Постанова від 24.09.2014 по справі 296/5951/14-а

Справа № 296/5951/14-а

2-а/296/398/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2014 р. м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

Головуючого судді Сингаївського О.П.,

при секретарі Галіцькій А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Житомирської міської ради про визнання дій протиправними та визнання рішення нечинним,

встановив:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, де вказав, що рішенням виконкому Житомирської міської ради від 05.02.2014 р. № 42 «Про взяття на квартирний облік, включення до списків першочергового та позачергового одержання жилих приміщень і упорядкування черги за місцем проживання», викладеному в пункті 10, йому було відмовлено у взятті на квартирний облік у міськвиконкомі у зв'язку з тим, що він забезпечений упорядкованою жилою площею за місцем реєстрації та проживання (більше 6 кв.м. жилої площі на одну особу) і не займається суспільно корисною працею.

Вважаючи зазначене рішення незаконним, позивач просив: «Визнати протиправними дії відповідача щодо прийняття рішення від 05.02.2014 р. № 42 «Про взяття на квартирний облік, включення до списків першочергового та позачергового одержання жилих приміщень і упорядкування черги за місцем проживання» про відмову у взятті на квартирний облік у міськвиконкомі ОСОБА_1 та визнати нечинним пункт 10 вказаного рішення про відмову у взятті на квартирний облік у міськвиконкомі ОСОБА_1.».

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала з викладених у ньому підстав.

Представник відповідача просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на те, що позивач є забезпеченим житлом і не займається суспільно-корисною працею.

Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд задовольняє позов виходячи з наступного.

Відповідно до статті 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.

Відповідно до статті 31 ЖК України, громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актамизаконодавства Української РСР. Жилі приміщення надаються зазначеним громадянам, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством Союзу РСР і Української РСР), як правило, у вигляді окремої квартири на сім'ю.

Згідно із статтею 34 ЖК України потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни: 1) забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку, встановлюваному Радою Міністрів Української РСР і Українською республіканською радою професійних спілок; 2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам; 3) які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї.

Перелік зазначених захворювань затверджується Міністерством охорони здоров'я Української РСР за погодженням з Українською республіканською радою професійних спілок; 4) які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів; 5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; 6) які проживають у гуртожитках. Громадяни визнаються потребуючими поліпшення житлових умов і з інших підстав, передбачених законодавством Союзу РСР і Української РСР. Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду та вносяться до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, порядок ведення якого визначає КМУ.

Відповідно до статті 39 ЖК України громадяни беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов: за місцем проживання - виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті.

В судовому засіданні встановлено, що пунктом 10 рішення виконкому Житомирської міської ради від 05.02.2014 р. № 42 «Про взяття на квартирний облік, включення до списків першочергового та позачергового одержання жилих приміщень і упорядкування черги за місцем проживання», позивачу було відмовлено у взятті на квартирний облік у міськвиконкомі у зв'язку з тим, що він забезпечений упорядкованою жилою площею за місцем реєстрації та проживання (більше 6 кв.м. жилої площі на одну особу) і не займається суспільно корисною працею (а. с. 11).

Судом також встановлено, що позивач ОСОБА_1 зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1, куди заселився на підставі листа виконавчого комітету Житомирської міської ради № 18/6449 від 06.11.2006 р., терміном на один рік, до вирішення питання постійного місця проживання з обов'язковою оплатою комунальних послуг та квартирної плати (а. с. 31).

Відповідно до довідки комунального підприємства Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації № 473 від 16 вересня 2014 року, за ОСОБА_1 не зареєстровано будинків або їх частин в м. Житомирі.

Отже, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 не має власного житла, а проживання у АДРЕСА_1 носить тимчасовий характер, в зв'язку з чим суд дійшов до висновку, що позивач потребує поліпшення житлових умов та має право на його отримання у порядку встановленому законодавством, зокрема шляхом взяття на облік за місцем проживання. Такого ж висновку дійшла комісія, в результаті обстеження житлових умов позивача, про що складений відповідний акт (а. с. 43).

В зв'язку з викладеним, суд дійшов до висновку про те, що оскаржуване рішення суперечить статті 47 Конституції України, в зв'язку з чим застосовує її до вказаних правовідносин як норму прямої дії та задовольняє позов у повному обсязі.

Керукючись ст. 47 Конституції України, ст. ст. 31, 34, 39 ЖК України, ст. ст. 4, 14, 138, 158-163 КАС України, суд

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Виконавчого комітету Житомирської міської ради в частині відмови у взятті на квартирний облік у Виконавчому комітетй Житомирської міської ради ОСОБА_1 та визнати нечинним пункт 10 рішення Виконавчого комітету Житомирської міської ради від 05.02.2014 р. № 42 про відмову у взятті на квартирний облік у міськиконкомі ОСОБА_1.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом десяти днів з дня її проголошення.

Особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов»язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О. П. Сингаївський