Постанова від 29.09.2014 по справі 638/8115/13-а

29.09.2014

638/8115/13-а

2а/638/286/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2014 року м. Харків

Дзержинського районного суду м. Харкова в складі:

головуючого - судді - Цвіри Д.М.

при секретарях судових засідань -Подпрядовій В.Г., Надьон Т.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок ,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить суд визнати протиправними дії УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова, які полягали у відмові провести перерахунок пенсії по заяві позивача, зобов'язати УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова провести перерахунок пенсії по заяві від 11.02.2013 р. та 12.04.2013 р.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що після звільнення з постійного місця роботи та продовження здійснення підприємницької діяльності, а також після настання двох років з попереднього перерахунку пенсії (з 18.08.2008 р. по 19.08.2010 р.) позивач подав до УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова трудову книжку та заяву про перерахунок пенсії. В перерахунку пенсії йому було відмовлено, оскільки страховий стаж після попереднього розрахунку склав 16 місяців, замість 24 місяців . Позивачу сказали на бланку заяви написати «перерахунок пенсії по стажу», усно повідомили, що такий перерахунок не зазначається зі страховим стажем та не буде рахуватися перерахунком пенсії, який передбачений в Законі України «Про загальнообов'язковий державне пенсійне страхування». Оскільки відповідач здійснив перерахунок пенсії за стаж при 16 місяцях страхового стажу замість 24 місяців які вимагає Закон, тим самим підтвердив той факт, що перерахунок пенсії за стаж не є перерахунком пенсії .

У відповіді УПФУ у Дзержинському районі м. Харкова № 200/Д-11 від 30.04.2013 р. на заяви позивача від 11.02.2013 р. та 12.04.2013 р. (з обґрунтуванням права позивача на перерахунок за 24 місяці страхового стажу в період від 18.08.2008 р. по лютий 2011 р. ) дав неправдиве твердження, що проведений перерахунок пенсії та стажу здійснений у відповідності з п. 4. ст. 42 Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено здійснення перерахунку пенсії тільки після 24 місяців страхового стажу та ст. 27 цього Закону передбачена одна формула визначення розміру пенсії. В Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що перерахунок пенсії проводиться не раніше, як через 2 роки від попереднього перерахунку. Інших варіантів Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не передбачено, а все, що не відповідає Закону визначається, як протизаконне, тобто перерахунок пенсії тільки за стаж без врахування заробітної плати та страхового стажу не може рахуватися перерахунком пенсії.

16 місяців страхового стажу та кількість місяців від попереднього перерахунку пенсії по Закону не дають права проводити перерахунок пенсії, а вигадана відповідачем та скрита від пенсіонерів норма перерахунку пенсії по стажу не відповідає Закону та не має ніякого відношення до страхового стажу, щоб мати законне існування списання зароблених 16 місяців страхового стажу позивача.

На свої звернення до ПФУ про надання роз'яснень чи є перерахунок пенсії по стажу перерахунком пенсії позивач отримував відписки, які не відносяться до його питання.

Таким чином, відповідач свідомо здійснив обман пенсіонера, порушив присягу держслужбовця та порушив конституційні права позивача. Позивача було позбавлено законного права на перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати та страхового стажу.

В судовому засіданні позивач позов підтримав.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення відповідно до позовної заяви та наполягав на задоволенні позову. Крім того, зазначив, що у випадку не задоволені його заяви він особисто займеться люстрацією судді Цвіри Д.М. та Пенсійного фонду. Також представник позивача приймаючи участь в судовому засіданні поводив себе некоректно, агресивно та зухвало намагаючись морально вплинути на суд для прийняття судом рішення лише на користь позивача не зважаючи на законність цього рішення.

В судовому засіданні представник відповідача заперечував проти задоволення позову, зазначивши, що пенсія позивачу нарахована відповідно до законодавства, виплачується своєчасно та в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача перевіривши матеріали справи, вважає за необхідне в задоволенні позову відмовити з наступних підстав.

Судовим розглядом встановлено, що з 26.12.1991 року позивач знаходиться на обліку в УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова. З 26.12.1991 р. по 15.04.2002 р. позивач отримував пенсію за віком призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення".

За особистою заявою від 16.04.2002 р. позивач переведений на пенсію наукового працівника відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" .

Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Відповідно до заяви від 18.08.2008 р., яка написана позивачем особисто, та наданими додатковими документами про стаж та заробіток позивача переведено з пенсії наукового працівника на пенсію по віку на загальних підставах відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". В цій заяві позивач зазначив, що працює у ЗАТ «НТК «Цемент», у зв'язку з чим перебував на обліку в УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова як працюючий пенсіонер (а.с. 106).

Відповідно до розпорядження № 126599 від 05.01.2009 р. позивачу припинено виплату пенсії наукового працівника, а призначено пенсію за віком. Враховано загальний стаж за період з 01.09.1947 р. по 31.07.2008 р. який складає 59 років 10 місяців 23 дні (а.с. 107).

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" усі пенсії підлягають перерахунку згідно Розділу VI "Порядок визначення заробітної плати (доходу ) для обчислення пенсії у солідарній системі. Призначення, перерахунок та виплата пенсії" .

Відповідно до статті 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

19.08.2010 р. позивач звернувся до УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова з заявою - зобов'язанням про перерахунок пенсії у зв'язку із збільшенням загального стажу. До заяви - зобов'язання позивач надав документ - трудову книжку, яка підтверджувала звільнення з роботи (а.с. 108-109).

Відповідно до розпорядженням № 126599 від 30.08.2010 р. УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова на підставі заяви про перерахунок пенсії та відомостей у трудовій книжці здійснив перерахунок пенсії ОСОБА_3 відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», враховано загальний стаж за період з 01.09.1947 р. по 31.12.2009 р., який складає 61 рік 3 місяці 23 дні (а.с. 110).

З 2002 року позивач зареєстрований як приватний підприємець та на обліку в Управлінні позивач перебуває з ознакою як працюючий пенсіонер.

Відповідно до частини 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

Останній перерахунок пенсії позивача був у 2010 році, а отже у 2012 році позивач мав право звернутися до органів Пенсійного фонду із заявою про перерахунок.

11.02.2013 р. позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова з заявою про перерахунок пенсії (а.с. 112).

Відповідно до розпорядження № 126599 від 20.03.2013 р. УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова здійснив перерахунок пенсії позивача, врахувавши загальний стаж за період з 01.09.1947 р. по 31.07.2011 р., який складає 62 роки 4 місяці 29 дні (а.с. 111).

Таким чином, позов ОСОБА_3 є не обґрунтованим, безпідставним та задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.71, 160-163, 167 КАС України, ст. 42, 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд, -

постановив:

В задоволенні позову ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок - відмовити.

Постанова може бути оскарження до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Виготовлено в нарадчій кімнаті.

Суддя Д.М.Цвіра