33001, м. Рівне, вул. Яворницького, 59
"19" січня 2007 р. Справа № 19/32
Господарський суд Рівненської області у складі судді Тимошенко О.М. при секретарі судового засідання Садовській Л.О. розглянув справу
за позовом Перший заступник прокурора Рівненської області в інтересах держави в особі Головного фінансового управління Рівненської обласної державної адміністрації
до відповідача Рівненська обласна дитяча лікарня
про стягнення в сумі 15956 грн. 47 коп.
Представники: від позивача -Ярощук О.В. ;
від відповідача- Величко Л.С.
від органу прокуратури - Гринява О.П.
Статті 27, 29, 49, 51, 127 Кодексу адміністративного судочинства України роз'яснені.
Прокурор та позивач звернулися до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача 15956 грн. 47 коп. - суми перевитрачених бюджетних коштів внаслідок порушення бюджетного законодавства. В судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач письмових заперечень на позов не подав. В судовому засіданні усно проти позову заперечив, мотивуючи тим, що порушення бюджетного законодавства скоєно посадовими особами Рівненської обласної дитячої лікарні і відповідно стягнення перевитрачених коштів має здійснюватись з даних осіб. Просить в позові відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши подані ними письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, місцевий господарський суд -
Рівненська обласна дитяча лікарня діє на підставі Статуту, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 16.04.2004 р. № 167 та зареєстрованого розпорядженням міського голови м. Рівне від 01.06.2004 р. № 1264-Р, є самостійною юридичною особою, має власну печатку та рахунки в органах Держказначейства України. Фінансування лікарні проводиться за рахунок коштів Рівненського обласного бюджету. Обласна державна адміністрація та управління охорони здоров'я облдержадміністрації здійснює контроль за ефективним використанням і збереженням майна та за фінансово-господарською діяльністю лікарні.
Перевіркою фінансово-господарської діяльності Рівненської обласної дитячої лікарні за період з 01.01.2004 р. по 01.10.2005 р., окремих питань з 01.01.2004 р. по 01.12.2005 р., здійсненою Контрольно-ревізійним управлінням в Рівненській області (Акт від 26.12.2005 р. № 17-04-05/237) встановлено порушення бюджетного законодавства, а саме перевитрату бюджетних коштів в розмірі 15956,47 грн.
Згідно Акту перевірки, порушення встановлені при закупівлі продуктів харчування у 2004 році, що призвели до перевищення витрат бюджетних коштів на загальну суму 13066,23 грн.; при нарахуванні та виплаті головному лікарю лікарні Томицькому М.М. протягом 2004-2005 років надбавки за складність і напруженість в роботі в розмірі посадового окладу, що призвело до перевитрати коштів в сумі 461,01 грн.; при нарахуванні та виплаті протягом 2004 року премії 5-ти працівникам лікарні при наявності дисциплінарних стягнень, що призвело до перевитрати коштів в сумі 928 грн. (678 грн. відшкодовано за наслідками перевірки), а відтак залишок складає 250 грн.; при використанні службових телефонів для приватних міжміських розмов, що призвело до перевитрати коштів в сумі 2810,74 грн. (631,51 грн. відшкодовано), невідшкодований залишок становить 2179,23 грн.
Пунктом 8 частини 1 статті 7 Бюджетного кодексу України визначено принцип цільового використання бюджетних коштів -тобто використання таких коштів розпорядниками та одержувачами виключно у відповід-ності до бюджетних призначень, для чітко визначеної мети, на яку спрямовуються бюджетні витрати.
Відповідно до ст.119 цього ж кодексу, - нецільове використання бюджетних коштів, тобто витрачання їх на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України чи рішенням про місцевий бюджет, виділеним бюджетним асигнуванням чи кошторису, має наслідком зменшен-ня асигнувань розпорядникам бюджетних коштів на суму коштів, що витрачені не за цільовим призначенням...
Місцевий бюджет, яким визнається і обласний - є складовою частиною бюджетної системи України і до його складу підлягають включенню всі надходження та витрати на виконання повноважень органів влади Автономної республіки Крим, місцевих державних адмінстрацій та органів місцевого самоврядування. Ці надход-ження і втрати складають єдиний баланс відповідного бюджету.
Загальну організацію та управління виконанням державного бюджету України здійснює Міністерство фінансів України, а місцевих бюджетів -місцеві фінансові органи, а це означає, що вони контролюють як надходження до бюджетів, так і їх витрачання, забезпечуючи протягом бюджетного періоду відповідність розпису державного бюджету України чи місцевих бюджетів встановленим бюджетним призначенням.
Майнова вимога позивача стверджується матеріалами справи і підлягає задоволенню на підставі стст. 11, 22, 1166 Цивільного кодексу України, стст. 7, 51, 119 Бюджетного кодексу України.
Вбачається, що внаслідок дій відповідача з обласного бюджету безпідставно вилучено 15956 грн. 47 коп. коштів.
Відповідач доказів відшкодування завданих збитків суду не надав.
Позов обгрунтований і підлягає задоволенню в сумі 15956 грн. 47 коп.
На відповідача покладаються витрати по сплаті державного мита (судового збору) на підставі п.3 ч.3 прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, внаслідок його неправильних дій -доведення спору до суду.
Керуючись статтями 94, 158 ч. 1, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд ,-
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з відповідача - Рівненська обласна дитяча лікарня (вул. Київська 60,Рівне,33000, р/р 35423003001200, в Управління Державного казначейства в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 03067009 ),-до обласного бюджету на р/р 31412544600001 в УДК в Рівненській області, ЗКПО 22585490, МФО 833017 - 15956 грн. 47 коп.
3. Стягнути з відповідача - Рівненська обласна дитяча лікарня (вул. Київська 60,Рівне,33000, р/р 35423003001200, в Управління Державного казначейства в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 03067009),-в доход Державного бюджету України 159 грн. 56 коп. держмита (судового збору).
4. Видати виконавчі листи за заявою стягувача після набрання постановою законної сили.
5. Сторона, яка не погоджується з постановою, має право на апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
Постанова складена в повному обсязі і підписана суддею "07" лютого 2007 р.