Постанова від 06.10.2014 по справі 819/1936/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1936/14-a

"06" жовтня 2014 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючого судді Мартиць О.І.

секретарі судового засідання Мельник Н.М.

за участю: представника позивача - прокуратури Монастириського району Тернопільської області Білецького Н.Т., довіреність від 17.09.2014 року № 63-4588 вих.14

представника відповідача - сільського голови Підліснянської сільської ради Монастириського району Тернопільської області ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Монастириського району Тернопільської області до Підліснянської сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визнання рішення незаконним та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ

Прокурор Монастириського району Тернопільської області звернувся до суду з адміністративним позовом до Підліснянської сільської ради Монастириського району, в якому просить рішення тридцять п'ятої сесії Підліснянської сільської ради Монастириського району від 12.08.2014 року №129 "Про розгляд подання прокуратури Монастириського району про усунення порушень вимог антикорупційного законодавства" визнати незаконним, зобов'язати Підліснянську сільську раду Монастириського району повторно розглянути питання щодо залишення та подальшого перебування на посаді голови Підліснянської сільської ради Монастириського району ОСОБА_2.

Уточнивши позовні вимоги позивач просить рішення тридцять п'ятої сесії Підліснянської сільської ради Монастириського району від 12.08.2014 року №129 "Про розгляд подання прокуратури Монастириського району про усунення порушень вимог антикорупційного законодавства" визнати незаконним, зобов'язати сесію Підліснянської сільської ради Монастириського району повторно розглянути подання прокурора Монастириського району про усунення порушень вимог антикорупційного законодавства №63-1307 вих.14 від 25.07.2014 року, оскільки суперечить вимогам чинного законодавства.

В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав повністю з мотивів викладених у позовній заяві та просить задовольнити.

Представник відповідача - сільський голова Підліснянської сільської ради Монастириського району Тернопільської області заперечила проти задоволення позову та просить вирішити справу відповідно до закону.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши прокурора, пояснення представника відповідача, суд встановив наступні обставини.

Згідно п.2 ч.1 ст.5, ч.3 ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави, однією з форм представництва є звернення до суду з позовами.

Згідно вироку Бучацького районного суду Тернопільської області від 16 травня 2014 року голову Підліснянської сільської ради ОСОБА_2 визнано винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.364, ч.1 ст.366 Кримінального Кодексу України.

25 липня 2014 прокуратурою Монастириського району на розгляд сесії Підліснянської сільської ради внесено подання №63-1307 вих.14 з вимогою вирішити питання про припинення повноважень Підліснянського сільського голови ОСОБА_2, як такого, що вчинила кримінальне правопорушення.

Так, прокуратурою Монастириського району проведено перевірку додержання вимог Законів України "Про засади запобігання і протидії корупції", "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування" та Кримінального кодексу України, в результаті якої встановлено, що головою Підліснянської сільської ради Монастириського району ОСОБА_2 як посадовою особою органу місцевого самоврядування, яка відповідно до п. "в" ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, в порушення вимог вказаного закону своїми умисними діями, що виразилися у зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з метою отримання неправомірної вигоди та всупереч інтересам служби використанні службового становища і спричинили істотну шкоду охоронюваним законом правам ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а саме у складенні і видачі завідомо неправдивих офіційних документів вчинила кримінальні правопорушення, які кваліфікуються за ч.1 ст.364, ч. 1 ст.366 КК України.

Рішенням тридцять п'ятої сесії шостого скликання Підліснянської сільської ради Монастириського району від 12 серпня 2014 № 129 "Про розгляд подання прокуратури Монастириського району про усунення порушень вимог антикорупційного законодавства" вказане вище подання прокуратури району відхилено.

Відповідно до ст.22 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" дострокове припинення повноважень на виборній посаді, припинення повноважень посадової особи на посаді, звільнення, що здійснюється за рішенням Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, звільнення військової посадової особи з військової служби у зв'язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, пов'язане з порушенням обмежень, передбачених цим Законом, здійснюється з урахуванням особливостей, визначених Конституцією і законами України.

Інші особи, яких притягнуто до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, пов'язані з порушенням обмежень, передбачених Законом, підлягають звільненню з відповідних посад у триденний строк з дня отримання органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили, якщо інше не передбачене законом.

Згідно ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, зазначеним та іншими Законами.

Частиною 2 ст.7 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" передбачено, що посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України законами України та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.20 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" служба в органах місцевого самоврядування припиняється у разі порушення обмежень, визначених нормами вказаних статей Закону, а особи, яких притягнуто до відповідальності за корупційні правопорушення, підлягають звільненню з посади.

У відповідності до вимог ч.3 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону, що має наслідком звільнення його з посади.

Пунктом 3-1 частини 1 статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення, пов'язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Відповідно до п.1 ч.7 ст.79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади з підстав визначених у частині першій цієї статті, - з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Положеннями ст.8 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що законні вимоги прокурора є обов'язковими для всіх органів, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян і виконуються невідкладно або у передбачені законом чи визначені прокурором строки. Ухилення від виконання законних вимог прокурора тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Згідно вимог ч.ч.4,5 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" у разі відхилення подання в цілому чи частково прокурор може звернутися до суду із зобов'язанням вчинити певні дії.

За таких встановлених обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст.2,6,11,122,160-163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Монастириського району Тернопільської області задовольнити.

Рішення шостого скликання тридцять п'ятої сесії Підліснянської сільської ради Монастириського району Тернопільської області № 129 від 12 серпня 2014 року "Про розгляд подання прокуратури Монастириського району про усунення порушень вимог антикорупційного законодавства" визнати незаконним.

Зобов'язати Підліснянську сільську раду Монастириського району Тернопільської області повторно розглянути подання прокурора Монастириського району про усунення порушень вимог антикорупційного законодавства № 63-1307 вих.14 від 25.07.2014 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Мартиць О.І.

копія вірна:

Суддя Мартиць О.І.