Ухвала від 30.09.2014 по справі 2а-29/11

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2014 р. Справа № 25387/11/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Заверухи О.Б.,

суддів - Гінди О.М., Ніколіна В.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 24 лютого 2011 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Ступницької сільської ради, ОСОБА_2 про визнання незаконними рішень, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати незаконними та скасувати рішення Ступницької сільської ради №179 від 23.01.2009 року «Про сільський бюджет Ступницької сільської ради за 2009 рік», №180 від 23.01.2009 року « Про затвердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрат на його утримання на 2009 рік», №271 від 21.05.2010 року «Про сільський бюджет Ступницької сільської ради на 2010 рік», №272 від 21.05.2010 року «Про затвердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрат на його утримання на 2010 рік».

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що на підставі рішення суду від 07.09.2010 року його поновлено на роботі на посаді Ступницького сільського голови з 10.10.2008 року. Приступивши до виконання обов'язків, позивач виявив, що в штатному розписі Ступницької сільської ради за 2010р. і 2009р., відсутня посада сільського голови на підставі рішень Ступницької сільської ради про затвердження штатного розпису. На основі штатного розпису, затвердженого рішенням Ступницької сільської ради № 272 від 21.05.2010 р. «Про затвердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрат на його утримання на 2010 рік», затверджено фонд заробітної плати Ступницької сільської ради, в якому не закладено кошти на зарплату сільському голові. Крім того, вважає що бюджетні порушення є в рішеннях Ступницької сільської ради № 179 від 23.01.2009 р. «Про сільський бюджет Ступницької сільської ради на 2009 рік» та № 180 від 23.01.2009 р. «Про затвердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрат на його утримання на 2009 рік». Відтак просить їх скасувати.

Постановою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 24 лютого 2011 року в задоволенні позову відмовлено повністю.

Постанова суду першої інстанції мотивована тим, що за результатами розгляду протесту прокурора 17.11.2010 року рішенням Ступницької сільської ради № 9 «Про внесення змін до рішень Ступницької сільської ради», внесено зміни до рішення Ступницької сільської ради від 23.01.2009 року № 180 «Про затвердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрат на його утримання на 2009 рік» та зміни до рішення Ступницької сільської ради від 21.05.2010 року № 272 «Про ствердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрати на його утримання на 2010 рік» та введено в структуру та штатний розпис сільської ради посаду сільського голови. Крім того, позивачеві виплачено заборгованість по заробітній платі, відтак суд першої інстанції прийшов до висновку про відмову у задоволенні позову.

Не погодившись з вищенаведеною постановою, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану постанову скасувати і прийняти нову, якою позов задовольнити.

Доводи апеляційної скарги позивач обґрунтовує тим, що оскаржувана постанова є незаконною та необґрунтованою, прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, суд неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи, а висновки суду не відповідають обставинам справи.

Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, 09.09.2010 року сільський голова Ступницької сільської ради ОСОБА_1, якого було поновлено на посаді з 10.10.2008 року на підставі рішення суду, приступив до виконання обов'язків.

Матеріалами справи підтверджується, що Ступницькою сільською радою прийнято рішення № 179 від 23.01.2009 року «Про сільський бюджет Ступницької сільської ради на 2009 рік», № 180 від 23.01.2009 року «Про затвердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрат на його утримання на 2009 рік», № 271 від 21.05.2010 року «Про сільський бюджет Ступницької сільської ради на 2010 рік» та № 272 від 21.05.2010 року «Про ствердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрати на його утримання на 2010 рік» (а.с.12-32).

Рішеннями Ступницької сільської ради № 180 від 23.01.2009 року та № 272 від 21.05.2010 року затверджено структуру і чисельність апарату сільської ради, штатний розпис апарату сільської ради та її виконавчого комітету та кошторис витрат на утримання апарату сільської ради та її виконавчого комітету без посади сільського голови.

Відтак, із врахуванням відсутності у штатному розписі посади сільського голови, рішеннями № 179 від 23.01.2009 року та № 271 від 21.05.2010 року, в яких, зокрема, затверджено фонд заробітної плати Ступницької сільської ради, не закладено кошти на заробітну плату сільському голові.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає обґрунтованими доводи апелянта про протиправність оскаржуваних рішень Ступницької сільської ради.

В той же час, як слідує з матеріалів справи, за результатами розгляду протестів від 19.10.2010 року Дрогобицького міжрайонного прокурора 17.11.2010 року рішенням Ступницької сільської ради № 9 «Про внесення змін до рішень Ступницької сільської ради, внесено зміни до рішення Ступницької сільської ради від 23.01.2009 року № 180 «Про затвердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрат на його утримання на 2009 рік» та зміни до рішення Ступницької сільської ради від 21.05.2010 року № 272 «Про ствердження структури, чисельності апарату сільської ради та її виконавчого комітету, витрати на його утримання на 2010 рік» та введено в структуру та штатний розпис сільської ради посаду сільського голови (а.с.46-49). Відтак, оскаржувані рішення втратили чинність.

Крім того, рішенням сесії Ступницької сільської ради №21 від 20.12.2010 року «Про затвердження рішень виконавчого комітету Ступницької сільської ради вирішено затвердити рішення виконавчого комітету сільської ради від 20.10.2010 року №37 «Про затвердження субвенції з державного бюджету» від 20.10.2010 року №40 «Про надання допомоги на поховання» від 01.12.2010 року №44 «Про виплату колишньому сільському голові середньої заробітної плати» від 01.12.2010 року №45 «Про розподіл вільного залишку бюджетних коштів та зміну кошторисних призначень на 2010 рік».

Зокрема, рішенням виконавчого комітету Ступницької сільської ради №45 від 01 грудня 2010 року «Про розподіл вільного залишку бюджетних коштів та зміну кошторисних призначень на 2010 рік вирішено спрямувати вільний залишок бюджетних коштів, зокрема, на виконання постанови Дрогобицького міськрайонного суду від 07.09.2010 року.

Отже, підсумовуючи викладене, колегія суддів апеляційного суду вважає вірним висновок суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову у повному обсязі, оскільки подальшими рішеннями Ступницької сільської ради, було усунено порушення прав позивача, спірні рішення в частині, що стосувалися прав позивача втратили свою чинність.

З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 24 лютого 2011 року у справі № 2-а-29/11 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий: О.Б. Заверуха

Судді: О.М. Гінда

В.В. Ніколін