Постанова від 07.10.2014 по справі 278/3083/14-а

справа № 278/3083/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2014 року м. Житомир

Житомирський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Грубіяна Є.О., секретаря Максименко М.С., розглянув адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, --

ВСТАНОВИВ:

Направленим позовом, ОСОБА_1 просить суд визнати протиправною відмову управління пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області у включенні до складу розрахунку пенсії матеріальної допомоги, індексації, одноразової винагороди та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії державного службовця.

В судове засідання з'явились сторони по справі. Позивач заявлений позов підтримала та просила його задовольнити. Представник відповідача, в свою чергу, позов не визнала та прсила суд відмовити у його задоволенні.

Дослідив матеріали справи та пояснення надані сторонами в судовому засіданні, суд встановив наступні факти та відповідно ним правовідносини.

З 1994 року позивач працювала на державній службі в управлінні пенсійного фонду України. У відповідності до Закону України "Про державну службу" відповідачем з 24 вересня 2013 року була призначена позивачу пенсія державного службовця. Відповідно до довідки №24466/06 від 23 вересня 2013 року, виданої відповідачем, до скаладу заробітної плати позивача входили, серед іншого, інші виплати, в які, як вказує позивач, включається матеріальна допомога, індексація та одноразова винагорода. Позивач зазначає, що при розрахунку пенсії відповідачем не було включено вищевказані виплати, а саме: матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію доходів громадян та одноразової винагороди. В зв'язку з цим позивач звернулась із заявою до позивача про здійснення перерахунку пенсії (а.с.15), у відповідь на яку отримала відмову (а.с.16). Не погоджуючись з діями відповідача позивач звернулась за захистом своїх прав до суду.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 вказує, що дії відповідача є неправомірними та не відповідають вимогам чинного законодавства.

В поданих до суду запереченнях представник відповідача, остання вказує, що відповідно до діючого законодавства виплати на які посилається позивач при призначенні (перерахунку) пенсії не враховуються.

Дані спірні правовідносини регулюються слідуючими нормами матеріального закону та підзаконних актів.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оплату праці" структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства.

Відповідно до ст. 33 Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. ст. 37, 37-1 Закону України "Про державну службу" встановлено, що пенсія державного службовця вираховується у відсотковому відношенні до його заробітку, в який включаються усі види оплати праці, на які сплачуються страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування) що складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років та інших надбавок.

У відповідності до ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" у заробіток для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених системою оплати праці.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 року № 865 встановлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Враховуючи викладене, піддав системному аналізу вищенаведені норми закону та підзаконних актів, беручи до уваги, що чинне законодавство України як загальне, так і спеціальне відносить до складу заробітної плати також інші виплати, запроваджені нормативно-правовими актами та ту обставину, що відповідач не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування правомірності бездіяльності, суд дійшов до беззаперечного висновку про повне задоволення позову.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 33, 37 Закону України "Про державну службу", ст. 2 Закону України "Про оплату праці", ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на підставі ст.ст. 8, 12, 159-163, 183-2 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною відмову управління пенсійного фонду України у включенні до складу пенсії позивачеві матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової допомоги.

Зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії та виплатити позивачеві різницю між перерахованою та фактично виплаченою пенсією з урахуванням даного рішення.

Судові витрати у розмірі 73,08 гривень стягнути із Державного бюджету України на користь позивача.

Постанова суду вступає в законну силу після спливу строку на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський районний суд Житомирської області. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Є.О. Грубіян