"16" січня 2007 р.
Справа № 31-26/349-06-7021А
За позовом Овідіопольська районна державна адміністрація Одеської області до спеціальна контрольна комісія з питань державних закупівель при Рахунковій палаті про скасування рішення
Суддя Господарського суду
Одеської області Лєсогоров В.М.
Представники:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ: про скасування рішення
Відповідно до ст. 3 КАС України - у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 17 КАС України -Компетенція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до положення «Про Спеціальну контрольну комісію з питань державних закупівель при Рахунковій палаті» комісія не є юридичною особою. Комісія є колегіальним постійно діючим міжвідомчим наглядовим органом з питань державних закупівель.
Відповідно до ст. 48 КАС України - здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь. Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно до Розділу VII ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ КАС України -5 - До початку діяльності окружних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій інстанції відповідні місцеві загальні суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. 6 - До початку діяльності окружних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процессуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій інстанції відповідні місцеві господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
За загальним правилом встановленим ст. 1 ГПК України сторонами в господарському суді можуть бути юридичні особи і фізичні особи -підприємці.
Отже, господарським судам підвідомчі адміністративні справи сторонами в яких є юридичні особи і фізичні особи -підприємці.
Відповідно до ст. 157 КАС України - суд закриває провадження у справі: 1) якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного слід закрити провадження у справі оскільки справу не належить розглядати в господарському суді в порядку адміністративного судочинства оскільки відповідачем у справі є не юридична особа яка не може бути відповідачем в адміністративній справі.
Слід роз'яснити позивачу, що він не позбавлений права оскаржити рішення комісії у відповідному місцевому загальному суди за позовом до посадових чи службових осіб комісії з яких складається комісія як колегіальний постійно діючий міжвідомчий наглядовий орган з питань державних закупівель.
Керуючись п. 1 ст. 157 КАС України, суд,
Провадження у справі -закрити.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в порядку ст.186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.
Суддя Лєсогоров В.М.