Постанова від 27.06.2014 по справі 804/7943/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2014 р. Справа № 804/7943/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Боженко Наталії Василівни

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокуратура м.Дніпродзержинська Дніпропетровській області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Дніпропетровській області до Державного науково-виробничого підприємства "Цирконій" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м.Дніпродзержинська Дніпропетровській області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Дніпропетровській області звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного науково-виробничого підприємства «Цирконій», в якому просить стягнути заборгованість в розмірі 3 138 324,81 грн..

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі 3 138 324,81 грн..

Представники позивача в судове засідання призначене на 27.06.2014 року не з'явилися, Дніпродзержинська об'єднана державна податкова інспекція ГУМ у Дніпропетровській області надала до суду клопотання про розгляд справи без участі представника, яке міститься в матеріалах справи.

Представник відповідача в судове засідання призначене на 27.06.2014 року не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Державне науково-виробниче підприємство «Цирконій» знаходиться на обліку в Дніпродзержинській об'єднаній державній податковій інспекції ГУМ у Дніпропетровській області.

У зв'язку з несплатою відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування заборгованість склала 3 138 324,81 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи довідкою про час виникнення заборгованості згідно даних картки особового рахунку та самостійно наданими відповідачем Звітами про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів №1300693747 від 14.10.2013 року, №1302445150 від 25.11.2013 року, №1302761280 від 10.12.2013 року, №1400664494 від 15.01.2014 року, №1403233825 від 12.02.2014 року, №1404491077 від 18.03.2014 року .

Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.2010 (зі змінами та доповненнями чинними на момент виникнення правовідносин) (далі по тексту - Закон № 2464-VI від 08.07.2010 р.) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (ч. 4 ст. 8 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р.).

Положеннями ст. ст. 7, 8, 9 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р., регулюється база нарахування єдиного внеску, розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, порядок обчислення і сплати єдиного внеску.

Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р., зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань (стаття 9 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р.).

Статтею 25 Закону №2464-VI від 08.07.2010 р. передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Порядок узгодження сум недоїмки з єдиного внеску встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Через несплату відповідачем боргу Дніпродзержинською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУМ у Дніпропетровській області було виставлено податкову вимогу №Ю-10-17 від 02.04.2014 року на загальну суму 12820231,70 коп., з яких недоїмка зі сплати єдиного внеску 11595427,51, штрафи 319609,28, пеня 905194,91 грн..

При цьому, як встановлено судом, сума недоїмки в розмірі 3 138 324,81 грн. врахована в податковій вимозі №Ю-10-17 від 02.04.2014 року на загальну суму 12820231,70 коп., яка отримана відповідачем та не оскаржена, відповідних доказів суду не надано, що також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків, з якої вчабається, що до суми визначеної в вимозі №Ю-10-17 від 02.04.2014 року про сплату боргу (недоїмки) входить сума заборгованості - 3 138 324,81 грн., отже доводи відповідача щодо неотримання ним вимоги №Ю-10-17-У від 02.04.2014 року судом не приймаються, оскільки така недоїмка була заявлена в вимозі №Ю-10-17 від 02.04.2014 року.

Статтями 67, 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що адміністративний позов є таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69-71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м.Дніпродзержинська Дніпропетровській області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Дніпропетровській області до Державного науково-виробничого підприємства «Цирконій» про стягнення заборгованості в сумі 3 138 324,81 грн. - задовольнити.

Стягнути з Державного науково-виробничого підприємства «Цирконій» (код ЄДРПОУ 25012091) до Державного бюджету України борг (недоїмку) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 3 138 324 (три мільйони сто тридцять вісім тисяч триста двадцять чотири) гривні 81 коп..

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Боженко