Справа № 569/14742/14-п
19 вересня 2014 року
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Тимощук О.Я., з участю прокурора Пінчука Д.В., представника Рівненської митниці Опанасика С.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Рівненської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина Республіки Білорусь, проживаючого в АДРЕСА_1, тимчасово не працюючого, - у скоєнні порушення, передбаченогоч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -
04 вересня 2014 року близько 16 год. 30 хв. в зоні митного контролю митного поста «Удрицьк» Рівненської митниці під час прикордонно-митного контролю дизель-потягу № 6217 сполученням «Барановичі-Удрицьк» громадянину Білорусії ОСОБА_2, який слідував в вагоні № 2, було запропоновано здійснити письмове декларування товарів і предметів, що переміщуються через митний кордон України та заповнити митну декларацію.
У результаті огляду ручної поклажі громадянина Білорусії ОСОБА_2 було виявлено приховані від митного контролю шляхом використання способу, що утруднює виявлення товарів, 1 упаковку із 10 ампул розчину для ін»єкцій «Мукосат» по 1 мл. кожна та 1 тубу мазі «Хондроксид» виробництва Республіки Білорусь. Виявлені товари встановлені на дні дорожньої сумки під особистими речами.
В поясненні, наданому 04.09.2014 року працівникам Рівненської митниці Міндоходів громадянин Білорусії ОСОБА_2 повідомив, що письмово не задекларувала і усно не заявив наявні у нього 1 упаковку із 10 ампул розчину для ін»єкцій «Мукосат» по 1 мл. кожна та 1 тубу мазі «Хондроксид» у зв»язкуіз тим, що йому було відомо про кількісні обмеження щодо переміщення через митний кордон України вказаних товарів.
В судове засідання гр. ОСОБА_2 не з'явився. Про дату та час розгляду справи повідомлявся заздалегідь та не заперечував проти розгляду справи у його відсутність, про що свідчить особистий підпис правопорушника в протоколі про порушення митних правил. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутності.
Своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про порушення митних правил № 0397/20408/14 від 04 вересня 2014 року, особистими поясненнями правопорушника, які знаходяться в матеріалах справи про порушення митних правил та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ст. 283 КУпАП, постанова суду про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої вона винесена, судового збору.
На підставі наведеного та керуючисьч. 1 ст. 483 МК України, -
ОСОБА_2 визнати винним в порушенні митних правил, передбаченому ч. 1 ст. 483 МК України.
Накласти на ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 483 МК України адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двісті) грн. та конфіскації предметів порушення митних правил, а саме: 1 упаковку із 10 ампул розчину для ін»єкцій «Мукосат» по 1 мл. кожна та 1 туби мазі «Хондроксид» виробництва Республіки Білорусь - в прибуток держави.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі скарги через Рівненський міський суд.
Судя Рівненського
міського суду О.Я. Тимощук