'єрі» №108 від 13.06.2008р. і в «Офіційному віснику України» №42 від 20.06.2008р., ст.1395, а тому саме з дати здійснення першої публікації вважається доведеною до відома громадян, в тому числі й до відома позивача.

За висновком суду, ОСОБА_1 міг та повинен був дізнатись про зміст нормативно-правового акту, що визначає обсяг прав, свобод і інтересів позивача, а також процедуру їх реалізації і який, за твердженням позивача, свідчить про наявність підстав для висновку про допущення Кабінетом Міністрів України протиправної бездіяльності, з часу його офіційного оприлюднення, відповідно, з цього часу позивач набув право на оскарження цієї постанови або дій чи бездіяльності відповідних суб'єктів, пов'язаних з прийняттям цього нормативно-правового акта або його застосуванням.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 14 березня 2013 року за №К/9991/81749/12.

Таким чином на підставі наданих позивачем документів і викладених у позові доводів суд приходить до висновку, що про порушення своїх прав Кабінетом Міністрів України, а саме, про зміст п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2008 року №518 «Деякі питання обігу наркотичних засобів і психотропних речовин», позивач дізнався (повинен був дізнатися) в червні 2008 року.

При цьому, позовна заява не містить посилань на обставини, які перешкоджали позивачу звернутись до суду із відповідним позовом з дотриманням строку, встановленого ч.2 ст.99 КАС України, не наведено доводів на обґрунтування поважності причин пропуску строку та не надано доказів на підтвердження таких доводів.

Згідно частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи (ч.2 ст.100 КАС України в редакції на день постановлення даної ухвали).

З огляду на те, що позивачем оскаржується п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2008 року №518 «Деякі питання обігу наркотичних засобів і психотропних речовин», а про порушення своїх прав позивач дізнався (повинен був дізнатися) з публікації в «Урядовому кур'єрі» №108 від 13.06.2008р.і в «Офіційному віснику України» №42 від 20.06.2008р., ст.1395, а отже, перебіг строку на оскарження рішення відповідача розпочався саме з червня 2008 року відповідно і сплинув у червні 2009 року, а адміністративний позов направлено до суду позивачем через поштове відділення 01 жовтня 2014 року, тобто, з пропуском строку, встановленого ст.99 КАС України, а також враховуючи недоведеність існування підстав вважати причини пропуску строку поважними, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про зобов'язання вчинити певні дії залишити без розгляду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст.185-187 КАС України.

Суддя Н.А. Добрівська