Копія
Справа № 822/3491/14
10 вересня 2014 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Ковальчук О.К. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області до Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс" про зобов'язання виконати п. 3 Вимоги,
Позивач звернувся в суд з позовом до Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс" про зобов'язання виконати п.п. 3, 4 і 5 Вимоги від 31.03.2014 року №22-05-03-14/2302 "Про усунення порушень, виявлених ревізією" за період з 01.07.2011 року по 31.12.2013 року.
Ухвалою від 10.09.2014 року Хмельницький окружний адміністративний суд залишив без розгляду позовні вимоги в частині зобов'язання виконати п.п. 4 і 5 Вимоги від 31.03.2014 року №22-05-03-14/2302 "Про усунення порушень, виявлених ревізією".
Позивач просить зобов'язати відповідача виконати п. 3 Вимоги від 31.03.2014 року №22-05-03-14/2302 "Про усунення порушень, виявлених ревізією" та на виконання пп.1 п.3 ст.20 Закону України "Про житлово - комунальні послуги", укласти з споживачами (мешканцями приватного сектору) договори на надання послуг з вивезення та знешкодження побутових відходів та стягнути кошти в сумі 504827,40 грн. за фактично надані послуги.
Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи без участі представника Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області.
Відповідач подав до суду заяву про розгляд справи без участі його представника.
Згідно ч.4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Оскільки сторони до суду не з'явились, технічний запис на звукозаписуючий пристрій не проводився, відповідно до вимог ст.41 КАС України.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів в порядку письмового провадження, так як явка сторін не визнавалася судом обов'язковою.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Суд встановив, що відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області на І квартал 2014 року працівниками Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області проведена ревізія фінансово-господарської діяльності Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс" за період з 01.07.2011 року по 31.12.2013 року.
В процесі ревізії встановлені та відображені в акті від 24.03.2014 року №22-05-08/9 порушення відповідачем фінансового законодавства. Акт ревізії відповідач підписав без заперечень.
Ревізією, зокрема, встановлено, що в порушення пп.1 п.3 ст.20 Закону України "Про житлово - комунальні послуги" відповідач надає послуги з вивезення та знешкодження побутових відходів жителям приватного сектору м. Хмельницького без укладання договорів на вивезення та знешкодження побутових відходів, в результаті чого за період з 01.07.2011 року по 31.12.2013 року ним недоотримані доходи на загальну суму 504827,40 грн.
З метою усунення виявленого порушення, попередження його виникнення в подальшому на підставі п. 7 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 року №2939-ХІІ (надалі - Закон №2939-ХІІ) позивач надіслав відповідачеві Вимогу від 31.03.2014 року №22-05-03-14/2302 "Про усунення порушень виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс" за період з 01.07.2011 року по 31.12.2013 року" (далі - Вимоги).
Станом на 18.08.2014 року відповідачем не виконаний п. 3 Вимоги.
Відповідно до ст. 2 Закону №2939-ХІІ головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 18 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами (далі - Порядку), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року №550, передбачено, що у разі виявлення порушень законодавства, контроль за дотриманням якого віднесено до компетенції контролюючого органу, посадові особи контролюючого органу повинні вимагати від працівників об'єкта контролю, причетних до виявлених порушень, письмові пояснення.
Відповідно до п.46 Порядку якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, контролюючим органом у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
Суд встановив, що відповідач не виконав пункт 3 Вимоги Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області від 31.03.2014 року №22-05-03-14/2302.
В силу п.7 ч.1 ст.10 Закону №2939-ХІІ органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
За змістом п.10 ст.10 Закону №2939-ХІІ орган державного фінансового контролю має право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Згідно до ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Зазначені позовні вимоги підтверджені належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 11, ст. 99, 100, 158 - 163, 167, 186, 254 КАС України, суд,-
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов'язати Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" виконати пункт 3 Вимоги від 31.03.2014 року №22-05-03-14/2302 "Про усунення порушень виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс" за період з 01.07.2011 року по 31.12.2013 року" , а саме: зобов'язати Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс", на виконання пп.1 п.3 ст.20 Закону України "Про житлово - комунальні послуги", укласти з споживачами (мешканцями приватного сектору) договори на надання послуг з вивезення та знешкодження побутових відходів та стягнути кошти в сумі 504827,40 грн. за фактично надані послуги.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/О.К. Ковальчук
"Згідно з оригіналом" Суддя О.К. Ковальчук