Ухвала від 06.10.2014 по справі 5/126А-2007

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

06 жовтня 2014 року м. Київ В/800/4322/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Сорока М.О., перевіривши відповідність оформлення заяви ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 26 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бориславського міського центру зайнятості про спонукання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26 червня 2014 року у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця ОСОБА_1 на постанову Господарського суду Львівської області від 21 листопада 2007 року і ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 3 жовтня 2012 року відмовлено на підставі пункту 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України.

Не погоджуючись із судовим рішенням, ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України із заявою про допуск до перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 26 червня 2014 року.

За змістом статей 235, 236, 237 КАС України Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку; Вищого адміністративного суду України з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.

Заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом; порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.

Подачу іншого документу, на підставі якого може бути вирішено питання про допуск до перегляду Верховним судом України судових рішень, нормами Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено.

Проте, ОСОБА_1 в порушення вимог вищевказаних норм подав до Вищого адміністративного суду України скаргу за винятковими обставинами, на підставі якої не може бути вирішено питання про допуск справи до провадження про перегляд Верховним Судом України.

У статті 239 КАС України містяться вимоги до заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, згідно з пунктом 3 частини 2 якої у заяві про перегляд судових рішень зазначаються конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, та вимоги особи, яка її подає.

Пунктом 3 частини 1 статті 239-1 КАС України передбачено, що до заяви мають бути додані копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.

Наведеним вимогам вказана заява не відповідає, оскільки у ній не зазначені конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.

Крім того, до заяви не додано копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.

До заяви додано квитанцію про сплату судового збору, який перераховано не на той розрахунковий рахунок, який передбачений за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України.

Судовий збір за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України підлягає сплаті на такі реквізити: отримувач коштів УДКСУ у

Печерському районі, 22030002 р/о № 312 132 077 000 07 банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві код класифікації доходів бюджету - 22030002 код банку отримувача - 820019 код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897. У графі платіжного доручення «Призначення платежу» зазначається «Судовий збір (Верховний Суд України, 060)» символ звітності 207

При надходженні заяви, оформленої без дотримання вимог, встановлених статтями 239, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.

Керуючись статтями 239, 239-1, 239-2 КАС України,

УХВАЛИВ:

Повідомити ОСОБА_1 про те, що його заява про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 26 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бориславського міського центру зайнятості про спонукання до вчинення дій, не відповідає вимогам статей 239, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків заяви до 27 жовтня 2014 року та роз'яснити, що у разі невиконання ухвали в наданий строк заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду

України М.О. Сорока